آرشیو روزنامه شماره ۴۵۵۴ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۵۵۴

 • جهش ۵ کانالی بورس تهران

  امیرهوشنگ نوایی
  دنیای اقتصاد: روز گذشته شاخص کل بازار سهام رشدی ۴۷۷۸ واحدی را تجربه کرد که بیشترین افزایش در چهار ماه اخیر محسوب می‌شود. رشد نرخ ارز در بازار آزاد و رونق قیمت کالاهای پایه در بازارهای جهانی و بورس کالا سوخت اصلی سهام در مسیر صعودی بودند. گزارش‌های عملکرد ماهانه شرکت‌ها نیز حاکی از آن است که فعالیت بنگاه‌ها در ماه بهمن فاصله چندانی از مدار انتظارات ندارد. در این شرایط مسیر آینده بورس در وهله نخست به تغییرات قابل‌ملاحظه نرخ ارز و در نوبت بعدی به تحرکات بازارهای جهانی گره خورده است.
 • آیفکس بر قله چهار ماهه

  دنیای اقتصاد: همان‌طور که انتظار می‌رفت فضای مثبت شاخص کل فرابورس ایران، در دومین روز معاملاتی اسفند ماه نیز ادامه پیدا کرد و این نماگر با رشد بیش از ۳۸ واحدی (بیشترین میزان رشد از ۱۲ آذرماه) در سطح ۲/ ۲۰۲۸ واحد ایستاد. این بیشترین سطح شاخص این بازار از ۷ آبان ماه به شمار می‌رود. بر این اساس با احتساب رشد دیروز آیفکس، بازدهی این بازار از ابتدای سال تاکنون به مرز ۸۵ درصد رسید. طی معاملات روز گذشته، فعالان بازار شاهد جابه‌جایی افزون بر یک میلیارد و ۱۰۳ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۹۰۸ میلیارد تومان در بازارهای چندگانه فرابورس بودند. رصد معاملات روز ‌شنبه فرابورس ایران نشان‌دهنده بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص این بازار از سوی نماد معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی زاگرس، سنگ‌آهن گهرزمین، سهامی ذوب‌آهن اصفهان، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و پالایش نفت لاوان در مجموع به میزان ۵/ ۲۵ واحد است. در مجموع طی معاملات این روز، ۶۰ درصد از نمادهای معاملاتی با رشد شاخص همراه شدند. روند مثبت بازارهای جهانی در هفته گذشته، رشد نرخ دلار و تمدید مهلت ایران برای تصویب قوانین مربوط به FATF از جمله مهمترین عوامل اثرگذار بر روند بازار سهام در روز گذشته بود.
 • صعود ۳ درصدی شاخص سهام

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد: بورس اوراق بهادار تهران دیروز در پی رشد ۳درصدی شاخص کل، بیشترین بازدهی روزانه را طی بیش از چهارماه اخیر ثبت کرد. در دادوستدهای دیروز معامله‌گران در شرایط آرمانی فعالیت خود را شروع کردند. تمدید ۴ ماهه مهلت پیوستن ایران به گروه ویژه اقدام مالی و رشد قیمت جهانی نفت و فلزات به همراه گزارش‌های مناسب ماهانه شرکت‌ها، زمینه‌ساز رشد شاخص کل شد. در این شرایط شاخص در نهایت به‌رغم افزایش عرضه‌ها در بازار توانست با رشد ۳درصدی معادل ۴هزار و ۷۷۸واحد به کار خود پایان دهد. شاخص کل در پایان بازار دیروز به رقم ۱۶۴هزار و ۲۶۷واحد و شاخص کل هم‌وزن با رشد ۹/ ۰ درصدی به رقم ۳۰هزار و ۱۵۳واحد رسید.
 • ترمیم زیرساخت معاملات بورس در اولویت

  ایسنا: سرپرست معاونت بازار بورس تهران درباره زمان ورود وارانت و فروش استقراضی در بورس گفت: در حال بررسی هستیم و اگر زیر ساخت‌های معاملاتی آماده شود این ابزارها راه‌اندازی خواهند شد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر