آرشیو روزنامه شماره ۲۰۷۸ دنیای اقتصاد

اخبار بورس - روزنامه شماره ۲۰۷۸

 • هفته پرنوسان در بازار سهام

  مقررات قراردادهای معاملات آتی آماده شد
  دنیای اقتصاد- فعالان بازار سرمایه در هفته معاملاتی که گذشت نوسانات پردامنه‌ای را در قیمت سهام تجربه کردند، به نحوی که طی پنج روز معاملاتی، شاخص بورس در سه روز بازده مثبت و در دو روز بازده منفی را ثبت کرد؛ امری که در نهایت منجر به کسب بازده ۱/۱‌درصدی هفتگی برای شاخص بورس شد.هفته جاری را باید دوره‌ای پرنوسان در بورس تهران نامید که البته عمده رفتار بازار تحت تاثیر تحولات محیطی به ویژه در بازارهای جهانی شکل‌گرفته است.
 • مقررات معاملات قراردادهای آتی نهایی می‌شود

  گروه بورس- مهتاب رحمتعلی: معاون مطالعات اقتصادی و توسعه بازارهای بورس از نهایی شدن مقررات پیشنهادی معاملات قراردادهای آتی سهام در دو روز آینده خبر داد.
 • نقدی بر یک مصوبه شورای عالی «جامعه»

  عباس وفادار*
  نزدیک به ۹ سال از عمر جامعه حسابداران رسمی ایران می‌گذرد. شاید بتوان گفت به‌رغم گذشت نزدیک به صد سال از عمر حرفه‌ حسابداری، این حرفه فقط ده سال است که دارای یک تشکل حرفه‌ای صنفی است؛ در حالی که عمر تشکل‌های صنفی در نهادهای مشابه همچون کانون وکلای دادگستری، کانون کارشناسان رسمی دادگستری و... به بیش از هفتاد سال پیش باز می‌گردد.
 • کاربرد تئوری بازی در حسابرسی - ۲۳ اردیبهشت ۸۹

  سید حسن مرتضوی کیاسری
  بخش چهارم
  یکی از اثر بخش‌ترین ابزارها در به کارگیری تئوری بازی، آموزش پیوسته است. این مثال قدیمی که «دزد‌ها همیشه یک گام جلوتر از پاسبان‌ها هستند» به روشنی گویای اهمیت آموزش، برای همه کسانی است که با جلوگیری، کشف یا برخورد با سوء جریان‌ها سر کار دارند.
 • ضرورت تاسیس صندوق سرمایه‌گذاری خارجی

  فارس- رییس سازمان سرمایه‌گذاری گفت: ورود سرمایه‌گذاری خارجی پیش شرط ورود به عرصه رقابت بین‌المللی است و انتظار داریم حساب ذخیره ارزی و صندوق توسعه ملی بتواند این خلأ را پرکند اگر چه معتقدم به هیچ وجه نخواهند توانست این خلأ را پرکند.
 • اعمال سیاست‌های انقباضی چینی‌ها و تاثیر آن بر بازار فلزات

  شهرام پایمرد- بیزینس استاندارد چهارشنبه ۱۲ مه ۲۰۱۰: تقاضای ضعیف و موجودی انبارهای بالا قیمت‌ها را با مشکل روبه‌رو کرده است.

بیشتر

بیشتر