گروه بورس- زهرا مجتهد: روز گذشته نماد «فولاد» باعث شد تا شاخص بورس تهران به میزان 22واحد رشد کند. اما رشد شاخص تنها به معامله «فولاد» وابسته نبود و در پایان معاملات روز پیش این شاخص به دلیل تاثیر نمادهای دیگری مانند «خساپا»، «کگل»، «سفارس» و «فملی» به رقم 9هزار و 927واحد رسید. در مجموع تاثیر نمادهای مزبور منجر شد تا شاخص کل به میزان 46واحد رشد را تجربه کند.

در یک روز سرد دیگر از فصل زمستان، صعود شاخص کل در کنار افزایش شاخص‌های بااهمیت دیگر بورس گرمای مطلوبی را به جریان معاملات سهام روز گذشته داد. به طوری که تعداد ۱/۵۸میلیون سهم از ۱۷۶شرکت بورسی به ارزش بیش از ۱/۱۷۲میلیارد ریال مورد داد و ستد سهامداران قرار گرفت.داغی معاملات دیروز به حدی بود که در صف‌های خرید حضور مجدد نماد «فملی» نمایان شد. این امر با تاثیر از رشد قیمت جهانی مس شکل گرفت.
نماد «فملی» روز گذشته پس از سه ماه شاهد صف خرید 7/4میلیون سهمی بود. بیشترین صف فروش نیز به نماد «وغدیر» اختصاص داشت. اما نماد «فملی» در روز کاری پیش به میزان 299هزار سهم و به ارزش بیش از 1/2میلیارد ریال داد و ستد شد.
از دیگر وقایع بازار روز گذشته می‌توان به توقف چهار نماد معاملاتی «کایتا»، «شپارس»،‌ «کسرام» و «ثامان» و همچنین بازگشایی پنج نماد «وصندوق»، «وبوعلی»، «ثنوسا»، «وبیمه» و «شکر» اشاره کرد.

ترین‌های بورس ترین‌های فرابورس اخبار مجامع
صنایع بورسی شرکت‌های بورسی بازار نفت
بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی‌ها
بورس کالا شاخص‌های بورس تحلیل بورس