آرشیو روزنامه شماره ۴۶۵۲ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۶۵۲

 • تکرار گام‌های آهسته صعود در بورس

  شروین شهریاری
  دنیای اقتصاد: بازار سهام در هفته جاری به رغم یک شروع منفی در روز شنبه در نهایت برآیندی مثبت با شیب ملایم داشت که در نتیجه آن شاخص کل ۷/ ۱ درصد رشد کرد. بنابراین، بازدهی بورس تهران از ابتدای تابستان و ابتدای سال شمسی به ترتیب به ۳/ ۶ و ۷/ ۳۹ درصد رسیده است. تداوم رشد محتاطانه بورس در حالی صورت می‌گیرد که به لحاظ برخی نسبت‌های ارزش‌گذاری از جمله ارزش بازار به تولید ناخالص داخلی، متوسط قیمت‌ها در بورس با تخمین‌های فعلی از رشد اقتصادی منفی در محدوده اوج تاریخی خود قرار دارد.
 • در بازار چهارشنبه چه گذشت؟

  دنیای اقتصاد: شاخص کل بورس تهران دیروز رشد ۹۰۶ واحدی را تجربه کرد. همچنان شاخص کل هم‌وزن سرعت بیشتری در مسیر صعودی دارد و با وجود رشد کمتر از ۴/ ۰ درصدی دماسنج اصلی بازار سهام، شاخص کل هم‌وزن رشد بیش از ۶/ ۰ درصدی را تجربه کرد. نمادها از گروه‌های کوچک‌تر نیز در جدول سهام با بیشترین افزایش قیمت روزانه خودنمایی می‌کنند.
 • بازدهی هفتگی ۳/ ۱درصدی آیفکس

  دنیای اقتصاد: فرابورس ایران معاملات روز چهارشنبه را با رشد بیش از ۳۲واحدی (معادل یک درصدی) آیفکس سپری کرد و به این ترتیب بازدهی هفتگی این بازار به ۳/ ۱درصد رسید. بر این اساس با احتساب رشد دیروز آیفکس، این بازار از ابتدای سال تاکنون بازدهی بیش از ۴۴درصدی را نصیب سهامداران کرد.

بیشتر

بیشتر