آرشیو روزنامه شماره ۵۰۴۴ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۵۰۴۴

 • رشد بورس در سایه ثبات ارز

  دنیای‌اقتصاد - شروین شهریاری: بازار سهام در هفته گذشته به روند صعودی خود با آهنگی آهسته‌تر ادامه داد تا با افزایش ۶/ ۱ درصدی شاخص ابعاد رشد خود از کف اخیر را به ۱۳ درصد برساند. ثبت مستمر ارزش روزانه معاملات خرد در سطح بالای ۱۰ هزار میلیارد تومان نیز نشان دهنده گردش نسبی مناسب نقدینگی و رونق عمومی حاکم بر بازار سهام است. در همین حال، ارسال گزارش‌های ماهانه در هفته گذشته حاکی از تثبیت نرخ‌ها و تداوم ثبت رکوردهای حجمی فروش در اکثر شرکت‌های کالامحور است.
 • جولان حقیقی‌ها در زمین خرید سهام

  دنیای‌اقتصاد: بورس تهران برای دومین هفته متوالی با رشد نماگر اصلی خود همراه شد و این‌بار با رشد ۶/ ۱ درصدی به محدوده یک میلیون و ۳۶۷ هزار واحد بازگشت. در این میان حقیقی‌ها بار دیگر در زمین خرید فعالانه حضور داشتند و این‌بار خالص خرید ۶۴۹ میلیارد تومانی را رقم زدند. به این ترتیب طی دو هفته گذشته شاهد ورود حدود ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان پول حقیقی به گردونه معاملات سهام بودیم. این مهم در حالی رقم خورد که در ۱۳ هفته اصلاحی بورس تهران شاهد خروج بیش از ۳۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه خرد از بازار سهام بودیم.
 • عملکرد هفتگی صنایع بورسی

  دنیای‌اقتصاد: معاملات هفته گذشته تالار شیشه‌ای پس از کش و قوس‌های فراوان و نگاه به سرانجام انتخابات آمریکا و پذیرش شکست دونالد ترامپ نوساناتی را تجربه کرد. هر چند برآیند کلی شاخص‌های سهامی از افزایش ۲۱ هزار و ۹۴۷ واحدی (معادل ۶/ ۱ درصد رشد) در طول هفته گذشته حکایت دارند، اما شاخص کل در نهایت نتوانست از سد کانال ۴/ ۱ میلیون واحدی عبور کند و در نهایت در رقم یک میلیون و ۳۶۷ هزار واحدی به کار خود پایان داد.
 • افزایش سرمایه چیست؟ انواع آن را بشناسیم

  دنیای بورس: یکی از واژه‌هایی که به گوش بورس‌بازان آشناست، افزایش سرمایه شرکت‌ها و رشد قیمت سهام آنها به این واسطه است. در این میان پرسشی که شاید برای بسیاری از سرمایه‌گذاران جدید بورسی پیش می‌آید این است که افزایش سرمایه چیست، چه شرکت‌هایی مبادرت به افزایش سرمایه می‌کنند، چه روش‌هایی برای افزایش سرمایه وجود دارد و تفاوت این روش‌ها در چیست، سهام موجود در پرتفوی سهامداران بعد از افزایش سرمایه چه تغییری می‌کند؟ و پرسش‌های دیگری از این دست که در گزارش پیش رو به آنها پاسخ داده می‌شود.
 • بورس محکم؛ واقعیت یا سراب؟

  دنیای اقتصاد: در تعطیلات پایان هفته که فعالیت بورس تعطیل است، در شبکه‌های اجتماعی و گروه‌های پیام‌رسان تلگرام خیلی خبری از آنچه در بازار در حال رخ دادن است، نیست. کمتر فردی پیدا می‌شود که درباره نمادها و روند بازار و دیگر مسائلی که هر روز و در زمان شروع به کار بازارها درباره آن می‌نویسند، مطلبی منتشر کند. اما در همین روزها تا دلتان بخواهد افرادی که در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان تلگرام فعالیت دارند درباره صحبت‌های مسوولان و نظراتشان درباره بازار سرمایه و بورس می‌نویسند.
 • ریسک سهام عدالت

  در این ستون ما پرسش‌ها و مشکلات شما را در حوزه بازار سهام و... با مسوولان، وکلا یا کارشناسان حوزه بازار و سرمایه در میان می‌گذاریم و پاسخ‌های آنها را به سوالات، مشکلات و دغدغه‌های مطرح‌شده از سمت شما منتشر می‌کنیم.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر