به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، روحانی با بیان اینکه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی به‌منظور اتخاذ تصمیمات خاص و مناسب در شرایط ویژه اقتصادی تشکیل شد، گفت: بر این اساس مقرر شد تصمیماتی که نیاز به هماهنگی میان قوا دارد با تایید رهبر معظم انقلاب، برای همه لازم‌الاجرا باشد.  روحانی با بیان اینکه امروز به‌واسطه تحریم‌ها و شیوع بیماری کرونا، کشور در شرایط سختی از لحاظ اقتصادی قرار دارد، تاکید کرد: به‌رغم همه مشکلاتی که در بخش‌های مختلف اعم از واردات، صادرات، فروش نفت و تامین ارز با آنها مواجه هستیم، اما دولت مصمم است که در راستای رفع مشکلات و بهبود شرایط سخت زندگی مردم با همه توان تا آخرین لحظه تلاش کند. رئیس‌جمهور با ابراز تشکر از بیانات راهگشای مقام معظم رهبری که نقشه راه سه قوه را در مسیر همکاری و هم‌افزایی ترسیم کردند، اظهار امیدواری کرد مسوولان قوای سه‌گانه با همدلی و هماهنگی و اتخاذ تصمیمات مناسب بتوانند شرایط کشور را به بهترین وجه پیش برده و موجب کاهش مشکلات مردم و بهبود معیشت آنها شوند.

تاکید قالیباف بر همکاری با دولت

پس از سخنان رئیس‌جمهور، رئیس قوه‌قضائیه با تاکید بر ضرورت همکاری همه ارکان کشور برای حل معضلات اقتصادی گفت: مردم از همه مسوولان انتظار دارند تا برای حل معضلات معیشتی و اقتصاد کشور اقدامات موثری انجام داده و همه مسوولان در هر سه قوه باید در کنار یکدیگر با یک برنامه منسجم در مسیر رفع مشکلات مردم اقدام کنند. همچنین محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در این جلسه حل مشکلات اقتصادی کشور را دغدغه اصلی قوه‌مقننه و نمایندگان مجلس برشمرد و با تاکید بر آمادگی مجلس شورای اسلامی برای همکاری با دولت در جهت حل مشکلات افزود: با هماهنگی، همراهی و انسجام در تصمیم‌گیری‌ها از سوی همه قوا و مسوولان در سطوح مختلف کارشناسی، تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری، می‌توان اقدامات موثری برای حل این مشکلات اقتصادی انجام داد.

در این جلسه رئیس‌کل بانک مرکزی گزارشی از وضعیت بازار ارز و روند تامین ارز موردنیاز برای واردات کالاهای اساسی و ضروری کشور ارائه کرد. روسای سه قوه ضمن حمایت از برنامه‌های بانک مرکزی برای ایجاد ثبات در بازار ارز، بر لزوم تشویق و حمایت همه‌جانبه از رشد صادرات غیرنفتی و بازگشت ارز صادرکنندگان به چرخه اقتصاد تاکید کردند.

آمادگی مجدد دولت برای تعامل

در همین حال حسن روحانی رئیس‌جمهوری یکشنبه شب نیز یک بار دیگر آمادگی دولت را برای تعامل با مجلس اعلام کرد. رئیس‌جمهور در جلسه عصر یکشنبه هیات دولت تاکید کرد: دولت آماده تفاهم، همکاری و تعامل سازنده با مجلس شورای اسلامی برای پیشرفت و آبادانی و مقابله با نقشه‌های شوم دشمنان قسم خورده کشور است. همچنین روز گذشته ابراهیم رئیسی، رئیس قوه‌قضائیه در جلسه شورای‌عالی قوه‌قضائیه اعلام کرد که قوه‌قضائیه خود را ملزم به همکاری با مجلس و دولت می‌داند.

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند