شماره روزنامه ۶۰۵۹
|

 • راستی‌آزمایی رمزارزی

  دنیای اقتصاد: با افزایش محبوبیت ارز‏‏‏‏‏‌های دیجیتال، نوسانات قیمتی شدید این دارایی‌های بلاک‌چینی به جذابیت جدیدی در بازار‏‏‏‏‏‌های مالی تبدیل شده‌است و بسیاری از معامله‌گران در سراسر جهان در تلاش برای بهره‌بردن از این تغییرات قیمتی و کسب سود هستند؛ تلاشی که آسان نیست و به تحلیل و بررسی‏‏‏‏‏‌های مداوم و دقیق روند‏‏‏‏‏‌ها نیازمند است. این فرآیند زمان‌گیر، باعث شده‌است تا برخی سرمایه‌گذاران و فعالان بازار دیگر توجه کافی به موارد امنیتی نداشته باشند و در نتیجه سرمایه خود را با ورود به پروژه‌های کلاهبرداری یا ناامن از دست بدهند، به‌همین‌دلیل ضروری است تا علاوه‌بر روند‏‏‏‏‏‌های قیمتی، پلتفرم‏‏‏‏‏‌ها، تراکنش‌ها و دیگر موارد مرتبط نیز با دقت بررسی شوند تا از امنیت سرمایه و فعالیت ایمن در بازار پرخطر ارز‏‏‏‏‏‌های دیجیتال اطمینان حاصل شود.
 • معادله پیچیده توکن‌سوزی

  دنیای اقتصاد: همانند دیگر بازار‌های مالی، در بازار ارز‌های دیجیتال نیز تغییرات عرضه و تقاضا عامل نوسانات قیمتی است. علاوه بر مواردی مانند شرایط اقتصادی جهان، در برخی زمان‌ها تغییرات شبکه‌های بلاک‌چینی و مکانیزم‌های آنها نیز می‌تواند بر عرضه تاثیرگذار باشد و نوسانات ارزش ارز‌های دیجیتال را رقم بزند. از مهم‌ترین مکانیزم‌های شبکه‌های بلاک‌چینی توکن‌سوزی است که طی سال‌های گذشته بار‌ها مورد بحث و توجه سرمایه‌گذاران قرار گرفته است و به‌عنوان سیگنالی مثبت برای تغییرات قیمتی دیده می‌شود.
 • سایه آلمان بر سر ارز‏‏‏‏‌های دیجیتال

  با وجود روند صعودی کلی بیت‌کوین در طول سال‌۲۰۲۴، سرمایه‌گذاران طی چند ماه گذشته بار‏‏‏‏‌ها کاهش و اصلاح‏‏‏‏‌های قیمتی شدید و قابل‌توجهی را تجربه کرده‌اند؛ شرایطی که ریسک و خطرات سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین را افزایش داده‌است و به‌نظر می‌رسد که حتی با وجود اخبار و احساسات مثبت، این ارز دیجیتال در ثبت اوج قیمتی جدید خود با موانع مختلفی مواجه می‌شود. با عدم‌موفقیت در حفظ روند صعودی، سیگنال‌های نزولی اثرگذاری بیشتری پیدا می‌کنند و حتی انتشار یک خبر می‌تواند مقاومت چند ماهه سرمایه‌گذاران برای حفظ محدوده‌های بالای قیمتی را بشکند. در نهایت، سیگنال نزولی در اواسط ماه ژوئن دیده شد و کاهش‏‏‏‏‌های قیمتی را آغاز کرد؛ روندی که هفته پیش به اوج خود رسید‌و پس از ماه‌ها بیت‌کوین را به محدوده ۵۵‌هزار دلار برگرداند.
 • صندوق‌های نوسان‌ساز

  دنیای‌اقتصاد: نوسانات شدید قیمتی ارز‌‌‌‌های دیجیتال همواره یکی از دلایل اصلی محبوبیت و انتقاد از این بازار مالی بوده‌است. در بازار این دارایی‌‌‌‌‎‌‌‌‌های بلاک‌چینی ثبات چندانی دیده نمی‌شود و هر‌ساله لیست ارز‌‌‌‌های دیجیتال برتر دستخوش تغییرات است، درحالی‌که این شرایط ریسک سرمایه‌گذاری در این بازار مالی را افزایش داده‌، اما فرصت‌های متنوعی برای کسب سود‌‌‌‌های هنگفت نیز فراهم کرده‌است، در نتیجه امروزه‌ میلیون‌ها نفر در سراسر جهان با درنظرگرفتن ریسک‌های موجود در این بازار فعالیت دارند تا از نوسانات قیمتی ارز‌‌‌‌های دیجیتال به سود برسند و سرمایه خود را افزایش دهند. هرچند این کار به هیچ‌وجه آسان نیست زیرا همواره عوامل مختلفی بر روند‌‌‌‌های قیمتی ارز‌‌‌‌های دیجیتال تاثیر می‌گذارند.
 • رمزدارایی‌ها؛ جذاب اما ناکافی

