آرشیو روزنامه شماره ۳۱۳۳ دنیای اقتصاد

اخبار بورس شرکت‌ها - روزنامه شماره ۳۱۳۳

  • چرخش بازار از کانال «پالایشگاه‌ها»

    گروه بورس- بازار فرابورس در جبران افت سنگین روز شنبه، معاملات روز گذشته را مثبت سپری کرد و با افزایش حدود ۷ واحدی شاخص آیفکس همراه شد. روند صعودی شاخص فرابورس که از ابتدای ساعات معاملاتی روز گذشته آغاز شده بود در ساعات میانی با تاثیر مثبت لیدرهای پالایشگاهی از جمله شتران، شاوان و شراز به اوج خود رسید و در نهایت آیفکس با ثبت ۷ واحد افزایش به محدوده ۷۴۵ واحدی صعود کرد. افزون بر این، حجم و ارزش کل معاملات نیز با رشد قابل توجهی روبه‌رو شد به طوری که در مجموع دیروز حدود ۱۴۵ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۷۹۶ میلیارد ریال دادوستد شد که بانک گردشگری با جابه‌جایی بیش از ۴۱ میلیون سهم بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص داد؛ ارزش معاملات این نماد معادل ۶۶ میلیارد ریال بود.
  • اتحاد استراتژیک دو هلدینگ معدنی کلید خورد

    گروه بنگاه‌ها- مدیر عامل گروه سرمایه‌گذاری صنایع و معادن فلات ایرانیان از اتحاد استراتژیک این مجموعه با هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات خبر داد. به گزارش خبرگزاری موج، نجمی هاشمی فشارکی از مشارکت این مجموعه با بزرگ‌ترین هلدینگ معدنی بورس، سخن گفت و افزود: شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، ۱۰ درصد از سهام شرکت ۲۳ میلیارد تومانی فلات ایرانیان را خریداری کرده و همچنین در اصلی‌ترین شرکت زیرمجموعه فلات، یعنی کک طبس سرمایه‌گذاری عظیمی انجام داده و ۵۱ درصد از سهام این شرکت ارزنده را تحت تملک خود در آورده است.
  • پتروشیمی خراسان و تغییر قیمت گاز

    شروین شهریاری* *پرسش از آقای رواقی از طریق پست الکترونیک: وضعیت ارزش ذاتی سهام شرکت پتروشیمی خراسان با قیمت گاز ۱۵ سنتی چگونه خواهد بود؟ پاسخ: پتروشیمی خراسان بزرگ ترین واحد شیمیایی شرق کشور است که پس از شرکت‌های پردیس و کرمانشاه، سومین تولید‌کننده بزرگ اوره و آمونیاک در کشور به شمار می‌رود و ۱۱ درصد ظرفیت تولید این محصولات را در ایران به خود اختصاص داده است. تولید سالانه پتروشیمی خراسان حدود نیم میلیون تن کود اوره کشاورزی و ۲۰ هزار تن پودر کریستال ملامین است. تامین اجتماعی حدود ۴۳ درصد، نفت و گاز پارسیان و پتروفرهنگ هر یک حدود ۱۸ درصد و سرمایه‌گذاری آتیه صبا (وابسته به صندوق بازنشستگی) ۱۲ درصد مالکیت شرکت را در اختیار دارند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر