آرشیو روزنامه شماره ۴۲۱۶ دنیای اقتصاد

اخبار حمل و نقل ریلی - روزنامه شماره ۴۲۱۶

 • ارزیابی زیرساخت‌های حمل‌ونقل ریلی تا سال ۲۰۲۵

  دنیای اقتصاد: یکی از مهم‌ترین مواردی که در زمینه توسعه حمل‌ونقل و به‌ویژه صنعت ریلی اهمیت دارد، گسترش زیرساخت‌ها و افزایش سرمایه‌گذاری در این حوزه است.
 • سهم ۵/ ۶ درصدی راه‌آهن از حمل بار در مقابل سهم ۵/ ۹۳ درصدی جاده

  دنیای اقتصاد: مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی کارشناسی ضمن اعلام سهم ناچیز راه آهن از حمل و نقل عمومی بار در کشور به بررسی چالش‌ها و دلایل این موضوع پرداخته است. براساس این گزارش تنها ۵/ ۶ درصد از کل بار جابه جا شده در سال ۹۴ به حمل از طریق راه آهن اختصاص دارد و مابقی آن از طریق جاده انجام شده است. این گزارش بر ضرورت توجه به حمل بار از طریق ریل تاکید می‌کند و می‌افزاید: ورود حمل‌ونقل جاده‌ای به بازار حمل با متوسط بیش از ۶۰۰ کیلومتر حکایت از آن دارد که عدم حضور تاثیرگذار حمل‌ونقل ریلی در جابه‌جایی بالا در مسافت‌های بالا، میدان را برای حمل و نقل عمومی جاده‌ای، خالی گذاشته است.
 • اجرای سه طرح بزرگ ریلی در بخش حمل‌ونقل بین‌المللی

  عضو هیات‌مدیره و رئیس کمیته حمل‌ونقل بین‌المللی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: در حوزه حمل‌ونقل ریلی بین‌المللی، طرح‌های متعدد و مهمی نظیر راه‌آهن‌های ایران به افغانستان، ایران به عراق و کریدور جنوب غرب کشور درحال اجرا و پیگیری است.
 • آغاز طرح برقی کردن خط آهن گرمسار- اینچه‌برون تا ۲ ماه آینده

  معاون اول شرکت راه‌آهن روسیه اعلام کرد: اجرای طرح برقی کردن خط آهن گرمسار- اینچه‌برون از ژانویه سال ۲۰۱۸ (دی - بهمن) آغاز می‌شود.
 • پیش‌فروش بلیت قطار‌های مسافری زمستانی سفیر ریل آسیا آغاز شد

  مدیرعامل شرکت سفیرریل آسیا از آغاز پیش‌فروش بلیت قطار‌های مسافری فصل زمستان ۹ شرکت ریلی کشور از روز ۲۳ آذرماه سال‌جاری در سراسر کشور خبر داد.
 • رشد ۸۰ درصدی ترانزیت ریلی مرز سرخس

  مدیر کل راه‌آهن خراسان گفت: مبادلات کالاهای ترانزیتی از طریق مرز ریلی سرخس با کشور‌های آسیای میانه در هشت ماه نخست سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۰ درصد رشد داشته است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر