آرشیو روزنامه شماره ۴۸۳۲ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۸۳۲

 • کوران نقدینگی در بورس تهران

  دنیای‌اقتصاد- شروین شهریاری: بازار سهام در آخرین هفته بهمن با ثبت بازدهی ۳/ ۴ درصدی بر قله ۴۷۸ هزار واحدی ایستاد. گرچه نسبت‌های تحلیلی در نقاط اوج خود به سر می‌برند، همچنان قدرت نقدینگی به رشد قیمت‌ها در بورس دامن می‌زند. به‌طوری که میانگین ارزش معاملات روزانه سهام از ۶ هزار میلیارد تومان گذشته که معادل ۳/ ۰ درصد کل نقدینگی کشور است. این نسبت دست کم ۵۰ درصد بالاتر از رکورد پیشین خود در اوایل دهه ۸۰ قرار دارد و نشان می‌دهد اقبال پول‌ها به بورس در سطح بی‌سابقه‌ای قرار دارد.
 • تاثیر FATF بر نمادهای بانکی بازارپایه

  دنیای‌اقتصاد - علیرضا توکلی: طی یکی دو هفته اخیر که آخرین مهلت تصویب عضویت ایران در «گروه ویژه اقدام مالی» یا FATF بود، جدا از تاثیر بر کلیت بازار می‌شد تاثیر آن بر برخی از نمادهای بانکی بازارپایه را هم دید. نمادهایی که مدت‌ها بود در صف خرید بودند، به صف فروش تغییر وضعیت دادند یا متعادل شدند. در گزارش پیش‌رو به برخی از رویدادهای یک هفته گذشته «بازار پایه فرابورس» پرداخته می‌شود تا کمکی هرچند اندک به علاقه‌مندان و سرمایه‌گذاران در این بازار پرریسک باشد.
 • رکوردشکنی جدید «قرن»

  گروه بنگاه‌ها: عرضه اولیه ۱۰ درصد از سهام پدیده شیمی قرن دیروز درحالی در بازار دوم بورس صورت گرفت که این عرضه اولیه رکوردهای جدید به همراه داشت.
 • پاکشو ۳۰۰ درصد افزایش سرمایه داد

  گروه بنگاه‌ها: مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده شرکت پاکشو با حضور صاحبان ۳/ ۹۵ درصد از سهام تشکیل شد. در این مجمع که ریاست آن برعهده مسعود سزاوار و نظارت آن برعهده مسعود گودرزی نماینده گروه سرمایه‌گذاری کوروش و سیدجعفر موسوی بود و دبیری آن را حسن پرتوی‌منفرد مدیرمالی شرکت برعهده داشت، معاملات مشمول ماده ۱۲۹ قانون تجارت در ارتباط با خرید ۲۰ درصدی سهام شرکت آریان کیمیا تک مورد بررسی قرار گرفت که به تایید سهامداران رسید. در مجمع فوق‌العاده این شرکت نیز افزایش سرمایه پاکشو به تصویب حاضران در جلسه رسید که براین اساس سرمایه شرکت از مبلغ هزار میلیارد ریال به ۴ هزار میلیارد ریال ، معادل ۳۰۰ درصد افزایش پیدا کرد. بنابراین گزارش، ۱۰۰ درصد از این افزایش سرمایه از محل سود انباشته و ۲۰۰ درصد از محل آورده نقدی سهامداران انجام شده است.
 • برگزاری مجمع عمومی عادی تجار کیش

  گروه بنگاه‌ها: مجمع‌عمومی عادی و فوق‌العاده شرکت تجار کیش دوشنبه ۲۸ بهمن ۹۸ در سالن کنفرانس هتل شایگان برگزار شد. به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، محمد احمدپور مدیر این پروژه در ابتدای نشست گفت: دل سهامداران شرکت قرص باشد که سال آینده دهکده ساحلی پروژه نمونه کیش خواهد شد.
 • مجمع افزایش سرمایه «فارس» برگزار شد

  گروه بنگاه‌ها: سرمایه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

بیشتر

بیشتر