آرشیو روزنامه شماره ۴۸۶۰ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۸۶۰

 • استقرار بورس در ابرکانال ۶۰۰

  دنیای‌اقتصاد: بورس اوراق بهادار تهران معاملات شنبه را با فتح ابرکانال ۶۰۰ هزار واحد پشت‌سر گذاشت. نماگر اصلی سهام طی روز گذشته ۸/ ۱ درصد افزایش یافت و برای اولین بار در تاریخ فعالیت بازار سرمایه در مرز ۶۰۸ هزار واحد قرار گرفت. توجه ویژه فعالان بورسی به سهام شرکت‌های بزرگ کالایی سبب شد تا بر خلاف معمول روزهای اخیر، شاخص کل در مقیاس روزانه از شاخص هم‌وزن پیش بیفتد و رکورد جدیدی را ثبت کند. بازتاب انتظارات مثبت از بهای جهانی نفت را می‌توان در معاملات دیروز به‌خوبی مشاهده کرد.
 • عرضه بزرگ سهام با تخفیف

  دنیای‌اقتصاد- هدیه لطفی: واگذاری بزرگ سهام تحت مالکیت دولت در بازار سهام در حالی به مراحل نهایی و گام‌های اجرایی نزدیک می‌شود که آخرین خبرها از اعلام نخستین فراخوان فروش سهام دولتی در نیمه اردیبهشت ماه سال جاری و با تخفیف ۲۰ تا ۲۵ درصدی به عموم مردم حکایت دارد. نخستین دوره از واگذاری‌ها، با فروش باقی‌مانده سهام دولت در ۱۳ شرکت فعال در بورس و فرابورس در قالب سه صندوق قابل معامله (ETF) انجام می‌شود و هر ایرانی قادر به خرید حداکثر ۲ میلیون تومان با کد ملی است.
 • تغییر ناخدای بورس در روز تغییر ابرکانال

  دنیای اقتصاد: جلسه شورای‌عالی بورس عصر روز گذشته برگزار شد. محور اصلی این جلسه بررسی استعفای شاپور محمدی پس ۴۵ ماه حضور در پست ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار بود.
 • صعود ۱۰ کانالی شاخص سهام

  دنیای‌اقتصاد: روز گذشته شاخص کل بورس تهران با قدرت به رشد خود ادامه داد و با جهش ۱۰ هزار و ۶۷۳ واحدی ابرکانال ۶۰۰ هزار واحدی را هم فتح کرد و به ارتفاع ۶۰۷ هزار و ۹۲۷ واحد رسید. رشد قریب به ۸/ ۱ درصدی دماسنج اصلی بورس تهران درحالی رقم خورد که نماگر هموزن با اثرپذیری یکسان از نمادها تنها ۸/ ۰ درصد به ارتفاع خود افزود تا برای سومین جلسه معاملاتی پی‌درپی شاهد شتاب بیشتر شاخص کل در مسیر صعودی باشیم. با رشدهای روز گذشته بازدهی بورس تهران از ابتدای سال به ۶/ ۱۸ درصد رسید و نماگر هموزن نیز طی همین مدت حدود ۲۲ درصد به ارتفاع خود افزوده است.
 • جوانب سرمایه‌گذاری را رعایت کنید

  سنا: دبیرکل کانون کارگزاران بورس اوراق بهادار به نکات سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: با توجه به رشد بازار طی چند ماه اخیر، عموم مردم ترغیب به ورود در این بازار شده‌اند، این استقبال از بورس خوب است اما تازه‌واردان باید الزاماتی را رعایت کنند.روح‌الله میرصانعی اظهار کرد: بازار سرمایه، بازاری پرریسک‌تر از بازار پول و البته با سوددهی بالاتر از بانک‌ها است، اما مردم باید در نظر داشته باشند که ریسک به معنای تغییر رویه بازار هم هست، بنابراین لازم است وجوه لازم و اساسی زندگی که ممکن است تزلزلی در روال طبیعی زندگیشان داشته باشند را وارد این بازار نکنند؛ بهتر است سرمایه مازاد خود را برای سرمایه‌گذاری در بورس تزریق کنند.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر