آرشیو روزنامه شماره ۴۵۰۶ دنیای اقتصاد

اخبار باشگاه اقتصاددانان - روزنامه شماره ۴۵۰۶

 • بازاریابی استارت‌آپ‌ها

  بازاریابی اساسا به مجموعه‌‌ای از فعالیت‌ها و فرآیندهای ایجاد، انتقال، ارسال و تبادل هر آنچه برای مشتریان، ارباب رجوع، شرکای تجاری اطلاق می‌شود که در کل برای جامعه ارزشمند باشد. فرآیندی که به تعبیر فعالان حتی قبل از آنکه مشتری وارد چرخه کسب و کار شود، آغاز می‌شود. هرچند که بازاریابی به شکل مدرن و حرفه‌ای آن عمر چندان طولانی ندارد، اما سیر تحولات صنعتی، تکنولوژیک و ارتباطی شکلی بسیار متفاوت‌تر از روزهای ابتدایی را در برابر فعالان اقتصادی قرار داده است.
 • طراحی کمپین‌های تبلیغاتی

  حمیدرضا سعادتی مدیر پرفورمنس مارکتینگ
  اساسا یک کمپین تبلیغاتی سعی می‌کند تا یکی از اهداف بازارسازی، بازارداری یا بازاریابی را دنبال کند. زمانی که یک کمپین راه‌اندازی می‌شود باید مشخص شود که هدف از آن چیست. در این فضای کسب‌و‌کار که در هر روز شروع به کار استارت‌آپ‌های مختلفی را شاهدیم، اگر آن کسب و کار جدید باشد باید کمپین‌های بازارسازی و فرهنگ‌سازی را دنبال کند، اما اگر کسب و کار جدیدی نباشد و رقیبی قبل تر از آن در بازار حضور دارد، هدف از کمپین، سهم گرفتن از بازار خواهد بود. طراحی و ساخت کمپین‌ها یکی از مهم‌ترین و پایه‌ای‌ترین قسمت‌های بازاریابی است و در واقع این قسمت از مارکتینگ است که به رشد بیزینس کمک می‌کند. قاعدتا در فضای کنونی کشور نیز به‌صورت توامان شاهد حضور استارت‌آپ‌هایی هستیم که هوشمندانه کمپین خود را می‌سازند و از سویی استارت‌آپ‌های نوپای دیگری نیز حاضرند که تجربه کافی را در بازاریابی ندارند. حاصل اشتباه دسته دوم هدر رفتن منابع مالی، دیر نتیجه گرفتن یا حتی نتیجه نگرفتن است که منجر به شکست بیزینس می‌شود.
 • ۱۲ پل به سوی مشتری

  امیرحسین عطارزاده مدیر آنالیز داده
  با توسعه زیرساخت اینترنت و افزایش ضریب نفوذ آن در ایران، بی‌شک دریچه‌ای وسیع و باظرفیت پیش روی‌ کسب‌وکارها قرار گرفته است تا هر کدام متناسب با توانمندی خود، از آن بهره‌مند شوند.
 • حلقه‌ آخر زنجیر

  میثم زرگرپور مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری جسورانه
  «کیفیت برنامه‌ بازاریابی می‌تواند علامتی از حرفه‌ای بودن شما باشد». این، عبارتی بود که در یکی از روزهای پاییز ۹۷ برای مخاطبان عمدتا استارت‌آپی‌ام در رسانه‌های اجتماعی منتشر کردم. جمله‌ای ساده و در عین حال بدیهی که به‌رغم اهمیتش، آنقدر که باید از طرف استارت‌آپ‌ها جدی گرفته نمی‌شود.
 • تقلید یا خلاقیت؟

  مرتضی سلمان پور مدیر ارشد مارکتینگ
  اگه بخواهیم تعریفی ساده از کمپین بازاریابی تعریف کنیم می‌توان گفت که مجموعه کارهایی است که با هدفی مشخص در یکی از زمینه‌های رشد و توسعه بازار و در جهت افزایش درآمد یا تعداد مشتریان بالقوه انجام می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر