آرشیو روزنامه شماره ۴۳۱۹ دنیای اقتصاد

اخبار حمل و نقل ریلی - روزنامه شماره ۴۳۱۹

 • موتورهای توسعه هیتاچی

  دنیای اقتصاد: اهمیت نگاه اقتصادی به صنایع مختلف و پرهیز از هدررفت منابع یکی از مهم‌ترین اصولی است که باید در هر صنعت و فعالیت اقتصادی مورد توجه قرار گیرد. صنعت حمل‌ونقل ریلی نیز از این قاعده مستثنی نیست. در همین راستا، توجه به الگوهای موفق شرکتی که توانسته‌اند در عرصه ریلی به جایگاه مناسبی دست پیدا کنند و از نظر برند و نیز سودآوری عملکرد خوبی داشته باشند می‌تواند راهگشای خوبی برای سایر شرکت‌ها به‌خصوص برای کشورهای در حال توسعه باشد و درس‌های خوبی به آنها بدهد. شرکت هیتاچی نه‌تنها از منظر یکی از پرسودترین شرکت‌های ریلی جهان به‌عنوان موردی بسیار قابل تامل سزاوار بررسی است بلکه این شرکت با تحقیقات گسترده در زمینه شناخت بازار صنعت ریلی و پیش‌بینی آنچه در این بازار به وقوع می‌پیوندد در جایگاه یکی از مهم‌ترین شرکت‌های مطرح دنیا قرار دارد. در این گزارش تلاش کرده‌ایم به معرفی بخشی از نقشه راه موفقیت این شرکت برای سوددهی خود و همچنین راه‌هایی که برای شناخت بازار جهانی صنعت ریلی و منافع بین‌المللی رفته است، بپردازیم.
 • برگزاری اجلاس وزیران حمل‌ونقل اکو درترکمنستان

  نهمین اجلاس وزرای حمل‌ونقل «اکو» پنج‌شنبه، با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی ایران درسالن کنفرانس هتل «دنیز»واقع در منطقه ملی گردشگری «آوازه» ساحل ترکمنی دریای خزر آغاز شد.
 • قطار گردشگری تهران – شیرگاه راه‌اندازی شد

  در راستای توسعه گردشگری ریلی، آشنایی و بازدید از زیبایی‌های راه آهن شمال کشور، از هفته جاری قطار گردشگری تهران – شیرگاه راه‌اندازی شد.
 • ورود اولین قطار گردشگری در غرب کشور به استان همدان

  مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان از ورود اولین قطار گردشگری با ۳۲۰ مسافر به همدان خبر داد.
 • آغاز عملیات اجرایی راه‌آهن برقی تهران- مشهد در فصل بهار

  مدیرعامل شرکت راه‌آهن از پیش‌بینی شروع عملیات اجرایی پروژه برقی‌سازی راه‌آهن در فصل بهار خبر داد و نسبت به گشایش ال‌سی و شروع عملیات پروژه برقی‌سازی راه‌آهن گرمسار-اینچه برون در سال جاری نیز ابراز امیدواری کرد.
 • برقی کردن راه‌آهن شمال با اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورویی

  مدیرکل راه‌آهن شمال، برقی کردن خطوط آهن شمال کشور را مهم‌ترین پروژه این اداره در سال جاری دانست و گفت: این پروژه با مشارکت روس‌ها و با اعتباری معادل یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو اجرایی می‌شود. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، یوسف گران پاشا درباره برنامه‌های عمرانی این اداره در سال جاری گفت: بزرگ‌ترین و مهم‌ترین پروژه راه‌آهن شمال در سال ۹۷ برقی کردن خطوط راه آهن است که با همکاری با روس‌ها انجام می‌شود.
 • دولت یازدهم ۷ هزار میلیارد ریال برای خط آهن میانه- تبریز هزینه کرد

  نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس گفت: طرح خط آهن میانه- تبریز که عملیات اجرایی آن ۱۸ سال پیش آغاز شده بود، در ۲ سال اخیر بیش از ۷ هزار میلیارد ریال اعتبار به آن اختصاص یافت و هزینه شد. به گزارش «ایرنا»، محمد وحدتی با اشاره به اینکه تابستان امسال فاز اول خط آهن میانه- تبریز بهره‌برداری می‌شود، اظهار کرد: این امر با تخصیص بودجه ۴۳۰۰ میلیارد ریالی محقق می‌شود. وی نقش افتتاح طرح خط آهن میانه- تبریز در ایجاد اشتغال و توسعه شهرستان بستان‌آباد را یادآور شد و ادامه داد: با ایجاد بندر خشک در بستان‌آباد، توسعه و رونق اقتصادی شهرستان به حد چشمگیری افزایش خواهد یافت. وحدتی با بیان اینکه هر چند روند اجرایی پروژه راه‌آهن میانه– تبریز به درازا انجامید، از مسوولان شهرستانی و توجه شخص رئیس جمهوری به این پروژه تشکر کرد و افزود: عزم دولت در سفر اخیر رئیس جمهوری و هیات همراه به استان آذربایجان شرقی برای تکمیل این طرح کاملا ملموس بود. وی با بیان اینکه شهرستان بستان‌آباد ظرفیت‌های بیشتری در بخش‌های کشاورزی، صنعتی، گردشگری و ترانزیت بار و مسافر دارد، اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده شهرستانی و استانی در کوتاه‌مدت شاهد تحولات مهمی در این شهرستان خواهیم بود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر