آرشیو روزنامه شماره ۴۵۱۵ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۵۱۵

 • زیر پوست معاملات بورسی

  فاطمه اسماعیلی
  دنیای اقتصاد : نماگر بورس تهران اولین روز کاری هفته را با رشد ۲۰۹ واحدی (معادل ۱۳/ ۰ درصد) آغاز کرد و وارد کانال ۱۶۱ هزار واحدی شد. بررسی‌ها نشان می‌دهد از ابتدای آذر به طور میانگین روزانه بیش از یک سوم ارزش معاملات خرد سهام در دو گروه بانک و خودرو به چرخش در‌می‌آید. این در حالی است که فضای مبهمی بر وضعیت این دو گروه سهامی حاکم است و در این شرایط شایعات از نقش پررنگ‌تری در جهت‌دهی بر روند قیمت سهام مذکور برخوردار است. وجود معامله‌گران حقیقی که عمدتا از رفتارهای غیرحرفه‌ای و هیجانی‌تری بهره می‌برند، یکی از دلایلی است که سبب شد تا این دو گروه در نقش لیدرهای جدید بازار سهام ظاهر شوند.
 • استراحت فرابورس در آغاز هفته

  دنیای اقتصاد: فرابورس ایران معاملات هفته جاری را با شروع کم‌رمقی به ثبت رساند. با وجود حجم بسیار بالای تقاضا در دقایق ابتدایی بازار که شاخص کل را به نزدیکی سطح ۱۸۹۰ واحدی سوق داد، به تدریج در ادامه جریان روزانه معاملات فشار فروش قوت گرفت و نماگر بازار را به سوی مقادیر کمتری تنزل داد. برآیند نوسانات روز گذشته منجر به افت نزدیک به چهار واحدی (معادل ۲۱/ ۰ درصد) شاخص کل فرابورس شده و آن را بر سطح ۱۸۷۱ واحدی مستقر ساخت.همزمان، متوسط نرخ بازدهی در بازار بدهی با اندکی تقویت به سطح ۸/ ۲۰درصدی دست یافت.
 • رشد پالایشی بازار سهام

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد: بورس اوراق بهادار تهران نخستین روز معاملاتی هفته را تحت تاثیر نمادهای پالایشگاهی با روندی مثبت آغاز کرد. به این ترتیب شاخص کل بورس رشد ۲۰۹ واحدی را تجربه کرد و مجدد به سطح ۱۶۱هزار واحدی بازگشت.
 • زمان واریز سود سهام عدالت روستاییان

  روابط عمومی سازمان خصوصی‌سازی: معاون برنامه‌ریزی، توسعه و منابع انسانی سازمان خصوصی‌سازی از واریز سود سهام عدالت روستاییان و عشایر سراسر کشور در چند روز آینده خبر داد.داود خانی با اشاره به واریز سود عملکرد مالی سال ۹۶ شرکت‌های سرمایه‌پذیر به حساب روستاییان و عشایر سراسر کشور از روز سه‌شنبه، ۱۸ دی‌ماه به‌صورت تدریجی گفت: در این مرحله حدود ۱۳ میلیون نفر از مشمولان سود سهام عدالت خود را دریافت خواهند کرد که این میزان سود در مجموع به مبلغ ۱۱۰۰ میلیارد تومان بالغ خواهد شد. معاون برنامه ریزی، توسعه و منابع انسانی سازمان خصوصی‌سازی افزود: در مرحله نخست توزیع سود سهام عدالت مشمولان در سال‌جاری نیز حدود ۵/ ۵ میلیون نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی به تدریج سود سهام عدالت خود را دریافت کرده‌اند که ارزش این میزان سود حدود ۸۵۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود.
 • شمارش معکوس برای بازگشایی «بیمه تجارت نو»

  گروه ‌بنگاه‌ها: مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت «بیمه تجارت نو» با کاهش سرمایه ۵۰درصدی شرکت موافقت کرد. به این ترتیب در روزهای آتی شاهد بازگشایی نماد مزبور خواهیم بود. شرکت «بیمه تجارت نو» صبح دیروز اقدام به برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده به‌منظور کاهش سرمایه کرد. در این مجمع که با حضور بیش از ۸۶‌درصد از سهامداران تشکیل شد، گزارش هیات مدیره درباره دلایل کاهش سرمایه از مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان به ۱۲۵میلیارد تومان ارائه شد. در‌نهایت مجمع کاهش سرمایه مزبور یعنی معادل ۵۰ درصدی را پذیرفت. در این جلسه علوی به نمایندگی از شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان ‌به‌همراه مقدسی به نمایندگی از کارکنان بانک تجارت، نظارت جلسه را بر عهده داشتند.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر