آرشیو روزنامه شماره ۵۰۸۹ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۵۰۸۹

 • توقف ریزش بورس تهران

  دنیای‌اقتصاد- محمدامین خدابخش: با وجود افت بیش از ۲۰ درصدی شاخص کل بورس در اولین ماه زمستان، اما آخرین روز کاری این ماه شاهد توقف ریزش قیمت سهام بودیم. به این ترتیب روز گذشته پس از ۵ روز افت متوالی و کاهش حدود ۱۲ درصدی، نماگر سهام اندکی سبز شد. در این ماه، عملکرد شرکت‌ها در فصل پاییز روی سامانه کدال نشست که از رشد فروش و سودآوری بنگاه‌های بورسی حکایت داشت؛ اما چندان مورد توجه فعالان بازار قرار نگرفت. معامله‌گرانی که نگاهشان به تحولات خیابان فردوسی و کاهش نرخ دلار معطوف بود.
 • سرنوشت سهام بدون دلار ۴۲۰۰

  دنیای ‌اقتصاد – پروانه کُبره: به نظر می‌رسد پرونده ارز ۴۲۰۰ تومانی بعد از نزدیک به ۳ سال قرار است مختومه اعلام شود. سیاستی که از ابتدا با حواشی بسیاری همراه بود و همواره موجی از انتقادات مصرف‌کننده وتولید‌کننده را به دنبال داشت. درحالی بودجه ۱۴۰۰ در مجلس مورد بررسی قرار گرفته که بهارستان‌نشینان درمورد حذف این آیتم با احتیاط بیشتری گام برمی‌دارند حتی رئیس‌جمهور هفته گذشته اعلام کرد «درباره حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی دولت و مجلس از موضع یکسانی برخوردارند و اختلاف‌نظری ندارند. اختلاف آنها بر سر زمان و شیوه اجراست. دولت موافق حذف تدریجی است و چنانچه گفته شد تاکنون برخی از کالاها به مرور زمان از فهرست خارج شده‌اند.»
 • رفت و برگشت سهام

  دنیای اقتصاد: معامله‌گران بورس تهران روز سه‌شنبه در نیم‌ساعت ابتدایی شروع معاملات شاهد افت ۲۰ هزار و ۳۰۰ واحدی نماگر اصلی بازار سهام بودند به‌طوری که شاخص‌کل تا سطح یک‌میلیون و ۱۲۹ هزار واحدی نیز عقب‌نشینی کرد اما در ادامه بدون مخابره هیچ‌گونه اخبار مثبتی به بازار، جریان معاملاتی تغییر کرد به‌گونه‌ای که دماسنج اصلی علاوه بر جبران ریزش، توانست ۰۳/ ۰درصد نیز افزایش پیدا کند.
 • ناخدای بورس استعفا داد

  دنیای‌اقتصاد: یازدهمین سکاندار سازمان بورس و اوراق بهادار روز سه‌شنبه نامه استعفای خود را تقدیم فرهاد دژ‌پسند، وزیر اقتصاد کرد. در حالی حسن قالیباف‌اصل پس از ۹ ماه حضور در پست ریاست سازمان بورس تصمیم به کناره‌گیری از این سمت گرفت که موافقت یا عدم تایید نهایی این درخواست بر عهده شورای عالی بورس خواهد بود.
 • آشفته حال بورس؛ از جلسه مجلس تا استعفای رئیس

  دنیای‌اقتصاد: دیروز هشتگ «بورس» ترند توییتر فارسی شد و بیش از ۸ هزار نفر با استفاده از این هشتگ درباره شرایط بازار سرمایه در صفحه‌های خود نوشتند. سهامداران باز هم روبه‌روی سازمان بورس تجمع کردند و این بار شعارهای تند و تیزتری سر دادند. هنگام ظهر و بعد از تعطیلی بازار، خبری در شبکه‌های اجتماعی و بعد سایت‌های خبری منتشر شد که تمام نوشته‌ها و تحلیل‌های گعده فعالان حوزه بورس در شبکه‌های اجتماعی به آن سمت سوق پیدا کرد؛ رئیس سازمان بورس استعفای خود را تقدیم وزیر اقتصاد کرد.
 • سهم‌های ارزنده را قربانی هیجانات نکنید

  حمید میرمعینی در گفت‌وگو با «دنیای‌بورس» با اعلام تعجب از سهامدارانی که سهم‌های ارزنده خود را در صف فروش قرار داده‌اند، تاکید کرد: افرادی که این سهم‌ها را امروز با قیمت پایین برای فروش عرضه می‌کنند، به‌زودی پشیمان خواهند شد. به گفته او به‌زودی، وضعیت بازار سرمایه تغییر خواهد کرد و روزهای مثبت بورس از راه خواهد رسید.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر