آرشیو روزنامه شماره ۴۵۲۴ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۵۲۴

 • چهار نمای جدید از بورس تهران

  دنیای اقتصاد: بورس تهران در معاملات دیروز توانست با سرعت بیشتری به حرکت خود در مسیر صعودی ادامه دهد. نماگر اصلی بازار روز گذشته با رشد ۷۴۹ واحدی به ارتفاع ۱۶۵ هزار و ۴۴۶ واحدی دست یافت. استقبال فعالان بورسی از سهام اصطلاحا بنیادی بازار در موعد رونمایی از عملکرد فصلی جهت‌دهنده اصلی حرکت صعودی سهام ارزیابی می‌شود که با بهبود مجدد قیمت جهانی نفت پازل ارتقای یک‌پله‌ای شاخص بورس تهران طی روز گذشته را تکمیل کردند. به‌طور کلی، غالب تحرکات بورسی را می‌توان در چهار تصویر یا نما خلاصه کرد.
 • گره کور واگذاری سرخابی‌ها

  دنیای اقتصاد: کلاف واگذاری دو باشگاه‌ فوتبال استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی در حالی همچنان سردرگم باقی مانده که در تازه‌ترین اخبار، صحبت‌هایی پیرامون عرضه سهام سرخابی‌ها در بازار سهام به گوش می‌رسد.
 • اهرم کالایی رشد آیفکس

  مینا افروزی
  دنیای اقتصاد : فرابورس ایران، طی معاملات روز گذشته به حرکت خود در مسیر صعودی ادامه داد. شاخص کل فرابورس از دوشنبه هفته جاری، خلاف جهت روزهای ابتدایی هفته قدم برداشت و وارد محدوده مثبت شد. روندی که در معاملات روز گذشته نیز حفظ و حتی تقویت شد. به این ترتیب، شاخص کل این بازار همگام با پیشروی تقاضا نسبت به عرضه، در مسیر افزایشی قرار گرفت و با رشد بیش از ۴/ ۱ درصدی بر سطح ۱۹۷۷ ایستاد. دیروز بیش از ۸۵۹ میلیون برگه بهادار به ارزش نزدیک به ۴۴۸ میلیارد تومان در بازارهای مختلف فرابورس دست به دست شد که نسبت به نقدینگی معاملات روز دوشنبه، افزایش محدودی داشت.
 • تهیه سامانه جامع نظارتی مبارزه با پولشویی

  سنا: دبیر کمیته مبارزه با پولشویی سازمان بورس و اوراق بهادار، از تهیه RFP سامانه جامع نظارتی مبارزه با پولشویی خبر داد.
 • رشد ۵۷ درصدی سود «وصندوق»

  گروه بنگاه‌ها: شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری در نیمه اول امسال مبلغ ۱۵۹ ریال سود به ازای هر سهم محقق کرد.
 • نهاد اقتصاد و تاثیرات آن بر ورزش کشور

  رضا شجیع عضو هیات علمی دانشگاه
  بررسی عملکرد نهاد اقتصاد و تأثیرات آن بر ورزش کشور به هیچ عنوان کمتر از نهادهای آموزش و دانشگاه نیست. با این‌حال تلاش داریم ضمن بررسی تأثیرات بنیادین نهاد اقتصاد، به شکلی مفصل‌تر نقش آن را در توسعه ورزش کشور تحلیل کنیم.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر