گروه بورس - شرکت پتروشیمی آبادان پیش‌بینی درآمد هر سهم خود را با ۲۵درصد پوشش، طی دوره سه ماه منتهی به پایان خرداد ماه امسال محقق کرد.

بر اساس اطلاعیه سرپرست نظارت بر ناشران اوراق بهادار، «شپترو» درآمد هر سهم برای سال‌مالی جاری را با سرمایه ۱۶۰میلیارد ریال، مبلغ ۹۵۵ریال پیش‌بینی کرده است که در دوره گزارش‌شده، مبلغ ۲۳۶ریال از این پیش‌بینی را به تحقق رساند.هیات‌مدیره شرکت پتروشیمی آبادان تصمیم دارد سود قابل تقسیم سال جاری بین صاحبان سهام را معادل ۹۵درصد سود قابل تخصیص به مجمع عادی سالانه پیشنهاد دهد.«شپترو» در پیش‌بینی‌های امسال در مقایسه با عملکرد سال‌مالی قبل به ترتیب در زمینه فروش یک‌درصد افزایش، بهای تمام‌شده کالای فروش‌رفته یک‌درصد کاهش، سود عملیاتی ۵درصد افزایش و سود پس از کسر مالیات ۹درصد افزایش مواجه است.

شرکت اعلام کرده است، طرح توسعه و بهینه‌سازی را در دست اجرا دارد که تولید PVC و سود کاستیک را به ترتیب تا ۱۲۰هزار و ۸۱هزار تن در سال افزایش خواهد داد. طرح توسعه در سه فاز اجرا خواهد شد که برآورد سرمایه‌گذاری هر فاز به ترتیب ۲۳۰میلیارد ریال، ۴۴۰میلیارد ریال و ۵۵۳میلیارد ریال است.در فاز اول، دوم و سوم به ترتیب مبالغ ۹۲میلیارد و ۳۳میلیون ریال، پنج‌میلیارد و ۵۰۱میلیون ریال و سه‌میلیارد و ۷۷۹میلیون ریال به عنوان هزینه‌های انجام‌شده در هر یک از فازها اعلام شده است.

تاریخ راه‌اندازی فاز اول نیمه اول سال ۸۶ و فازهای دوم و سوم نیمه دوم سال ۸۷ ذکر شده است.