آرشیو روزنامه شماره ۴۳۳۷ دنیای اقتصاد

اخبار حمل و نقل ریلی - روزنامه شماره ۴۳۳۷

 • تبلیغ امنیت؛ مشتری بیشتر

  دنیای اقتصاد: شرکت خط آهن یونیون پسیفیک با علامت تجاری UP با داشتن ۴۵۰۰ لکوموتیو و ۳۲۱۰۰ مایل خطوط بین ایستگاهی، ازجمله بزرگ‌ترین شرکت‌های ریلی محسوب می‌شود. این شرکت آمریکایی در سال ۱۸۶۲ آغاز به‌کار کرد و اینک ۲۳ ایالت در زیر چرخ واگن‌های آن قرار دارد و حدود ۴۳ هزار نفر در بخش‌های مختلف آن مشغول به‌کار هستند. وسعت فعالیت این شرکت موجب شده است که صدها یارد از خطوط ریلی را برای جابه‌جایی لوازم مورد نیاز بخش‌های مختلف خود اختصاص دهند تا شرکت بتواند به سرعت و بدون وقفه به خدمات‌دهی بپردازد.
 • سند استراتژی‌های حمل‌ونقل با امضای وزیر راه و شهرسازی ابلاغ شد

  دنیای اقتصاد: معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی از ابلاغ سند استراتژی‌های بخش حمل‌ونقل با امضای وزیر به تمامی سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه و زیربخش‌های وزارت راه و شهرسازی در اوایل هفته جاری خبر داد و گفت: ۹۴ اقدام استراتژیک پیش‌بینی شده است که ۴۰ مورد آن در دست اقدام قرار دارد. مهرداد تقی‌زاده در نشست خبری با اصحاب رسانه از ابلاغ سند استراتژی‌های بخش حمل‌ونقل با امضای وزیر به تمامی سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه و زیربخش‌های وزارت راه و شهرسازی خبر داد و تأکید کرد: زین پس تمامی اقدامات باید براساس استراتژی‌های بخش حمل‌ونقل انجام شود.
 • ضرورت توسعه شبکه ریلی برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی

  سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: توسعه شبکه ریلی یکی از مهم‌ترین راه‌های حمایت از تولیدات داخلی است. صدیف بدری، نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین درباره نقش راه‌آهن در تحقق شعار سال و حمایت از کالای ایرانی افزود: حمل‌ونقل ریلی نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان از جمله مطمئن‌ترین و ایمن‌ترین زیرساخت‌های حمل‌ونقل به‌شمار می‌رود. بنابراین می‌تواند برای حمل تولیدات داخلی وسیله‌ای کم‌هزینه و مناسب باشد و باعث کاهش هزینه آنها شود.
 • جزئیات بهره‌برداری از ایستگاه راه‌آهن ارومیه

  مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور گفت: احداث ایستگاه راه‌آهن ارومیه به‌عنوان یکی از ایستگاه‌های پنج خط اولویت‌دار ریلی کشور در مراحل نهایی ساخت است و به‌زودی بخش مسافری این ایستگاه آماده بهره‌برداری می‌شود. به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور، خیرالله خادمی با اشاره به تکمیل ایستگاه راه‌آهن شهر ارومیه گفت: این ایستگاه به‌عنوان یکی از زیباترین ایستگاه‌های راه‌آهن با مجموع ساختمان‌های مسافری و خدماتی به مساحت ۱۶ هزار و ۶۳۸ متر مربع در زمینی به مساحت ۳۰ هکتار احداث شده است و به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد.
 • ظهور دهقان فداکار؛ این‌بار از زنجان

  حسن‌علیمردانی دهقان فداکار ۶۱ ساله زنجانی با اقدام به موقع در زیر باران سیل‌آسای هفته گذشته که منجر به تخریب خط‌آهن میانه-زنجان شده بود با رشادت و دلیری جان صد‌ها مسافر قطار تبریز - تهران را نجات داد. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، هفته گذشته بارش شدید باران و جاری شدن سیل، بخشی از خاکریز خط آهن مسیر میانه - زنجان را تخریب کرد و در این حادثه حدود ۲۰ متر از خاکریز این مسیر واقع در ایستگاه‌های آذرپی و نیک‌پی شسته شد.
 • افزایش صادرات با استفاده از ظرفیت ترانزیت ریلی

  عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت بالای ترانزیت ریلی در کشورمان گفت: افزایش ترانزیت کالا به صادرات محصولات ایرانی کمک می‌کند. به گزارش روابط عمومی راه آهن، سید ابوالفضل موسوی بیوکی، نماینده مردم، یزد، اشکذر، بخش ندوشن و دهستان، با اشاره به نامگذاری سال۹۷ و تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از کالا و تولیدات ایرانی درباره نقش راه آهن در این باره گفت: با توجه به برنامه ششم توسعه و تاکید براین ‌که باید سهم راه‌آهن در جابه‌جایی بار تا پایان برنامه ششم به ۳۰ درصد از کل آمار ترانزیت کشور برسد، اولین کار در راستای حمایت از تولید داخلی افزایش ترانزیت کالا و کمک به صادرات محصولات ایرانی است.

بیشتر