آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۲ دنیای اقتصاد

اخبار حمل و نقل ریلی - روزنامه شماره ۴۲۲۲

 • گشایش‌های پسابرجامی برای «جهش» ریلی

  دنیای‌ اقتصاد: راه‌آهن جمهوری اسلامی این روزها با عملیاتی کردن پی‌در‌پی قراردادهای سرمایه‌گذاری خارجی، به کانون توجهات صنعت حمل‌و‌نقل ریلی منطقه بدل شده است؛ درحالی‌ که تنها چند روز پیش خبر گشایش ال‌سی یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلاری پروژه برقی کردن قطار تهران- مشهد در صدر خبرهای این صنعت بود، به فاصله کوتاهی امضای تفاهمنامه سرمایه‌گذاری ۳ میلیارد یورویی روس‌ها برای تامین مالی تولید ۲۱ هزار واگن باری و مسافری ریلی با حضور دولتمردان دو کشور انجام شد تا کارنامه گشایش‌های پسابرجامی راه‌آهن تکمیل شود.
 • اعتبارات دولتی امکان جهش به راه‌آهن نمی‌دهد

  توسعه حمل‌ونقل‌ ریلی و انجام اقدامات بزرگ و چشمگیر با اتکا به بودجه امکان‌پذیر نیست؛ این را سعید رسولی عضو هیات مدیره راه آهن جمهوری اسلامی در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» می‌گوید و ادامه می‌دهد: براین اساس رویکرد راه آهن جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی است. او می‌گوید: خوشبختانه قوانین خوبی هم در زمینه تسهیل سرمایه‌گذاری در بخش ریلی به تصویب رسیده است که زمینه تحقق این موضوع را فراهم می‌کند.
 • پیشرفت فیزیکی ۸۶ درصدی پروژه‌های ریلی در سطح کشور

  معاون ساخت و توسعه راه‌آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور گفت: با تکمیل ۴۴۰ کیلومتر راه‌آهن و ساخت ۵۱۶ کیلومتر خط ریلی توانسته‌ایم در سال ۹۶ معادل ۹۱۹ کیلومتر خط‌آهن به شبکه ریلی کشور اضافه و به بهره‌برداری برسانیم.
 • صادرات خرمای سیستان‌و‌بلوچستان به پاکستان با قطار

  مدیر کل راه‌آهن جنوب شرق از توسعه حمل‌ونقل ریلی بین‌المللی این استان با پاکستان خبر داد و گفت: برای اولین بار خرمای بلوچستان از طریق راه‌آهن به پاکستان صادر شده است. به گزارش روابط عمومی راه‌آهن، مجید ارجونی درباره عملکرد راه‌آهن جنوب شرق کشور و صادرات کالاها از استان سیستان‌وبلوچستان افزود: ۳ کالای اصلی استان گندم، نفت و گاز است و راه‌آهن وظیفه تامین گندم، بخشی از نفت و گاز استان را به عهده دارد. ارجونی تاکید کرد: گاز و گندم تنها از طریق راه‌آهن برای این استان حمل می‌شود و حمل‌ونقل جاده‌ای در این زمینه دخالتی ندارد و تنها آنها در حمل نفت و گاز به استان مشارکت می‌کنند.
 • کاهش ۴۹ درصدی بودجه شرکت ساخت و توسعه

  معاون وزیر راه و شهرسازی از کاهش ۴۹درصدی ردیف اعتباری شرکت ساخت و توسعه در لایحه بودجه سال ۹۷ خبر داد و گفت: علت این اقدام سازمان برنامه و بودجه استفاده از ظرفیت‌های بخش‌خصوصی و سایر منابع مانند فاینانس بوده است. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی خیرالله خادمی در نشست خبری خود با اشاره به فعالیت‌ها و اقدامات انجام‌شده در حوزه زیرساخت حمل‌ونقل ریلی و جاده‌ای اظهار کرد: ۴۱ هزار کیلومتر انواع ریل و جاده در تعهدات شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل بوده که ۱۶ هزار کیلومتر عملیات اجرایی آن تکمیل شده است و بقیه یا در دست اجرا یا شروع نشده است.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر