آرشیو روزنامه شماره ۴۸۲۰ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۸۲۰

 • راز یکه‌تازی بورس ۹۸

  دنیای‌اقتصاد: شاخص اصلی بورس تهران با صعود روز گذشته به سطح بی‌سابقه ۴۴۰ هزار واحدی دست یافت و میزان بازدهی خود از ابتدای سال را در حالی به ۱۴۶ درصد رساند که در بازارهای موازی میزان رشد به ۵ تا ۲۵ درصد محدود بوده است. به‌نظر می‌رسد اعمال سیاست‌های اعتباری از طریق سرکوب مالی در کنار جذابیت دارایی‌های غیرعملیاتی بنگاه‌های بورسی نظیر املاک و مستغلات و همچنین حساسیت کمتر تقاضای مصرفی اقتصاد نسبت به قیمت سهام سبب شده تا بورس تهران در مقایسه با دیگر بازارها یکه‌تاز عرصه بازدهی در سال ۹۸ باقی بماند.
 • کارنامه دی‌ماه صندوق‌های بورسی

  دنیای‌اقتصاد – هدیه لطفی: کارنامه دی‌ماه صندوق‌های سرمایه‌گذاری فعال در بازار سهام نشان از عملکرد مثبت این نهادهای مالی دارد. به‌طوری‌که این نهادهای مالی همگام با جو مثبت ایجاد شده در بورس و رشد ۸/ ۱۵درصدی نماگر اصلی بازار، توانستند فعالیت مناسبی داشته باشند. به‌طوری‌که در نخستین ماه زمستان تمامی صندوق‌های فعال در بازار با سوددهی همراه شدند و هیچ نهادی با زیان مواجه نشد.
 • رکوردشکنی ممتد بازار سهام

  دنیای‌اقتصاد: طی ۱۰ دقیقه ابتدایی معاملات دیروز شاهد رشد بیش از ۵۵۰۰ واحدی دماسنج اصلی بورس تهران بودیم. اما بعد از این جهش بود که فشار فروش ناشی از شناسایی سود شدت گرفت به‌طوری که شاخص کل از سقف روزانه خود بیش از ۴۲۰۰ واحد افت کرد. در نهایت نیز رشد روزانه این دماسنج به ۱۳۱۹ واحد محدود شد. در معاملات روز گذشته فشار فروش بر نمادهای کوچک و متوسط بازار بیشتر بود به‌طوری که نماگر هموزن که اثرپذیری یکسانی از تمام نمادها دارد در پایان بازار با افت بیش از ۳/ ۰ درصدی مواجه شده بود. این درحالی است که این شاخص طی ۱۰ دقیقه نخست معاملات و قبل از غلبه فشار فروش بر بازار رشد ۱/ ۱ درصدی را تجربه می‌کرد.
 • حمل‌ونقل پاشنه آشیل صنعت سیمان

  گروه بنگاه‌ها- زهرا مجتهد: فاصله قیمت داخلی سیمان و قیمت جهانی آن سبب شده است تا بهره گزافی نصیب دلالان سیمان شود.
 • صدور مجوز افزایش سرمایه هلدینگ خلیج‌فارس

  گروه بنگاه‌ها: سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز افزایش سرمایه صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس از محل سود انباشته را صادر کرد.
 • فرصت مناسب بازار سرمایه برای شرکت‌ها

  فارس: مدیرعامل فرابورس ایران با اشاره به رونق ایجاد شده در بازار سرمایه و همچنین ورود نقدینگی جدید به این بازار، چنین موضوعی را فرصتی مناسب برای شرکت‌های فعال در این بازار دانست و تاکید کرد: مدیران شرکت‌های بورسی از ظرفیت به‌وجود آمده در جهت طرح‌های توسعه و اصلاح ساختار مالی شرکت با افزایش سرمایه بهره ببرند.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر