آرشیو روزنامه شماره ۴۷۴۶ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۷۴۶

 • حبس سهام در محدوده تحلیلی

  دنیای اقتصاد - سلیمان کرمی: شاخص کل بورس تهران در هفته گذشته افت ۴/ ۱ درصدی را تجربه کرد و به این ترتیب بار دیگر نماگر عمومی بازار سهام از سطح ۳۱۰ هزار واحدی عقب‌نشینی کرد. در هفته‌های اخیر کارشناسان به سطوح حمایتی برای سهام پس از ریزش پرشتاب از سقف تاریخی اشاره کرده بودند؛ از طرفی همچنین به نبود سوخت کافی برای عبور سهام از قله‌های پیشین اشاره می‌شد. با این حال از پایان هفته گذشته نشانه‌ها از تشدید هیجان در سهام و شکل‌گیری دوباره حرکت‌های توده‌ای مورد توجه بود. نمادهای کوچک‌تر بار دیگر بیشترین توجه را به خود جلب کردند.
 • بازی «حقیقی» در جزایر کوچک‌تر

  دنیای اقتصاد: بورس تهران معاملات دومین هفته آبان‌ماه را در حالی با عقب‌نشینی ۴ کانالی و بازگشت به محدوده ۳۰۵ هزار واحدی به پایان رساند که معامله‌گران خرد سهام برای دومین هفته متوالی در مقام خریدار ظاهر شدند و خالص خرید ۱۴۹ میلیارد تومانی را ثبت کردند. خریدهایی که عمدتا در گروه‌های کوچک و متوسط بورس تهران انجام شد.
 • بازگشت رونق به معاملات فرابورس

  دنیای اقتصاد: در چهار روز کاری هفته گذشته شاخص کل فرابورس ۱/ ۱ درصد عقب‌نشینی کرد و روی عدد ۳ هزار و ۹۲۸ واحد قرار گرفت. بزرگان فرابورسی چنان فشاری بر شاخص کل آوردند که تقویت قیمت سهام بنگاه‌های کوچک‌تر مجال انعکاس در نماگر بازار را نیافت. چنین آرایشی را می‌توان در میزان تحرکات فعالان فرابورسی دید که در مقیاس هفتگی رشد قابل ملاحظه‌ای را به نمایش گذاشت.
 • موج‌های خبری در تالار بورس

  دنیای اقتصاد - همایون دارابی: بورس اوراق بهادار تهران هفته گذشته شاهد جو نوسانی قیمت‌ها بود که به افت هفتگی ۴/ ۱درصدی شاخص کل منجر شد. هفته گذشته معامله‌گران در حالی هفته کاری خود را شروع کردند که در هفته ماقبل رشد قیمت‌ها رخ داد و فضای کلی بازار مثبت شده بود، ولی در روز شنبه با شروع هفته کاری، عرضه‌های معامله‌گران کوتاه مدت به تغییر رفتار بازار منجر شده و قیمت‌ها رو به کاهش گذاشت.
 • برگزاری نشست هم‌اندیشی در بازار پایه

  سنا: نشست هم‌اندیشی با موضوع صندوق‌های سرمایه‌گذاری و بازارگردانی در بازار پایه به میزبانی فرابورس ایران برگزار شد و در این جلسه بر حرفه‌ای‌گرایی و لزوم ارتقای فرهنگ سهامداری و حضور فعال صندوق‌ها در بازار پایه تاکید شد.
 • رشد بالای سود «توزیع دارو پخش»

  گروه بنگا‌‌ه‌ها: مدیرعامل شرکت توزیع داروپخش گفت: این شرکت در ۶ ماه اول سال ۹۸ تقریبا معادل یک‌سال گذشته سود محقق کرده است. محمدرضا مرادی با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم برای توسعه کسب‌و‌کارهای شرکت در خطوط جدید و مدل‌های نوین کسب‌و‌کار در فروش و توزیع ایجاد شده است، تاکید کرد: توزیع داروپخش در مهرماه ۹۸ وارد بازار سهام شده و رکورد مشارکت سهامداران در عرضه اولیه را نیز شکست. وی در گفت وگو با شستا رسانه همچنین از اقدام موفقیت آمیز دفتر مرکزی حراست «شستا» در کشف محموله شربت متادون خبر داد و گفت: داروهای مخدر که اصطلاحا از آنها به‌عنوان داروهای تحت کنترل یاد می‌شود با یک شرایط خاص، توزیع و فروخته می‌شود؛ اما چندی پیش توسط یک باند حرفه‌ای محموله ۳۴هزار و ۳۵ عددی شربت متادون که توسط یک دستگاه کامیون تریلر به انبار کرمانشاه به‌عنوان مرکز توزیع و نگهداری غرب کشور ارسال شده بود، ربوده شد. وی افزود: پس از اعلام سرقت در شهر قم، دستگاه قضایی به‌ویژه دادستان‌های استان‌های قم، کرمانشاه و لرستان با همکاری و پیگیری‌های ویژه دادستان قم در ارائه نیابت قضایی به استان‌های کرمانشاه و لرستان به کشف این محموله و دستگیری عوامل این باند کمک شایان توجهی کردند.

بیشتر

بیشتر