شماره روزنامه ۵۹۹۳
|
آرشیو روزنامه شماره ۵۹۷۷ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۵۹۷۷

 • اسکن شوک‌های بیرونی بورس

  بورس تهران در روز گذشته با کاهش ارتفاع هر سه شاخص اصلی خود روبه‏رو شد. بازار سهام همواره به ریسک‏های سیاسی و سیستماتیک واکنش منفی نشان داده است. با توجه به قرارداشتن بازار در سطوح ارزنده، دامنه واکنش بازار به ریسک مذکور محدودتر از دفعات قبلی بوده است.
 • بازگشت به‌مدار تعادل؟

  دنیای اقتصاد-امیرمحمد بختیاری: چهاردهمین روز از نخستین ماه سال جاری برای بازار سهام پایان چندان مطلوبی در بر نداشت. روز سه‌شنبه دماسنج اصلی بازار سرمایه با کاهش ارتفاع ۰.۷درصدی همراه شد و در پایان ساعت معاملاتی از سطح ۲میلیون و ۲۶۰هزار واحدی سقوط کرد و در نهایت در سطح ۲میلیون و ۲۴۵هزار واحدی قرار گرفت. افت ۱۵هزار و ۹۰۷واحدی شاخص کل در حالی محقق شد که نماگر هموزن با نزول ۱.۳۵درصدی روبه‌رو شد و در سطح ۷۵۹هزار و ۸۲۴واحدی قرار گرفت. با وجود افت ۱۰هزار و ۳۸۴واحدی دماسنج هموزن، شاخص کل فرابورس که معیار مناسبی برای بررسی وضعیت سهام مختلف فرابورسی است، حدود ۱.۳۳درصد سرخ‌پوش شد و در نهایت در سطح ۲۵هزار و ۶۳۳واحدی کار خود را به اتمام رساند.
 • توقف کوتاه بورس

  دنیای اقتصاد -عاطفه چوپان: بازار سرمایه دومین هفته از فروردین۱۴۰۳ را در حالی آغاز کرد که بازارهای مختلف تحت‌تاثیر شوک حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق بودند، درحالی‌که روند روبه‌رشد نرخ ارز، طلا و سکه روز گذشته در نتیجه افزایش ریسک سیاسی سرعت گرفت، بازار سرمایه با وقفه‌ای در جریان خروج از روند منفی مواجه شد. بورس روز گذشته را با شیب تندی از منفی‌ها آغاز کرد اما رفته‌رفته و در میانه بازار این شیب ملایم‌شده و از شدت منفی‌ها کاسته شد.
 • چگونه از طریق فوتبال پول‌شویی می‌شود؟

  دکتر روح الله نجفی/ دبیر اسبق کمیته مبارزه با پول‌شویی سازمان بورس مرجان ترابیان‌پور
  در مه ۲۰۱۵، بزرگ‌ترین رسوایی تاریخ فوتبال (معروف به «فیفا‌گیت») منجر به دستگیری هفت تن از مدیران فیفا در زوریخ شد. این اتهامات بر استفاده از رشوه، کلاهبرداری و پول‌شویی برای دستکاری در حراج ۱۵۰میلیون دلاری حقوق رسانه‌ای و بازاریابی بازی‌های فیفا در قاره آمریکا متمرکز بود که شامل حداقل ۱۱۰میلیون دلار رشوه از منابع مختلف بود.
 • چرا بورس مجالی برای عرض‌اندام نمی‌یابد؟

  دنیای اقتصاد: در یک هفته نیمه‌تعطیل بهاری، سهامداران نگاهی جدی به تحولات بیرونی و وضعیت متغیرهای اثرگذار دارند. خبرهایی که هرازگاهی روی خروجی سایت‌‌‌های خبری می‌‌‌رود روند بازار سهام را به‌سرعت تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. از تقویت انتظارات تورمی گرفته تا تحولات ناگهانی در حوزه بین‌الملل. به همین دلیل است که عوامل بیرونی شرایطی را به وجود آورده‌اند که عملا بورس را تحلیل‌ناپذیر کرده است. اما آنچه در این میان اهمیت دارد تداوم روند صعودی قیمت‌ها در بازارهای رقیب است. با توجه به تداوم رشد قیمت دلار و طلا پایداری در این مسیر سیگنالی مثبت برای بورس‌بازان محسوب می‌شود.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر