آرشیو روزنامه شماره ۵۰۰۲ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۵۰۰۲

 • کف بورس کجاست؟

  دنیای‌اقتصاد: در دو ماه گذشته بورس تهران فراز و فرودهای بسیاری را تجربه کرده است، با این حال برآیند این فراز و فرودها چندان به نفع سرمایه‌گذاران نبوده است. در حالی که نگاهی به مولفه‌های بنیادی و سوابق تاریخی به ثبت رسیده در بازارهای سرمایه پذیر نظیر ارز، طلا و مسکن نشانگر آن است که بازار سرمایه همواره سود بیشتری را نصیب سرمایه‌گذاران خود کرده است، اما روند تغییرات در هفته‌های اخیر نشانگر آن است که صحت گزاره یاد شده در حال حاضر اگر نگوییم کاملا تا حدودی نقض شده است.
 • شکست انحصار کارگزاری‌‌ها روی پیشخوان

  دنیای‌اقتصاد: در حالی که به‌نظر می‌رسید پروسه شکست انحصار کارگزاری‌ها کلید خورده باشد، این پرونده با اما و اگرهای بسیاری مواجه شده است. به‌دنبال استقبال چشمگیر مردم از سرمایه‌گذاری در بورس و هدایت بخش عمده‌ای از پول‌های سرگردان به بازار سهام، موج جدیدی از انتقادات روانه بازار کارگزاری‌ها شد؛ به‌طوری که بسیاری از فعالان بازار، کارگزاری‌ها را مسبب اختلالات به وجود آمده در داد و ستدهای عجیب و غریب ماه‌های ابتدایی سال عنوان می‌کردند. این در حالی است که از اوایل تابستان زمزمه لغو انحصار مجوز تاسیس کارگزاری به گوش می‌رسد.
 • ۸/ ۸ میلیون کد بورسی در ۶ ماهه ۹۹

  دنیای‌اقتصاد: افزایش پرشتاب نقدینگی در کشور و به‌دنبال آن رشد تورم و کاهش ارزش پول ملی سبب شد تا در دو سال گذشته شاهد گسیل حجم قابل توجه پول‌های سرگردان به گردونه معاملات تالار شیشه‌ای باشیم که این وضعیت در سال ۹۹ شکلی جدی‌تر به خود گرفت.
 • همیشه پای یک حقوقی در میان است!

  ‌دنیای اقتصاد: یک روز مثبت و پنج روز منفی، گلایه این روزهای سهامداران خرد بازار سرمایه است. توصیه، درخواست، الزام، هشدار و حالا هم برخورد با حقوقی‌ها هیچ‌کدام جواب نداد و اعتماد فعالان هنوز جلب نشده است. از دو روز پیش اخباری در فضای مجازی بین فعالان بورسی رد و بدل می‌شد که بدعهدی حقوقی‌ها پای شورای‌عالی امنیت ملی را به بازار سرمایه باز کرده است. پیش از آن هم نایب‌رئیس مجلس شورای‌اسلامی با حقوقی‌ها اتمام‌حجت کرده بود که برای خود بازارگردانی تعیین کنند در غیر این‌صورت گلایه نداشته باشند که چرا با آنان برخورد می‌شود.
 • به بورس نگاه بلندمدت داشته باشید و اسیر معادلات روزمره نشوید

  در این ستون ما پرسش‌ها و مشکلات شما را در حوزه بازار بورس و سهام و... با مسوولان، وکلا یا کارشناسان حوزه بازار و سرمایه در میان می‌گذاریم و پاسخ‌های آنها را به سوالات یا مشکلات مطرح‌شده شما منتشر می‌کنیم.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر