او افزود: سازمان برنامه و بودجه همچنین بخشنامه‌ای برای دستگاه‌هایی که در این زمینه تعللی داشتند برای اجرای آن ابلاغ کرد و تا جایی که خبر دارم این اتفاق افتاد. رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان، بیش از ۴۰۰ هزار تومان برای هر یک از شاغلان و بازنشستگان است، به همین جهت به دستگاه‌ها ابلاغ شد که احکام کارگزینی را داشته باشند، این ماه کل آن افزایشی را که مرتبط با حقوق بازنشستگان و شاغلان است به خزانه واریز می‌کنیم.

وی افزود: پرداخت این افزایش مشروط بر این است که دستگاه‌ها احکامی را با توجه به ضرایب متفاوت برای گروه‌های مختلف انجام دهند.

نوبخت بیان کرد: اقدام دیگری برای بازنشستگان انجام دادیم، به این صورت که مصوبه‌ای از مجلس دریافت کردیم تا بتوانیم امسال همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را اجرایی کنیم. با توجه به اینکه ضرایب این همسان‌سازی را تهیه و پنج هزار میلیارد تومان برای اجرای آن در نظر گرفتیم از این ماه آن را اجرایی می‌کنیم. معاون رئیس‌جمهوری درباره تنظیم بازار نیز گفت: با توجه به اینکه همه ارزهای تنظیم بازار بیش از ۱۴ میلیارد دلار است، آنها را با نرخ تسعیر ۴۲۰۰ تومان عمل می‌کنیم. وی افزود: از رقم ۵۰ تا ۶۰ هزار میلیارد تومانی که از این مسیر باید به خزانه واریز شود تا سازمان برنامه و بودجه براساس آن عمل کند، عبور کردیم و ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی در نظر گرفتیم.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند