به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه‌‌‌ها و ناوبری هوایی ایران؛ علی عبدی اظهار کرد: معاونت برنامه‌‌‌ریزی، نظارت و امور اقتصادی بر حسب وظیفه باید ضمن درنظر گرفتن منافع شرکت، شرایط را به‌‌‌گونه‌‌‌ای فراهم کند تا با توجه به اوضاع اقتصادی، سیاسی و بین‌‌‌المللی در آینده آسیبی به اقتصاد شرکت فرودگاه‌‌‌ها وارد نشود.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌‌‌ها باید به نحوی فراهم شود تا همواره شاهد رشد اقتصادی شرکت فرودگاه‌‌‌ها باشیم، افزود: درحال حاضر عمده تمرکز شرکت بر درآمد ناشی از پروازهای عبوری است، اما اعتقاد داریم که این نوع درآمد باعث شده تا از بسیاری فرصت‌‌‌های درآمدی دیگر غافل شویم.

معاون برنامه‌‌‌ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه‌‌‌ها با بیان اینکه در آینده ممکن است بحث درآمدهای هوانوردی دستخوش تغییر شود، گفت: این نوع درآمد هیچ‌گاه درآمد پایداری نیست و باید زیرساخت لازم برای ایجاد درآمدهای ثابت و پایدار ایجاد شود تا شرکت با تحولات سیاسی و بین‌‌‌المللی دچار ضرر و زیان نشود. بنابراین باید علاوه بر تلاش برای افزایش درآمد پروازهای عبوری، از ظرفیت‌‌‌های بالقوه موجود در فرودگاه‌‌‌های کشور به نحوی استفاده شود که شاهد افزایش درآمدهای پایدار در سایر حوزه‌‌‌های هوانوردی و همچنین درآمدهای غیرهوانوردی باشیم.

عبدی با بیان اینکه بیم آن می‌‌‌رود که با ضربه خوردن به درآمد ناشی از پروازهای عبوری، شرکت فرودگاه‌‌‌ها دچار مشکلات اساسی در پیشبرد طرح‌‌‌های توسعه فرودگاه‌‌‌ها و حتی انجام امور جاری شرکت همچون پرداخت حقوق و دستمزد شود، گفت: کاپیتان نخجوانی بر مبنای نظر مقام‌‌‌عالی وزارت راه و شهرسازی به معاونت برنامه‌‌‌ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت ماموریت داده‌‌‌ که سرمایه‌‌‌گذاری در فرودگاه‌‌‌های سراسر کشور به‌‌‌عنوان یک راهکار اساسی برای ایجاد درآمد ثابت و پایدار در دستورکار قرار گیرد.

وی ضمن اشاره به شعار امسال که مقام معظم رهبری بر جهش تولید با مشارکت مردم تاکید داشته‌‌‌اند، گفت: بدون شک با مشارکت مردم و سرمایه‌‌‌گذاران بخش خصوصی می‌‌‌توان تمامی فرصت‌‌‌های درآمدی را احصا کرد و جلوه‌‌‌ای تازه از فرودگاه‌‌‌های ایران در جهان به نمایش گذاشت.

معاون برنامه‌‌‌ریزی، نظارت و امور اقتصادی گفت: در تیر ماه امسال، «رویداد بین‌‌‌المللی ارائه فرصت‌‌‌های سرمایه‌‌‌گذاری و جلب مشارکت‌‌‌های عمومی در فرودگاه‌‌‌های ایران» در سالن اجلاس سران باحضور وزیر راه و شهرسازی، کاپیتان نخجوانی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌‌‌ها، مسوولان مربوطه، سفیران کشورهای هدف در ایران و سفیران ایران در سایر کشورها، اتاق‌‌‌های بازرگانی، اتاق‌‌‌های صنعت و معدن، فعالان تجاری و اقتصادی و صاحبان بنگاه‌‌‌های اقتصادی برگزار خواهد شد.