مرتضی سلطانی بنیان‌گذار گروه صنعتی و پژوهشی زر با اشاره به اینکه پذیرش شرکت‌های جدید در بورس اقدامی مطلوب در راستای توسعه و گسترش فعالیت بنگاه‌های تولیدی است گفت: در سال «جهش تولید»، بی‌شک بازار سرمایه به‌عنوان یکی از ارکان اصلی در تامین مالی بخش تولید، می‌تواند زمینه رشد و توسعه پایدار بنگاه‌های تولیدی را مهیا کند.

وی افزود: در همین راستا شرکت بورس و اوراق بهادار با درج شرکت «زرماکارون» با کد «۱۵۴۴» و نماد «غزر» در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس، مجوز عرضه ۱۲ درصد از سهام این شرکت را برای روز چهارشنبه ۷ خرداد صادر کرده است. سلطانی تصریح کرد: ظرفیت و پتانسیل بالای بازار سرمایه در تامین مالی بنگاه‌های تولیدی منجر به آن شد تا این شرکت با تامین سرمایه لازم و اقدام به ورود در بورس، برنامه‌ریزی برای افزایش تولید روزانه ۲ هزار و ۵۰۰ تن را فراهم کند.

به گفته وی درحال‌‌حاضر این شرکت با کسب بیش از ۶۰ درصد سهم بازار داخلی، به‌عنوان لیدر بازار ماکارونی در کشور شناخته می‌شود. وی همچنین از حضور این شرکت درعرصه‌های بین‌المللی خبر داد و گفت: باوجود تحریم‌های ظالمانه، پایدار بودن صادرات شرکت در کنار کسب اعتماد مصرف‌کنندگان در عرصه بین‌المللی، منجر به کسب سهم بیش از ۸۰ درصدی صادرات پاستای کشور توسط این شرکت شده است. بنیان‌گذار گروه صنعتی و پژوهشی زر با اشاره به رقم فروش ثبت‌شده این شرکت در سال ۹۸ و رسیدن آن به بیش از ۱۸۱هزار تن از افزایش ۲۰۰ درصدی جمع کل درآمدهای عملیاتی محقق‌شده این شرکت و رسیدن این مهم به رقم ۹هزار و ۹۲۸ میلیارد ریال نسبت به سال ۹۷ خبر داد.

شرکت زرماکارون با بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا در تولید و دانش فنی بالای تولید محصولات با کیفیت به‌عنوان اولین تولید‌کننده پاستا با «آرد سمولینا» در کشور توانسته سهم بالایی از تولید ماکارونی را در بازار داخلی و خارجی از آن خود کند. این شرکت با صادرات به کشورهای مختلف در دنیا، رتبه دومین شرکت تولید‌کننده پاستا در یک سایت در جهان و همچنین کسب ۷ دوره پیاپی صادر‌کننده نمونه کشوری و دریافت مدال افتخار صادرات را در کارنامه کاری خود دارد.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس
این مطلب برایم مفید است
43 نفر این پست را پسندیده اند