  درحالی‌که نوسانات قیمتی ارز‌های دیجیتال همواره عامل اصلی محبوبیت این دارایی‌های بلاک‌چینی و فناوری مورد استفاده آنها بوده، اما این بازار مالی امروزه به چیزی بزرگ‌تر از صرفا فرصت‌های سرمایه‌گذاری تبدیل شده است. با گسترش محبوبیت رمزدارایی‌ها، بلاک‌چین نیز به رشد و پیشرفت خود ادامه داده که به معرفی و ارائه خدمات و حوزه‌های جدیدی مانند امور مالی غیرمتمرکز منجر شده است.
 • ثبت درخواست راه‌اندازی ETF سولانا توسط بورس شیکاگو

  رمزارز نیوز: قیمت سولانا (SOL) پس از ثبت درخواست بورس معاملات آپشن شیکاگو (CBOE) برای راه‌اندازی صندوق قابل معامله در بورس (ETF) اسپات این ارز دیجیتال، با افزایشی ۸درصدی روبه‌رو شد. بورس CBOE با در پیش گرفتن مسیری مشابه با ETFهای اتریوم، پرونده‌های ۱۹b۰-۴ برای ETF اسپات سولانا را به نمایندگی از شرکت‌های ۲۱ shares و VanEck، برای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ارسال کرده است.
 • تمام متقاضیان ETF اسپات اتریوم درخواست S-۱ خود را به‌روز کردند

  میهن بلاک‌چین: روز گذشته تمام شرکت‌های متقاضی راه‌اندازی ETF اسپات نسخه به‌روز شده اظهارنامه S-۱ خود را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ارسال کردند. در همین حال شرکت ماتریکس پورت معتقد است SEC بالاخره این هفته تایید نهایی صندوق‌های ETF اسپات اتریوم را صادر خواهد کرد. شرکت‌های مدیریت دارایی ون‌اک، گری اسکیل، فیدلیتی، بلک راک، توئنتی‌وان شرز، فرانکلین تمپلتون و بیت‌وایز روز گذشته نسخه به‌روزشده فرم S-۱ خود را به کمیسیون بورس ارسال کردند.
 • تغییر نگاه دولتی به رمزارز

  دنیای اقتصاد: «باید تمام بیت‌کوین‌های باقی‌مانده، در آمریکا ساخته شود!» دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواه ریاست‌جمهوری آمریکا، ماه گذشته چنین جمله‌ای را در شبکه اجتماعی ایکس منتشر کرد و به این ترتیب حمایت قاطع خود را از بیت‌کوین نشان داد. در همان پست، او همچنین به اهمیت ژئوپلیتیک بزرگ‌ترین ارز دیجیتال جهان اشاره کرد و هشدار داد هر سیاستی که بخواهد بر سر راه بیت‌کوین قرار گیرد «کمک به چین و روسیه است». پست ترامپ نه تنها او را به‌عنوان اولین نامزد طرفدار بیت‌کوین از حزب سیاسی بزرگ می‌کند، بلکه بحث‌ها درباره طبقه‌بندی بیت‌‌کوین به‌عنوان ذخیره استراتژیک را بر سر زبان‌ها انداخت.
 • علم غیرمتمرکز

  دنیای اقتصاد: دهه گذشته با پیشرفت نمایی تکنولوژی، فناوری دفترکل توزیع‌شده و بلاک‌چین همراه بود، اگرچه تا به امروز بلاک‌چین بیش از هر چیزی با ارزهای رمزنگاری‏‏‏‏‏‌شده عجین شده‌است، با این حال طی چند سال‌گذشته کاربردهای غیرکریپتو بیشتری از بلاک‌چین معرفی شده‌اند. علم غیرمتمرکز (Decentralized Science) یکی از پروژه‌های جدید و جذاب نوظهور غیر‌رمزنگاری بلاک‌چین است که پتانسیل تحول آفرینی را برای جامعه علمی دارد. علم غیرمتمرکز یک رویکرد غیرمتمرکز جدید برای تامین مالی تحقیقات و همکاری بین سهامداران مختلف در تحقیقات علمی است و پتانسیل ایجاد تغییرات لازم در علم را به‌عنوان یک صنعت دارد.
 • موج بزرگ توکنی در راه است

  دنیای اقتصاد-فاطمه زارع‌پور: گروه مشاوره بوستون و ۲۱Shares در گزارش‌های قبلی خود در سناریوهای خوش‌بینانه بیش از ۱۰تریلیون دلار دارایی توکن‌شده را تا پایان دهه پیش‌بینی کرده بودند. اکنون مکنزی در جدیدترین چشم‌انداز خود تا سال۲۰۳۰ دستیابی به فقط ۲تریلیون دلار از کل ارزش بازار توکن‌شده و پذیرش گسترده این دسته از دارایی‌ها را هنوز دور از دسترس می‌بیند.
 • تبرئه رمزارزها از اتهام پول‌شویی

  از آغاز فعالیت بیت‌کوین در سال۲۰۰۹، ماهیت غیرمتمرکز ارز‌های دیجیتال همواره به‌عنوان ابزاری برای اهداف کلاه‌برداری و تخلفات مالی شناخته شده است. موضوعی که چندان دور از واقعیت نیست و ویژگی‌های فناوری بلاک چین این امکان را به کلاه‌برداران و سارقان داده است تا در یک محیط کاملا دیجیتال فعالیت داشته باشند و ردی از هویت خود به جا نگذارند.
 • چرا ارزش بازار رمزارز مونرو می‌تواند به ۱۵میلیارد دلار برسد؟

  ارز دیجیتال: بازار ارزهای دیجیتال مملو از فرصت‌ها و عدم تقارن‌های ارزشی است که ناظران هوشیار می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. در این میان، ارزش بازار به‌عنوان یک معیار قوی برای مقایسه پروژه‌های رقیب برای تحلیل بنیادی به‌کار می‌رود.
 • پهن‌شدن تور فیشینگ در شبکه تون

  افزایش‌‌‌‌‌های شدید و ناگهانی قیمت ارز‌‌‌‌‌های دیجیتال برای سرمایه‌گذاران بازار‌‌‌‌‌های مالی جذابیت‌‌‌‌‌های زیادی دارد و این روند‌‌‌‌‌های قیمتی باعث شده‌است تا طی چند سال‌اخیر این بازار مالی با سرعت زیادی گسترش پیدا کند. در این شرایط ،‌میلیون‌ها کاربر و سرمایه‌گذار در سراسر جهان بدون انجام تحقیقات و صرفا براساس هیجانات و فرصت‌های بهره‌بردن از نوسانات قیمتی ارز‌‌‌‌‌های دیجیتال به این بازار مالی واردشده‌‌‌‌‌اند؛ روندی که به نفع کلاهبرداران و سارقان بوده‌است تا از کمبود دانش سرمایه‌گذاران سوءاستفاده کرده و به روش‌های مختلفی دارایی‌های فعالان ارز‌‌‌‌‌های دیجیتال را به سرقت ببرند. یکی از روش‌های محبوب مورد‌استفاده کلاهبرداران، فیشینگ نام دارد که برای به‌دست آوردن اطلاعات مهم و حساس مانند رمز عبور، عبارت‌‌‌‌‌های بازیابی و دیگر موارد استفاده می‌شود.
 • کوین‌بیس علیه SEC و FDIC شکایت کرد

  میهن بلاک‌چین: صرافی کوین‌بیس علیه کمیسیون بورس و اوراق‌بهادار آمریکا(SEC) و شرکت بیمه سپرده فدرال(FDIC) به دلیل مقررات کریپتو شکایت کرد.
 • کاهش ۹۰‌ درصدی خروج بیت‌کوین از کیف‌پول ماینرها

  ارز دیجیتال: طبق داده‌ها، خروج بیت‌کوین از کیف‏‏‏‌پول‌های شناخته‌شده ماینرها از زمان هاوینگ، حدود ۹۰‌درصد کاهش‌یافته‌است. پلتفرم تحلیلی CryptoQuant اخیرا در یک پست خاطرنشان کرد که فشار فروش ماینرها در حال تضعیف‌شدن است. ماینرهای بیت‌کوین چند ماه است که با واقعیت اقتصادی جدیدی پس از نصف‌شدن پاداش استخراج در آوریل، روبه‌رو هستند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر