به روزرسانی نرم‌افزاری سیستم‌عامل iOS

اپل نیز همچون بسیاری دیگر از شرکت‌های سازنده موبایل هر از گاهی به روزرسانی‌های نرم‌افزاری iOS منتشر می‌کند که لازم است کاربران این به‌روزرسانی‌های جدید را دریافت کنند تا امنیت سایبری دستگاه خود را افزایش دهند.

نصب نرم‌افزارهای امنیتی مخصوص آی‌فون

بسیاری از نرم‌افزارهای امنیتی به منظور افزایش امنیت سایبری دستگاه‌های الکترونیکی در فروشگاه‌های آنلاین و اینترنتی وجود دارند که کاربران می‌توانند با نصب آنها به ایمنی دستگاه خود کمک کنند و به این ترتیب اجازه ورود و نفوذ افراد غریبه و هکرها را به حریم خصوصی گوشی خود ندهند.

فعال‌سازی تشخیص چهره هوشمند

فناوری‌های تشخیص چهره هوشمند (‌فیس آی‌دی) و حسگر اثر انگشت (‌تاچ آی‌دی) قادر است به کاربران این امکان را بدهد تا از نفوذ و دسترسی هکرها، مجرمان سایبری و افراد غریبه به اطلاعات شخصی گوشی خود جلوگیری به‌عمل بیاورند. بنابراین بهتر است کاربران بلافاصله بعد از خریداری و تهیه گوشی آی‌فون، از قابلیت‌های جدیدی که شرکت سازنده آن برای افزایش امنیت سایبری دستگاه مربوطه در آن تعبیه و طراحی کرده است، بهره‌گیری کرده و با مراجعه به تنظیمات گوشی آنها را فعال‌سازی کنند.

عدم توجه و کلیک بر لینک‌های آلوده و مشکوک

کاربران گوشی‌های آی‌فون نیز درست همانند سایر کاربران گوشی‌های اندرویدی باید برای جلوگیری از ورود افراد غریبه به گوشی‌های آی‌فون توجه داشته باشند که روی لینک‌های آلوده و مشکوکی که در وب‌سایت، اپلیکیشن و پیام‌رسان‌های مختلف وجود دارد، کلیک نکنند تا گرفتار بدافزار، ویروس و حملات فیشینگی نشوند.

فعال‌سازی «آی‌فون مرا بیاب»

و در آخر نیز کاربران باید توجه داشته باشند در صورتی که آی‌فون خود را گم کرده یا توسط سارقان به سرقت رفت، اگر در قسمت تنظیمات گوشی قبل از سرقت آن گزینه و قابلیت «آی‌فون مرا بیاب » یا «Find my iPhone» را فعال کرده باشند، قادر خواهند بود به تمامی اطلاعات ذخیره شده خود در گوشی مسروقه دسترسی پیدا کرده و از نفوذ سارقان و افراد غریبه به حریم خصوصی و افشای اطلاعات شخصی خود جلوگیری کنند.