آرشیو روزنامه شماره ۴۸۶۶ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۸۶۶

 • رکوردشکنی صف خرید تازه‌واردها

  دنیای اقتصاد: شاخص کل بورس تهران روز شنبه با رشد ۲۳ هزار واحدی همراه شد و در یک‌قدمی ۶۶۹ هزار واحد ایستاد. در این روز به جز دو بنگاه بورسی که با افت قیمت سهم مواجه شدند مابقی شرکت‌ها سبزپوش بودند. بازار دیروز یک اتفاق جدید را نیز تجربه کرد؛ تفکیک زمانی معاملات نمادهای تازه‌وارد. در واقع انجام معاملات در دو نوبت برای اولین بار در بورس اجرایی شد. جالب اینکه تک‌نماد «شستا» در دومین روز حضور خود بر تابلوی بورس به تنهایی صف خرید بیش از ۲ هزار میلیارد تومانی را یدک کشید و رکورد دیگری را برای بورس تهران به ارمغان آورد.
 • راند جدید مجامع با فاصله‌گذاری اجتماعی

  دنیای اقتصاد - علیرضا توکلی: با رفع برخی محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا در پایتخت، به تدریج شاهد برگزاری برخی مجامع افزایش سرمایه خواهیم بود که در اسفندماه مجوز دریافت کردند اما به‌خاطر شرایط پیش‌آمده در ماه پایان سال گذشته موفق به تشکیل جلسه نشدند. طبیعی است که این جلسات با رعایت اصول کامل بهداشتی برگزار می‌شود و از همه مهم‌تر باید منتظر پخش زنده آن از طریق فضای مجازی باشیم. دراین گزارش به وضعیت هفتگی افزایش سرمایه‌ها از مرحله صدور مجوز توسط سازمان بورس تا ثبت آن در اداره ثبت شرکت‌ها پرداخته می‌شود. حرف «ح» پس از نمادهای بورسی به معنی «حق‌‌تقدم» و حرف «ج» به معنی «سهام جایزه» است.
 • شاخص سهام در یک قدمی ۶۶۹ هزار

  دنیای‌اقتصاد: اولین روز معاملاتی هفته جدید در بورس تهران با جهش ۲۳ هزار و ۱۸۹ واحدی شاخص کل بورس تهران همراه شد تا شاهد رسیدن دماسنج اصلی بازار سهام به ارتفاع ۶۶۸ هزار و ۹۵۲ واحدی باشیم. در حالی شاخص کل بورس تهران دیروز بیش از ۶/ ۳ درصد به ارتفاع خود افزود که نماگر هموزن با اثرپذیری یکسان از نمادها با رشد ۵/ ۳ درصدی برای هشتمین جلسه معاملاتی پیاپی در رشد روزانه از شاخص کل عقب ماند. با این وجود به علت رشد پرشتاب‌تر نماگر هموزن در اوایل سال، در حالی بازدهی این شاخص (هموزن) از اول فروردین به ۹/ ۳۱ درصد رسیده است که شاخص کل طی این مدت ۴/ ۳۰ رشد داشته است.
 • ثبت رکوردی تاریخی در فرابورس

  دنیای‌اقتصاد: فرابورس ایران نخستین روز کاری هفته را با رشد دسته جمعی نمادها، سبزپوشی یکپارچه و در نهایت رشد شاخص آغاز کرد که این امر سبب شد تا رکوردی تاریخی در کارنامه نماگر اصلی این بازار ثبت شود. بر این اساس شاخص کل فرابورس ایران باز هم رکوردی جدید ثبت کرد و با رشد مقداری بی‌سابقه در حدود ۲۵۵ واحد به ارتفاع جدید ۸ هزار و ۴۳۸ واحدی رسید. البته رشد ۱۲/ ۳ درصدی این نماگر در روز گذشته، از لحاظ درصدی رکوردی تازه نبود و آیفکس توانسته بود در چهارم اسفند ماه سال گذشته، صعود ۴درصدی را تجربه کند. به هر حال معاملات روز گذشته فرابورس همان‌طور که عنوان شد، با صعود دسته‌جمعی قیمت‌ سهام دنبال شد و با احتساب رشد دیروز شاخص، بازدهی این بازار طی ۱۶ روز کاری سال جدید به ۲۸درصد رسید.
 • دعوت فرابورس از نهادهای اقتصادی

  روابط عمومی فرابورس ایران: معاون اجرایی فرابورس ایران از تمام بنگاه‌ها و شرکت‌های اقتصادی کشور اعم از ‌ارکان بازارهای پول و سرمایه دعوت کرد که به پویش خریداری محصولات و خدمات مورد نیازشان از ‌شرکت‌های شفاف بورسی و فرابورسی بپیوندند تا ضمن حمایت از کالای ایرانی و رونق و جهش تولید، سایر ‌شرکت‌هایی که خارج از بازار سرمایه هستند نیز به حضور در این بازار و رعایت الزامات شفافیت و حاکمیت ‌شرکتی تشویق شوند.‌
 • «گنجین» قابل‌معامله شد

  گروه بنگاه‌ها: نخستین صندوق سرمایه‌گذاری مبتنی‌بر صدور و ابطال در بازار فرابورس ایران قابل‌معامله شد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر