آرشیو روزنامه شماره ۴۸۰۷ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۸۰۷

 • پرش بورس به ابرکانال ۴۰۰

  دنیای اقتصاد: توقف شاخص کل بورس پشت مرز ۴۰۰ هزار نیز به درازا نکشید و در اولین جلسه معاملاتی این هفته نماگر اصلی بازار سهام با رشد بیش از ۱۰ هزار واحدی در یک قدمی کانال ۴۱۰ هزار ایستاد. به این ترتیب بازدهی بورس تهران از ابتدای سال جاری به ۱۳۰ درصد رسیده تا سهام همچنان پیشتاز بلامنازع بازارهای داخلی باشد. با این وجود سقف‌شکنی‌های بورس تهران در اولین جلسه معاملاتی هفته تنها به ورود قاطع شاخص کل به ابرکانال جدید محدود نمی‌شود. ارزش معاملات خرد بورسی نیز روز گذشته برای نخستین بار از مرز تاریخی ۳۶۰۰ میلیارد تومان گذر کرد و این در حالی بود که ۵۰۰ میلیارد تومان تقاضای منتظر در سقف‌های قیمتی از خرید سهام باز ماند. آماری که از تقابل دیدنی عرضه و تقاضای سهام در روز گذشته حکایت دارد. پس از ۶ جلسه متوالی تجربه رشد قیمت‌ها، گروهی از معامله‌گران، به خصوص بازیگران بزرگ حقوقی انگیزه‌های قدرتمندی برای شناسایی سود دارند. از سوی دیگر همچنان جریان ورود نقدینگی به حدی قدرتمند است که اجازه نداده عرضه‌های حجیم و گسترده مسیر قیمت‌ها را معکوس کند. مساله‌ای که رصد جریان پول‌های ورودی را برای پیش‌بینی ادامه مسیر ضروری می‌کند. در صورتی که این جریان با وقفه‌ای محسوس همراه شود، آن‌گاه بهانه‌های صعودی سهام و انگیزه‌های خریداران محک خواهد خورد.
 • توسعه بازار سهام با معاملات هوشمند

  دنیای اقتصاد- هدیه لطفی: دومین دوره رقابت‌های الگوریتمی روز گذشته با حضور مدیران و سیاست‌گذاران بازار سرمایه و با مشارکت۲۷ تیم از سراسر کشور آغاز شد. این دوره از رقابت‌ها به مدت ۶ هفته ادامه دارد و هفته اول اسفند، برگزیدگان معرفی خواهند شد.
 • ششمین سبز متوالی فرابورس

  دنیای‌اقتصاد: شاخص کل فرابورس ایران روز گذشته برای ششمین روز متوالی به حرکت در مسیر صعودی ادامه داد و این بار با رشد ۱۶۳ واحدی (معادل ۱۸/ ۳) درصد همراه شد. با احتساب رشد دیروز آیفکس، بازدهی این نماگر از ابتدای سال تاکنون به ۵۶/ ۱۳۳ درصد رسید.
 • جهش ۱۰ کانالی دماسنج سهام

  دنیای‌اقتصاد: شاخص کل بورس تهران با جهش ۱۰ هزار و ۵۱۷ واحدی هفته جدید را آغاز کرد تا شاهد ورود پرقدرت این نماگر به ابرکانال ۴۰۰ هزار واحدی باشیم. طی معاملات روز گذشته بورس تهران درحالی دماسنج اصلی بازار با رشد ۶/ ۲درصدی همراه شد که نماگر هموزن با اثرپذیری یکسان از تمام نمادها ۳/ ۳ درصد به ارتفاع خود افزود. همان‌طور که پیش‌تر تاکید شده بود به‌نظر می‌رسد این رشدها نه به‌واسطه ارزندگی سهام شرکت‌ها بلکه به‌دلیل حجم عظیم نقدینگی درحال ورود به بازار است. به‌طوری که طی روز گذشته نیز ارزش معاملات خرد (بدون احتساب معاملات بلوک و اوراق) در بورس تهران با رسیدن به ۳ هزار و ۶۲۸ میلیارد تومان رکورد تاریخی جدیدی از خود به جای گذاشت.
 • افزایش سرمایه ۳۰درصدی «فملی»

  گروه بنگاه‌ها: معاون مالی اقتصادی شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به برگزاری مجمع فوق‌العاده شرکت مس در هفته جاری گفت: شرکت مس با هدف تامین مالی طرح‌های توسعه، سرمایه‌اش را از ۷۸۰۰ میلیارد تومان به میزان ۳۰درصد افزایش می‌دهد.
 • توسعه فعالیت تامین سرمایه ملت در حوزه تامین مالی صنایع انرژی

  گروه بنگاه‌ها: شرکت تامین سرمایه ملت در نیمه اول سال ۹۸ جایگاه نخست از منظر تعهد پذیره‌نویسی اوراق بدهی را کسب کرد. این شرکت تامین سرمایه طی ۹ سال فعالیت خود، خدمات متنوعی به مشتریان ارائه کرده است که از آن جمله می‌توان به کسب جایگاه فعال‌ترین شرکت تامین سرمایه در حوزه تامین مالی صنایع انرژی اشاره کرد.
 • استارت عملیات بازار باز برای نخستین بار

  مدیریت ارتباطات فرابورس ایران: معاون بازار فرابورس ایران از آغاز عملیات بازار باز برای نخستین بار در بازار سرمایه کشور از روز گذشته (شنبه ۲۸ دی‌ماه) خبر داد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر