آرشیو روزنامه شماره ۴۲۸۰ دنیای اقتصاد

اخبار حمل و نقل ریلی - روزنامه شماره ۴۲۸۰

 • ضرورت توجه دولت به توسعه حمل‌ونقل ریلی

  دنیای اقتصاد: مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی کارشناسی با تاکید بر ضرورت توجه دولت به بخش حمل‌ونقل به‌ویژه حمل‌ونقل عمومی و ریلی به بررسی بخش حمل‌ونقل عمومی در بودجه ۹۷ پرداخته و راهکارها و پیشنهادهای خود برای این بخش را نیز ارائه کرده است. در این گزارش با اشاره به توجه دولت به توسعه حمل‌ونقل جاده‌ای در سال‌های گذشته، بر ضرورت توجه به توسعه حمل‌ونقل ریلی تاکید شده است.
 • روندهای ریلی خاورمیانه و آسیا در سال ۲۰۱۸

  دنیای اقتصاد: شرکت «دبلیواس‌پی» در گزارشی به بررسی روندهای ریلی در نقاط مختلف جهان در سال ۲۰۱۸ پرداخته و به پدیدار شدن پروژه‌های جدید در حوزه صنعت ریلی و ترانزیت در خاورمیانه اشاره کرده است. براساس گزارش این شرکت با تداوم افزایش تقاضا برای صنعت ریلی در سراسر جهان شبکه‌های حمل‌و‌نقل و صنعت ریلی به سوی پایدار شدن می‌روند. این اتفاق در کنار توسعه مناطق کلان‌شهری موجب پدیدار شدن و بازتعریف چشم‌انداز حمل‌و‌نقل ریلی در گوشه و کنار جهان می‌شود. در همین راستا فرصت‌ها و چالش‌های زیادی در این حوزه پیش خواهند آمد.
 • تاکید مدیرعامل راه آهن بر اخذ خط اعتباری ۲/ ۱ میلیارد یورویی از روسیه

  معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس هیات مدیره و مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی گفت: اخذ خط اعتباری ۲/ ۱ میلیارد یورویی از روسیه در اجرای خط ریلی اینچه برون - گرمسار پراهمیت بوده و موجب توسعه اقتصاد گلستان می‌شود. به گزارش «ایر نا» سعید محمدزاده در دیدار با استاندار گلستان با مهم توصیف کردن این پروژه، اظهار کرد: اجرای این خط ریلی باعث ایجاد اشتغال به‌صورت موقت چهار ساله و دائم در منطقه خواهد شد.
 • تاکید بر ضرورت توسعه شبکه ریلی در سواحل جنوبی کشور

  وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه توسعه با خود امنیت به همراه می‌آورد، توسعه شبکه ریلی به‌ویژه در سواحل جنوبی کشور را از هر حیث ضروری دانست و گفت: ایجاد یک خط ریلی در سال ۹۷ از بم به جیرفت و سپس به جاسک را در دستور کار داریم تا بتوانیم بنادر را از ابتدا به شبکه ریلی کشور متصل کنیم.
 • نشان برنزی برای «بن ریل»

  دنیای اقتصاد: گروه حمل‌ونقل ریلی مسافری «بن ریل» در هفدهمین همایش روز ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، به‌عنوان تنها شرکت برگزیده در صنعت حمل‌ونقل مسافری ریلی کشور، لوح تقدیر و تندیس نشان برنزی دریافت کرد.
 • فعالیت قطار گردشگری نخجوان- مشهد در ایام نوروز بدون افزایش قیمت

  مدیرکل راه‌آهن خراسان از برگزاری نمایشگاه ویژه در ایستگاه مشهد و توزیع غذای متبرک به مسافران مقصد مشهد برای طرح سفرهای نوروزی ۹۷ خبر داد و گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، ‌روزانه ۹۸ رام قطار با ظرفیت ۴۰ هزار و ۳۵۸ نفر ظرفیت در هر شبانه‌روز از ۲۷ شهر به مقصد ایستگاه مشهد مقدس حرکت خود را آغاز خواهند کرد. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدهادی ضیایی مهر ضمن اعلام آمادگی کامل اداره کل راه‌آهن خراسان برای میزبانی از مسافران قطارهای مقصد مشهد در ایام طرح سفرهای نوروزی حدفاصل ۲۵ اسفندماه ۹۶ تا ۱۵ فروردین ۹۵ اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، ‌روزانه ۹۸ رام قطار با ظرفیت ۴۰ هزار و ۳۵۸ نفر ظرفیت در هر شبانه‌روز از ۲۷ شهر به مقصد ایستگاه مشهد مقدس حرکت خود را آغاز خواهند کرد. وی افزود: بر این اساس ظرفیت جابه‌جایی مسافر در نوروز ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد سه درصدی برخوردار می‌شود. مدیرکل راه‌آهن خراسان با اشاره به راه‌اندازی قطار گردشگری نخجوان-مشهد و برعکس نیز گفت: این قطار گردشگری طبق برنامه در ایام نوروز فعالیت می‌کند که قیمت بلیت آن هیچ‌گونه افزایشی نسبت به قیمت بلیت در ایام عادی طول سال ندارد.ضیایی مهر با توجه به خروج واگن‌های بالای ۴۵ سال از ناوگان ریلی کشور تصریح کرد: با این اقدام میانگین عمر ناوگان مسافری برای طرح سفرهای نوروزی ۹۷ به ۲۴ سال رسیده که نسبت به میانگین عمر ناوگان مسافری ریلی کشور ۶ سال جوان‌تر شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر