کنکور سراسری در چند روز گذشته برگزار شد، اما بخشی از دانش‌آموزان نسبت به سختی سوالات و طرح سوالات از منابعی خارج از کتب درسی، اعتراض داشتند.

سوالات دوباره بازنگری می‌شود

در همین حال فاطمه زرین‌آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در واکنش به حواشی پیش آمده نسبت به دشواری سوالات کنکور گفت: هر مشکلی که در پرسش‌ها وجود داشته و حق با داوطلب باشد، بررسی و در نهایت آن پرسش از کلید سوالات اصلاح خواهد شد. سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با «ایلنا» در واکنش به دشواری سوالات کنکور ریاضی ۱۴۰۰ و طراحی برخی سوالات که خارج از کتب درسی بوده‌اند، گفت: این سوالات توسط کمیته‌های تخصصی هر رشته، دوباره بازنگری و دشواری سوالات استخراج می‌شود، بعد هر مشکلی که در پرسش‌ها وجود داشته باشد، از کلید سوالات اصلاح خواهد شد.

وی گفت: اگر سختی وجود داشته باشد، برای همه داوطلبان است؛ بنابراین با تراز کردن نمرات خام داوطلبان، مشکل سختی سوالات حل خواهد شد. در هر صورت برای اینکه ما بتوانیم تحلیل گسترده‌ای ارائه دهیم، باید منتظر نتایج مرحله اولیه آزمون باشیم. طبق این نتیجه ما گزارش‌های تحلیلی خود را ارائه می‌دهیم، ولی در کل جای هیچ نگرانی وجود ندارد. سخنگوی سازمان سنجش در پاسخ به این سوال که با توجه به پاندمی کرونا و آموزشی مجازی دانش‌آموزان؛ چرا سطح سوالات جهت مساعدت با داوطلبان، ساده‌تر طراحی نشد؟ گفت: سرفصلی که در دروس کنکور از آن استفاده می‌کنیم، سرفصلی است که آموزش و پرورش به ما ارائه داده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند