آرشیو روزنامه شماره ۴۲۳۴ دنیای اقتصاد

اخبار حمل و نقل ریلی - روزنامه شماره ۴۲۳۴

 • پیش‌بینی‌ صنعت ریلی جهان تا سال ۲۰۱۹

  دنیای اقتصاد: پیش‌بینی وضعیت آینده یک صنعت نقش مهمی در سرمایه‌گذاری و رشد و توسعه آن دارد. به همین منظور، سازمان‌های گوناگون دست به انتشار گزارش‌هایی درخصوص عملکرد آینده صنایع و وضعیت آنها در سال‌های آتی می‌زنند تا به نحوی سیگنالی برای سرمایه‌گذاری و چشم‌انداز توسعه آن ارائه کنند. صنعت حمل‌ونقل ریلی نیز مستثنی از این موارد نیست. در همین راستا گزارش‌های بازار ریلی جهان از سال ۲۰۰۶ به‌طور مدون منتشر می‌شود که به بررسی وضعیت حمل‌ونقل ریلی در کشورها و مناطق مختلف می‌پردازد. براساس گزارش‌های موجود، بیشترین ارزش بازار در صنعت حمل‌ونقل ریلی، در اختیار بخش خدمات ریلی قرار دارد و پس از آن تجهیزات ریلی، زیرساخت‌های کنترل ریلی جای گرفته‌اند. همچنین براساس گزارش کمیسیون اقتصادی سازمان ملل متحد که پیش‌تر منتشر شده است ایران به‌عنوان یکی از کشورهای مهم برای سرمایه‌گذاری در صنعت ریلی شناسایی شده است. همچنین نشریه فوربس نیز در گزارشی مفصل ایران را در جایگاه کانون توجه صنعت ریلی جهان معرفی کرده است.
 • چشم‌انداز جهانی صنعت ریلی

  موسسه تحقیقاتی «مالتی کلاینت» نیز با ارائه گزارشی از وضعیت آینده صنعت ریلی جهان تا سال ۲۰۲۵ به ارائه چشم‌انداز آتی این صنعت پرداخته و مسیر راه سرمایه‌گذاران، سیاست‌گذاران و فعالان را برای آینده کمی روشن کرده است. در تحقیقاتی که از سوی این موسسه انجام شده، ۳۰ بازار اصلی جهان که در ۸ منطقه اصلی قرار دارند، ارزیابی شده‌اند.
 • جزئیاتی از آغاز فعالیت راه‌آهن زاهدان- مشهد

  ایسنا: پس از آنکه دولت برنامه دقیق خود را برای افتتاح راه‌آهن چابهار اعلام کرد، حالا آخرین گام برای نهایی شدن کریدور جنوب به شمال شرق کشور برداشته شده است. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های کلان اقتصادی ایران در عرصه حمل‌ونقل توسعه حمل‌ونقل ترکیبی با محوریت بندر و راه‌آهن بوده که یکی از اصلی‌ترین قطعه‌های پازل آن به راه‌آهن چابهار باز می‌گردد.
 • عدم افزایش تعرفه‌های حمل بار کریدور شمال- جنوب در سال ۲۰۱۸

  ایرنا: عضو هیات‌مدیره راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: در اجلاس راه‌آهن‌های کشورهای کریدور شمال‌- جنوب شامل ایران، آذربایجان، روسیه و بلاروس، تمدید تعرفه‌های سال ۲۰۱۷ به تصویب رسید و به این ترتیب تعرفه‌های حمل بار کریدور شمال- جنوب در سال ۲۰۱۸ افزایش نمی‌یابد. حسین عاشوری، پس از پایان اجلاس چهارجانبه مسوولان راه‌آهن‌های کشورهای کریدور شمال- جنوب گفت: ثابت ماندن قیمت‌ها و به بالا نرفتن نرخ تعرفه‌ها به فعال‌سازی و رونق این مسیر کمک می‌کند.
 • تشریح ضرورت توسعه حمل‌ونقل ریلی در برنامه ششم توسعه

  فارس: عضو هیات‌مدیره راه‌آهن گفت: برای تحقق اهداف راه‌آهن و دستیابی به سهم ۳۰ درصدی حمل بار و ۲۰ درصدی جابه‌جایی مسافر، ۸۴هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است که تلاش می‌شود ۵۰ درصد این رقم از سوی بخش‌خصوصی تامین شود.
 • بازآفرینی بافت‌های ناکارآمد در راستای ایجاد عدالت و توازن در ارائه خدمات شهری

  مدیرکل راه‌وشهرسازی استان قزوین بازآفرینی را راهکاری مناسب و عملی برای ایجاد توسعه متوازن و فراهم آوردن عدالت اجتماعی در توزیع خدمات شهری دانست و گفت: بهبود کیفیت زندگی از اساسی‌ترین اهداف بازآفرینی پایدار شهری است.

بیشتر