رسانه‌های انگلیس می‌گویند حین سخنرانی جانسون در مجلس عوام در روز سه‌شنبه «فیلیپ لی»، نماینده محافظه‌کار به جناح لیبرال دموکرات ملحق شد. در همین حال «فیلیپ هاموند» وزیر اقتصاد سابق انگلیس به بی‌بی‌سی گفت که اتحاد احزاب مخالف و نمایندگان محافظه کار، تعداد مورد نیاز برای شکست دادن «بوریس جانسون» درباره برگزیت را خواهند داشت.

وی همچنین گفت: «من فکر می‌کنم که ما تعداد را خواهیم داشت و معتقدم که تعداد کافی برای پیشبرد این موضوع را خواهیم داشت.» هاموند اضافه کرد که بسیاری از نمایندگان مجلس طی تحولات هفته پیش تحریک شده‌اند و فکر می‌کنم که گروهی از نمایندگان محافظه‌کار هستند که این احساس را دارند که هم اکنون زمان آن است که باید منافع ملی را در برابر تهدیداتی که وجود دارد در اولویت قرار دهیم.

در حالی که تنها ۵۹ روز تا تاریخ ۳۱ اکتبر برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا باقیمانده، نمایندگان پارلمان انگلیس روز سه‌شنبه در اولین روز فعالیت خود پس از تعطیلات تابستانی تصمیم دارند هرگونه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بدون دستیابی به توافق را منع کنند.

یک منبع دولتی نیز اعلام کرد در صورتی که جانسون در رای‌گیری برگزیت در پارلمان شکست بخورد، به دنبال انتخابات زودهنگام خواهد بود.

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند