آرشیو روزنامه شماره ۵۰۷۵ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۵۰۷۵

 • دومینوی هیجان در بورس تهران

  دنیای اقتصاد: بورس تهران اولین روز کاری این هفته را با افت بیش از ۳ درصدی شاخص کل به پایان رساند و تا میانه ابرکانال ۳/ ۱ میلیون واحد عقب نشست. این ریزش در شرایطی رقم خورد که باد مساعدی از جانب عوامل بنیادی در حال وزیدن است؛ اما هیجانات غیراقتصادی همچنان نقش پررنگ‌تری در تصمیمات بورس‌بازان ایفا می‌کنند. با وجود این، نگاهی به تجربیات چهار سال گذشته نشان می‌دهد رخدادهای این‌چنینی تنها اثری موقت دارد و در مدت کوتاهی مجددا بازار راه خود را پیدا می‌کند تا فروشندگان امروز، خریداران فردای بازار باشند.
 • روزهای بلاتکلیف بورس‌بازان

  دنیای‌اقتصاد- پروانه کُبره: در حالی که پیش‌بینی می‌شد بازار سهام به دنبال عبور از کف میانگین قیمت‌ها از آذرماه روزهای بهتری را پشت سر بگذارد اما این اتفاق نیفتاد و شاخص کل بورس پس از کش و قوس فراوان اولین روز هفته را با بیش از ۳ درصد افت پشت سر گذاشت و به محدوده یک میلیون و ۳۵۴ هزار واحدی نزول کرد تا نگرانی سهامداران از معاملات آتی بورس بالا بگیرد. معاملات روز گذشته بازار در حالی قرمز به پایان رسید که روی کاغذ اوضاع به نفع بورس است اما واکنش هیجانی به احتمال افزایش تنش‌های منطقه‌ای در سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی و تجربه تلخ سهامداران از اصلاح شدید قیمت‌ها روند داد و ستد‌ها را وارد فاز دیگری کرد و در نهایت افزایش فشار فروش را رقم زد.
 • مشارکت ملی در ایجاد انسجام حرفه‌ای

  فاطمه هادلوند عضو هیات مدیره انجمن مدیران مالی اصفهان
  آذر ماه سال ۱۳۹۹ و باز هم برگزاری بزرگداشت روز حسابدار. بعد از گذشت ۱۴سال از اعلام روز و هفته حسابدار ازسوی فدراسیون بین‌المللی حسابداری (IFAC) در جهان و تبعیت جامعه حسابداران رسمی ایران و انجمن حسابداران خبره ایران به‌عنوان دو نماینده ایرانی عضو آیفک از آن، مراسم‌های بزرگداشتی در سراسر کشور و همزمان با این هفته برگزار شد. امسال رنگ و بوی مراسم‌ها، به دلیل شیوع ویروس کرونا متفاوت از هر سال بود و اغلب آیین‌های بزرگداشت برگزار شده به‌صورت آنلاین و از طریق شبکه‌های مجازی به نمایش گذاشته شد.
 • تداوم ریزش شاخص سهام؟

  دنیای‌اقتصاد: شاخص کل بورس تهران در جریان معاملات دیروز ۱/ ۳ درصد افت کرد. حالا سهامداران خرد بیشتر از هر زمان دیگری دست به عصا که نه، با ترس و لرز قدم برمی‌دارند. از طرف دیگر هم فعالان بازار سرمایه و افرادی که از گذشته در این بازار فعالیت داشته‌اند، درباره نگرانی‌هایشان و غیرقابل پیش‌بینی بودن روزهای آینده می‌نویسند.
 • سطح پایداری بورس در تعادل جدید

  دانیال آستانه / تحلیلگر بازار سهام
  با گذشت نوسانات اخیر بازار سرمایه، فضای معاملات در دو هفته گذشته به سطح جدیدی از پایداری رسیده است. در این سطح جدید از تعادل بازار، ویژگی‌های ذیل به وضوح قابل رویت است: ۱- انتظار می‌رود از هیجانات بازار کاسته شده و تمرکز سرمایه از حرکت کلی بازار، یعنی خرید در روند مثبت یا فروش در روند منفی، به سمت سرمایه‌گذاری میان مدت در دارایی‌های مالی با بنیه تحلیل بنیادی قوی منعطف شده است. ۲- ارزش بالای معاملات روزانه نشان‌دهنده پذیرش سطح فعلی به‌عنوان سطح مبنای قابل اتکا است. ۳- مبانی اصلی تحلیل‌ها اعم از نرخ ارز و آینده آن، بازار جهانی کامودیتی و تغییرات آن و همچنین سیاست‌های دولتی در بازار به‌صورت روزانه رصد شده و در تحلیل ارزش اوراق بهادار اعمال می‌شود.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر