آرشیو روزنامه شماره ۵۰۲۳ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۵۰۲۳

 • صعودهای ناپایدار در معاملات سهام

  دنیای‌اقتصاد: بورس تهران پس از آنکه در معاملات روز نخست هفته نفسی تازه کرد و با رشد یک درصدی همراه شد، معاملات روز یکشنبه را مجددا در مدار منفی قیمتی به پایان رساند و بار دیگر به پایین مرز روانی ۳/ ۱ میلیون واحد نزول کرد. در شرایط فعلی نگاه فعالان بازارها به انتخابات سوم نوامبر آمریکا دوخته شده است و به نظر می‌رسد در روزهای پیش رو نیز شاهد رفت و برگشت قیمت سهام در محدوده فعلی خواهیم بود. در حال حاضر تنها عامل تعیین‌کننده جهت حرکت سهام، رنگ تابلوی معاملات و حرکت‌های دسته جمعی در سهام مختلف است و نشانی از تحلیل و اثرپذیری از رخدادهای مختلف پیرامونی دیده نمی‌شود.
 • سرنوشت انتخاباتی بورس تهران

  دنیا‌ی‌اقتصاد- زینب‌نورانیان: هرچه کارزار انتخاباتی در ایالات متحده آمریکا داغ است و نامزدها آخرین تلاش خود را برای راهیابی به کاخ سفید انجام می‌دهند، بازار سرمایه ایران کم‌رونق و منتظر نتیجه انتخابات در هزاران کیلومتر آن سوتر از مرزهای خود است. هرچند بسیاری از کارشناسان معتقدند بعد از مشخص شدن نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، فارغ از آنکه دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواهان انتخاب شود یا جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها؛ بازار سرمایه راه خود پیدا می‌کند و سرمایه‌گذاران که منتظر تثبیت قیمت دلار هستند، از بلاتکلیفی درمی‌آیند اما برخی تحلیلگران نیز تاکید دارند در صورتی که تردیدهای فعلی در بازار ادامه داشته باشد، وضعیت بورس بهبود نخواهد یافت.
 • بازگشت بورس به کانال ۲/ ۱ میلیونی - ۱۳۹۹/۰۸/۱۲

  دنیای‌اقتصاد: در حالی که تنها یک روز تا انتخابات آمریکا باقی است، معامله‌گران بورس تهران روز گذشته در اغلب سهم‌ها فروشنده بودند به طوری که شاخص کل با ۲ درصد افت همراه شد. هرچند سرمایه‌گذاران شاهد کاهش قیمت در بازار ارز بودند اما از تشدید میزان عرضه سهام در دادوستدهای دیروز خود دست بر نداشتند.
 • انتقادهای تند سهامداران از سیاست‌های اقتصادی دولت

  دنیای‌اقتصاد-امیرکلهر: صحبت‌های روز گذشته حسن روحانی، رئیس‌دولت، در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت اتفاقی بود که روز گذشته توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی را به خود جلب کرده بود. روحانی در بخشی از صحبت‌هایش ابراز امیدواری کرده بود که بازار‌های ارز، سرمایه و کالا به ثبات و آرامش باز ‌گردد. این ابراز امیدواری از سوی رئیس دولت در شرایطی که بورس حال و احوال خوشی ندارد و با توجه به چندباری که رئیس دولت حرف از گشایش اقتصادی و بهبود روند اقتصادی کشور زده بود اما صرفا در حد حرف باقی ماند و جامه عمل به خود نپوشاند باعث شده است که کاربران نسبت به صحبت‌های رئیس دولت درباره بازار سرمایه و بورس حساس باشند و موضع منفی بگیرند.
 • صدای سهامدار - ۱۳۹۹/۰۸/۱۲

  روزنامه «دنیای‌اقتصاد» مشکل سهامداران خرد در بازار سرمایه را در این ستون پوشش می‌دهد. شما خوانندگان که در بازار سهام فعال هستید، می‌توانید در صورت مواجهه با هر مشکلی در این حوزه از طریق واتس اپ یا پیامک برای ستون «صدای سهامدار» به شماره ۰۹۱۰۰۸۹۷۲۴۴پیام بفرستید و مشکل خود را با ما در میان بگذارید. نظرات شما ضمن درج در این ستون پیگیری خواهد شد. ذکر این نکته ضروری است که از چاپ نظرات حاوی توهین معذوریم. درج پیام مخاطبان صرفا انعکاس نظرات است و به معنای موافقت با آن نیست.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر