به گزارش «ایرنا» محمدباقر نوبخت روز پنج‌شنبه در نشست اعضای شورای توسعه و برنامه‌ریزی همدان بیان کرد: همه می‌دانند که سال سختی را پیش‌رو داریم و باید به دشمن پیام برسانم هرچه عرصه را سخت‌تر کند، ما مقاوم و فعال‌تر به جهانیان نشان می‌د‌‌هیم که ایران را در اوج تحریم‌های ظالمانه، اداره می‌کنیم. وی اضافه کرد: شدیدترین مرحله تحریم نفت در برابر غذا بود اما الان در شرایطی هستیم که این بی‌انصاف‌ها و دژخیمان حتی برای غذا و دارو اجازه فروش یک قطره نفت را نمی‌دهند و اگر هم به فروش برسد، امکان تبادل مالی نباشد.

رئیس برنامه و بودجه کشور اظهار کرد: هرچند این تحریم‌ها برای دیگر کشورها کارساز است، اما ملت ایران با کارنامه هشت سال دفاع‌مقدس و با قدرت و بزرگی، آنها را پشت‌سر می‌گذارد. نوبخت گفت: برنامه دولت که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب نیز بود مبنی بر داشتن برنامه یکساله برای تکمیل طرح‌های در دست اجرا است. وی افزود: اجرای ۱۶ طرح عمرانی با ۳۰۶میلیارد تومان اعتبار در همدان پیش‌بینی شده که تاکنون ۹۲تا۹۴ میلیارد تومان آن تخصیص یافته و مابقی آن جزو مصوبات امروز است و سازمان برنامه و بودجه خود را متعهد به اتمام این برنامه عمرانی می‌داند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اضافه کرد: اجرای این طرح‌ها موجب جهش تولید شده است، بنابراین باید به همت مسوولان و اختصاص اعتبار‌های لازم، به‌موقع آنها را به پایان رساند.

نوبخت بیان کرد: علاوه بر این ۲ طرح بهداشتی نیز امروز بازدید شد که بیمارستان اکباتان طبق توافق صورت‌گرفته ۱۲فروردین سال آینده بهره‌برداری می‌شود و مرکز جامع سرطان نیز با همکاری خانواده فرشچیان درحال اجرا است.

وی اضافه کرد: سهم دولت در ساخت مرکز مشارکتی سرطان همدان ۱۰۰ میلیارد تومان بود که طبق برنامه زمان‌بندی تامین اعتبار شده است و پیش از شهریور امسال نیز ۳۰درصد اعتبار اختصاص می‌یابد و امید می‌رود مرحله نخست آن آبان امسال بهره‌برداری شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار کرد: احداث مرکز جامع سرطان علاوه بر همدان برای غرب و همه نقاط کشور منفعت دارد، چراکه نمونه این مرکز در کشور کم‌نظیر است.

نوبخت با بیان اینکه طرح‌های تولیدی بسترساز توسعه هستند، گفت: ۳۷ طرح تولیدی در عرصه‌های صنعتی، کشاورزی، خدمات و گردشگری همدان انتخاب و یک‌هزار و ۷۱ میلیارد تومان از محل منابع دولتی، بانکی و سهم آورده برای این طرح‌ها پیش‌بینی شده است.

وی اضافه کرد: با اجرای این طرح‌ها ۱۹هزار و۶۲۶ فرصت شغلی برای مردم استان همدان ایجاد می‌شود، همچنین ارزش افزوده یک‌هزار و ۷۱ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این استان بیش از هشت هزار میلیارد تومان است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: آنچه به این طرح‌ها برکت می‌دهد توجه و تاکید بنیان‌گذار جمهوری‌اسلامی ایران و توصیه رهبر معظم انقلاب به دولت مبنی بر توجه به اقشار محروم است.

نوبخت با بیان اینکه اقشار محروم جامعه سهم بالایی در پیروزی این انقلاب داشتند، افزود: این قشر بنا به هر دلیلی منابع کافی برای ساخت مسکن نداشتند، بنابراین دولت کاری را از سال‌های گذشته شروع کرده است.

وی ادامه داد: ابتدا قصد بر ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن جایگزین کپرها در جنوب کرمان بود که این طرح اجرایی شد و کلید واحدها به نام «هدیه نظام» در اختیار اقشار محروم قرار گرفت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: سپس طرحی در سیستان و بلوچستان آغاز و کلید واحدها سال گذشته تحویل داده شد و امام‌جمعه آن منطقه ما را «صادق‌الوعده» توصیف کرد و امسال هم از زاهدان به خاش با قطار می‌رویم.

نوبخت با عنوان اینکه ۲ هزار واحد مسکونی نیز در ماه‌های آینده در همدان بهره‌برداری می‌شود، اظهار کرد: امیدواریم پیش از پایان سال بخش زیادی از این واحدها تکمیل شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور یادآوری کرد: اولویت دولت تدبیر و امید در اجرای این طرح‌ها افراد مددجو از جمله افراد زیرپوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) است.

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در سفر یک‌روزه خود به همدان بعد از آغاز عملیات مسکن روستایی محرومان، از هشت هزار واحد مسکن روستایی آسیب‌دیده در سیل ۹۸ بهره‌برداری کرد.

بازدید از روند احداث بیمارستان اکباتان و حضور در جلسات شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان از دیگر برنامه‌های سفر یک‌روزه نوبخت به همدان بود.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند