آرشیو روزنامه شماره ۴۸۷۰ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۸۷۰

 • پرواز بورس در آسمان ناشناخته

  دنیای‌اقتصاد- شروین شهریاری: بازار سهام این هفته نیز حکایتی متفاوت از چهار ماه گذشته نداشت و تنها ضرباهنگ روند افزایشی باز هم تندتر شد. به این ترتیب، با جهش ۱۵ درصدی شاخص کل، بازدهی بورس از ابتدای سال در این دوره کوتاه به ۴۵ درصد رسید که هر دو بازدهی رکوردهایی تاریخی محسوب می‌شوند. اخبار مربوط به کاهش سود سپرده‌های بانکی نیز که در این هفته منتشر شد هر چند در نگاه اول عاملی مساعد برای تداوم رونق بورس به‌نظر می‌رسد، اما سطح فعلی ارزش‌گذاری‌های سهام از یک سو و در اختیار بودن ابزارهای دسترسی به سودهای بالاتر در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت در بانک‌ها و بازار سرمایه از سوی دیگر، موجب می‌شوند تا تاثیر‌گذاری این خبر بیشتر جنبه نمادین داشته باشد.
 • سود ۴۵ درصدی سهام در ۲۰ جلسه

  دنیای‌اقتصاد: بورس تهران در آخرین روز کاری هفته هم با رشد ۱۵ هزار و ۸۱۶ واحدی شاخص کل همراه شد و این نماگر به ارتفاع ۷۴۱ هزار و ۹۵۲ واحدی رسید. با رشد ۲/ ۲ درصدی دماسنج اصلی بازار سهام در روز گذشته بازدهی بورس تهران در یک هفته سراسر سبزپوش به حدود ۱۵ درصد رسید که در تاریخ فعالیت بورس تهران بی‌سابقه بود. به عبارتی دیگر در هفته جاری سرمایه‌گذاری در بورس به‌طور متوسط روزی ۸/ ۲ درصد سود داشت. با توجه به تشویق دولت به سرمایه‌گذاری در بورس و ناکام ماندن بازارهای موازی و وجود چشم‌انداز تورمی در میان مردم، سیل نقدینگی به سمت بورس ادامه دارد و به‌نظر می‌رسد سیاست‌گذار نیز از این اتفاق استقبال می‌کند. در همین راستا می‌توان به رشد روزافزون ارزش معاملات و رسیدن این متغیر به بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان اشاره کرد.
 • صعود شاخص فرابورس به کانال جدید

  دنیای‌اقتصاد: فرابورس ایران دیروز برای ششمین روز متوالی به حرکت در مسیر صعودی ادامه داد و این بار با رشد ۱۸۶ واحدی (معادل ۲/ ۲ درصد) به کانال جدید ۹هزار واحدی رسید. در این روز اغلب نمادهای فرابورسی سبزپوش بودند. به‌طوری که از ۱۱۴ نماد معامله شده در روز چهارشنبه، قیمت ۱۰۰ سهم فرابورسی با رشد همراه شد. در این میان ۸۲ درصد از نمادهای مثبت با صف خریدی به ارزش بیش از هزار میلیارد تومان به معاملات روزانه خود پایان دادند. این درحالی است که تنها یک نماد (شاوان) با مازاد عرضه (صف فروش) مواجه شد.
 • تاریخ مجمع سالانه آنلاین «وغدیر»

  گروه بنگاه‌ها: مجمع شرکت سرمایه‌گذاری غدیر روز یکشنبه هفته آینده برگزار می‌شود. به‌دنبال اجرای قانون تجارت مبنی بر برگزاری مجمع سالانه ظرف مدت ۴ ماه پس از اتمام سال مالی، شرکت سرمایه‌گذاری غدیر مجمع سال مالی منتهی به ۳۰ آذر ۹۸ را به صورت آنلاین در تاریخ هفتم اردیبهشت ماه ۹۹ (یکشنبه) برگزار می‌کند. سهامداران می‌توانند از طریق سایت شرکت تحت‌وب نظاره‌گر برگزاری مجمع باشند.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر