آرشیو روزنامه شماره ۴۳۴۴ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۴۳۴۴

 • لمس مجدد شاخص ۹۶ هزار

  دنیای اقتصاد: بورس تهران معاملات این هفته را مطابق انتظارات غالب بازیگران بازار با قدرت و رشد سطح عمومی قیمت‌ها آغاز کرد. نماگر اصلی سهام در پایان دادوستدهای دیروز حدود ۴/ ۰ درصد افزایش یافت و در سطح ۹۵ هزار و ۹۵۲ واحد قرار گرفت و به این ترتیب، صعود خود در پایان هفته قبل را تداوم بخشید. آرامش نسبی حاکم بر بازار و تمرکز معاملات بر سهام گروه فلزی و معدنی در کنار بازگشایی نماد بانک ملت از مهم‌ترین مولفه‌های اثرگذار بر رشد شاخص کل طی دادوستدهای روز گذشته ارزیابی می‌شوند. در واقع، هم‌افزایی این عوامل شاخص کل را پس از ۵۰ روز وارد کانال ۹۶ هزار واحدی کرد. با این حال فشار عرضه سهام در ساعات پایانی معاملات به خصوص در نماد «وبملت» منجر به بازگشت نماگر بازار از این محدوده شد.
 • مسیر حفاظت از رونق سهام

  فاطمه اسماعیلی
  دنیای اقتصاد: بازیگران بورس تهران، امروز (یکشنبه ۱۳ خردادماه) شاهد عرضه سهام یک شرکت جدید هستند. این نخستین عرضه اولیه سهام در بورس از ابتدای سال‌۹۷ به‌شمار می‌رود. سال گذشته نیز بازار سهام شاهد عرضه اولیه ۱۴ شرکت بود که از این تعداد ۷ شرکت بورسی و ۷ شرکت فرابورسی شدند. عرضه‌هایی که با استقبال مناسب سرمایه‌گذاران همراه شدند. پس از دو ماه تاخیر، امروز نیز سهام شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش موسوم به «سپ» در تالار بورس عرضه می‌شود.
 • آغاز مثبت هفته نیمه تعطیل

  همایون دارابی
  دنیای اقتصاد: بورس اوراق بهادار تهران دیروز در شروع هفته نیمه تعطیل پیش‌رو با رشد شاخص کل مواجه شد. در حالی که بورس در هفته جاری تنها دو روز کاری را تجربه می‌کند، دیروز معامله‌گران در نخستین روز کاری با رشد شاخص کل ناشی از معاملات مثبت گروه معدنی-فلزی مواجه شدند. بر این اساس دیروز شاخص کل بورس ۳۷۴واحد معادل ۴/ ۰ درصد رشد کرد تا کمتر از ۵۰ واحد به عبور از کانال ۹۶ هزار واحدی فاصله داشته باشد. نماد معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه،بانک ملت،گل گهر،فولاد خوزستان،سرمایه‌گذاری معادن و فلزات و کشتیرانی جمهوری اسلامی بیشترین تاثیر مثبت را در محاسبه شاخص کل داشتند. شاخص کل هم‌وزن نیز ۳۴ واحد تقویت شد و به رقم ۱۷ هزار و ۲۷۹ واحد رسید.
 • واگذاری‌ ۶۳۱ بنگاه در سال ۹۷

  روابط عمومی سازمان خصوصی‌سازی: رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی برنامه‌ واگذاری‌های امسال را اعلام کرد و ۶۳۱ بنگاه را مشمول واگذاری در سال جاری دانست.

بیشتر

بیشتر