آرشیو روزنامه شماره ۴۹۳۸ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۹۳۸

 • خیر و شر دلار گران برای بورس

  دنیای اقتصاد: شاخص بورس دو روز معاملاتی اخیر را در محدوده منفی به پایان رساند. در مقابل بازدهی دلار و سکه در حال نزدیک شدن به بازار سهام است. در صورت تداوم این روند به نظر می‌رسد تا پایان تیر، بورس جایگاه نخست بازدهی را از دست بدهد. تداوم رشد دلار نیز که به‌عنوان بازوی اصلی رشد سهام به شمار می‌رفت، ممکن است در سطوح غیرمنطقی ورق بورس را برگرداند.
 • تداوم چرخه رشد در سه بازار

  دنیای اقتصاد: قیمت دلار دیروز وارد کانال ۲۵ هزار تومان شد و سکه نیز مرز ۱۱ میلیون تومان را رد کرد. با توجه به رشد بی‌سابقه قیمت دلار و طلا که روز گذشته به بالاترین حد خود رسید، «دنیای‌‌اقتصاد»‌ از تحلیلگران بازار سرمایه پرسید عکس‌العمل فعالان بورس در این شرایط چه خواهد بود؟ اغلب این تحلیلگران تاکید دارند تا جایی که دلار رشد کند، شاخص بورس هم رشد خواهد کرد.
 • کارگزاران بورس از درآمدهای نجومی تا خدمات قطره چکانی

  دنیای اقتصاد: همه‌جا نشانه‌ای از ناراضیان از خدمات کارگزاری‌ها را می‌بینیم اما انعکاس این نارضایتی در حوزه‌های نظارتی چه بوده است؟ دعوت به شفاف نبودن. شاید برایتان عجیب باشد؛ در شرایطی که بسیاری از بازارسرمایه انتظار شفافیت دارند؛ انتشار اطلاعات کارگزاران بورس از چندی پیش متوقف شده؛ هرچند دلیل این اقدام همچنان در هاله‌ای از ابهام است اما برخی گمانه‌زنی‌ها حاکی است شاید نهادی نظارتی دستور حذف اطلاعات را صادر کرده است. کارگزاران بورس در دو سال گذشته با رشد سریع بورس از درآمدهای نجومی برخوردار شده‌اند اما سطح رشد و ارتقای سطح و کیفیت خدمات در این شبکه قطره‌چکانی بوده است.
 • سرمایه‌گذاری در بورس مستقیم یا غیر مستقیم

  مهسا بناکار- محمدجواد فریادرس
  سرمایه‌گذاری در بورس به موضوع داغی بدل شده که سیل عظیمی از نقدینگی افراد حقیقی را به‌خود جذب کرده است. سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم صورت می‌گیرد که در نوع اول، سرمایه گذار شخصا اقدام به خرید و فروش سهام می‌کند که علاوه بر ریسک بالا نیاز به دانش و مهارت بالایی دارد و در روش غیر مستقیم، سرمایه‌گذاری در بورس از طریق ‌صندوق‌های سرمایه‌گذاری صورت می‌پذیرد که به‌عنوان ابزاری برای کاهش ریسک ورود به بورس می‌است. صندوق سرمایه‌گذاری در حقیقت یک نهاد مالی است که به منظور مدیریت دارایی سرمایه‌ گذاران و با مجوز و تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت می‌کند. ‌
 • ترمز بورس؛ موقتی یا ادامه‌دار

  دنیای اقتصاد: بازار سرمایه روز گذشته سنت‌شکنی کرد و شاخص کل بورس تهران با افت بیش از ۳۲ هزار واحدی (معادل ۸/ ۱ درصد) به یک میلیون و ۸۰۹ هزار واحد رسید. در این روز معاملات کم رمق‌تر از روز‌های اخیر دنبال شد و ارزش معاملات خرد بورس تهران به ۱۲ هزار و ۵۶۳ میلیارد تومان رسید. همچنین سهامداران از سهام شرکت‌های بزرگ که از ابتدای سال صعودی بودند، رو برگرداندند و سهام کوچک‌تر با خارج شدن از زیر سایه‌ این سهام فرصت رشد یافتند. در روز شنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی برابر با ۶۴۲ میلیارد تومان بود.
 • با ۱۰ میلیون چطور در بورس سرمایه‌گذاری کنیم؟

  دنیای اقتصاد: یکی از کاربران روز گذشته در شبکه اجتماعی توییتر سوال جالبی مطرح کرد. او در توییتی نوشت: «اگر بخواهم ۱۰میلیون تومان سهام در بورس بخرم، باید چه سهامی را بخرم؟» این پرسش سرآغاز بحث و جدل در میان بخش بزرگی از فعالان بازار سرمایه در شبکه اجتماعی توییتر بود.
 • صدای سهامدار - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹

  روزنامه «دنیاى اقتصاد» مشکل سهامداران خرد بازار سرمایه را در این ستون پوشش مى‌دهد. شما خوانندگان که در بازار سهام فعال هستید می‌توانید در صورت مواجهه با هر مشکلى در این حوزه با ستون «صداى سهامدار » تماس بگیرید و مشکل خود را با ما در میان بگذارید. نظرات شما ضمن درج در این ستون پیگیرى خواهد شد. ذکر این نکته ضرورى است که از چاپ نظرات حاوى توهین معذوریم.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر