آرشیو روزنامه شماره ۴۵۳۹ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۵۳۹

 • ناهمسویی بورس با انتظارات

  دنیای اقتصاد: شاخص کل بورس تهران دیروز ضمن یک رفت و برگشت سرانجام با افت ۳/ ۰ درصدی مواجه شد و در مرز ۱۶۰ هزار واحدی قرار گرفت. این نماگر که در ابتدای معاملات دیروز توانسته بود بیش از ۲۲۵ واحد ارتفاع بگیرد، با فشار تدریجی عرضه‌ سهام، ۶۶۵ واحد از سقف روزانه فاصله گرفت. این در حالی است که نظرسنجی هفتگی سایت تحلیلی «دنیای بورس» نشان از انتظارات مثبت تمام کارشناسان حاضر در نظرسنجی همسو با ۵۵ درصد از سهامداران برای شاخص کل در هفته جاری داشت. با این حال معاملات نخستین روز هفته انتظارات را برآورده نکرد. طی دو هفته گذشته که قریب به اتفاق کارشناسان و سهامداران به رشد قیمت‌ها خوش‌بین بودند، شاخص کل در مجموع افت ۲/ ۳ درصدی را تجربه کرد. افت دیروز شاخص کل بورس تهران نیز در شرایطی رخ داده که انتظار ثبت رویه صعودی تا پایان هفته جاری مورد انتظار فعالان بازار سهام است. در شرایطی که تلطیف فضای سیاسی، بهبود قابل‌ملاحظه قیمت جهانی کالاها و جذابیت قیمتی سهام در بورس تهران پس از افت‌های متوالی از سهام حمایت می‌کنند، باید منتظر ماند که آیا برای سومین هفته متوالی نیز روند شاخص بورس تهران برخلاف انتظارات فعالان این بازار خواهد بود یا خیر.
 • کم نوسانی فرابورس در دو جبهه

  مینا افروزی
  دنیای اقتصاد : معاملات هفته جاری فرابورس ایران با هدایت نمودار شاخص کل سهام در مسیری کم‌نوسان آغاز شد. به دنبال افت قیمت بیش از نیمی از سهام بازارهای اول و دوم، شاخص کل به رشد حدود ۴/ ۰ واحد درصدی بسنده کرد. در بازار بدهی نیز با وجود رشد حجم دادو ستدها، روند نرخ‌ها وضعیت کم‌نوسانی را تجربه می‌کند. دیروز حدود ۸۰۹ میلیون برگه بهادار به ارزش بیش از ۴۱۸ میلیارد تومان در بازارهای چندگانه فرابورس دست به دست شد که بخش عمده آن در بازار اوراق با درآمد ثابت به گردش درآمد. از طرفی روند بهبود قیمت در اکثر اوراق تسهیلات مسکن ادامه یافت.
 • عقب‌نشینی یک کانالی شاخص سهام

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد: بورس اوراق بهادار تهران نخستین روز کاری هفته را با افت شدید قیمت‌ها و کاهش شاخص کل آغاز کرد. بر این اساس نماگر اصلی بازار با کاهش ۲۷/ ۰درصدی، مجدد به محدوده کمتر از سطح ۱۶۰هزار واحدی نزول کرد.
 • آخرین اخبار از خصوصی‌سازی

  روابط عمومی سازمان خصوصی‌سازی: معاون واگذاری و امور سهام سازمان خصوصی‌سازی در حالی به ارائه توضیحاتی در زمینه ایجاد مشوق‌ها برای حضور هرچه بیشتر بخش خصوصی پرداخت که در سوی دیگر معاون برنامه‌ریزی، توسعه منابع انسانی و امور پشتیبانی سازمان خصوصی‌سازی آخرین اخبار پیرامون سهام عدالت را تشریح کرد.
 • ادغام و تملیک؛ بررسی قوانین و مقررات

  گروه بورس: مرکز آموزش جامعه حسابداران رسمی ایران به منظور افزایش دانش تخصصی حسابداران رسمی از طریق گسترش و بهبود آموزش، انجام تحقیقات و انتشار نشریات تخصصی در جهت وظایف قانونی و حرفه‌ای خود عمل می‌کند. در این راستا کتاب «ادغام و تملیک؛ بررسی قوانین و مقررات موجود» از سوی مرکز آموزش حسابداران رسمی منتشر شده است.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر