آرشیو روزنامه شماره ۴۴۲۶ دنیای اقتصاد

اخبار باشگاه اقتصاددانان - روزنامه شماره ۴۴۲۶

 • اقتصاد تبلیغات

  در سال‌های اخیر صنعت تبلیغات نقش بزرگ‌تری در رونق اقتصادهای بزرگ داشته زیرا این صنعت به معرفی محصولات و خدماتی که شرکت‌ها تولید می‌کنند، می‌پردازد و اگر نقص‌هایی در فعالیت شرکت‌های تبلیغاتی وجود داشته باشد، عملا زحمات شرکت‌های تولیدکننده به نتیجه موردنظر نمی‌رسد. روندهایی که در چند سال اخیر در صنعت تبلیغات مشاهده شده نشان می‌دهد شرکت‌های تبلیغاتی به سمت حضور گسترده‌تر در فضای دیجیتال حرکت کرده‌اند و این روند ادامه پیدا خواهد کرد.
 • رمز موفقیت در بازار

  مایکل تسنر فوربس
  در سال‌های اخیر پیشرفت در حوزه‌های مختلف فناوری بسیار سریع‌تر شده و امروزه همه چیز در حال دیجیتالی شدن است. سرگرمی‌ها، بهداشت و درمان، خدمات فروش املاک، بانکداری و حتی ارزها همگی حوزه‌هایی هستند که به سمت دیجیتال شدن رفته‌اند. البته این تحول طبیعی است، زیرا برای مثال در آمریکای شمالی حدود ۹۰ درصد مردم به اینترنت دسترسی دارند و استفاده از ابزارهای پیشرفته ارتباطی هر روز بیشتر می‌شود.
 • پازل جست‌وجوی اینترنتی

  دایسوکه واکابایاشی نیویورک تایمز
  در سال‌های اخیر تغییرات بزرگی در صنعت تبلیغات ایجاد شده و به باور کارشناسان این حوزه، روند تغییرات ادامه پیدا خواهد کرد. پیش بینی شده ارزش بازار صنعت تبلیغات تا سال ۲۰۲۰ به حدود ۶۰۰ میلیارد دلار خواهد رسید و نکته مهم این است که سهم بخش تبلیغات از تولید ناخالص داخلی در کشورهای توسعه‌یافته بسیار بالاتر از اقتصادهای نوظهور و در حال توسعه است. مسلما رونق صنعت تبلیغات و استفاده از روش‌های نو و فناوری‌های پیشرفته در ارائه آگهی، تاثیرات مثبت فراوان برای اقتصاد در بر دارد.
 • الگوسازی در ذهن مخاطبان

  لوسی هاندلی سی ان بی‌سی
  در سال‌های اخیر ابزارهایی که در اختیار شرکت‌های رسانه‌ای بوده و از آنها برای تبلیغ یک محصول یا خدمت یا معرفی یک مفهوم استفاده می‌کنند افزایش یافته است. در واقع همزمان با پیشرفت علم در شاخه‌های مختلف، شرکت‌های یادشده برای رسیدن به هدف خود یعنی متقاعد کردن مخاطب به خرید، از این پیشرفت‌ها بهره برده‌اند و اکنون نه‌تنها از شیوه‌های سنتی یافتن و متقاعد کردن مشتری استفاده می‌شود، بلکه از برخی ابزارهای پیشرفته برای درک عادات خرید مشتری بهره برده می‌شود تا نه‌تنها شکل تبلیغات مناسب‌تر شود بلکه تولیدکنندگان کالا و خدمات درک بهتری از علایق و نیازها و رفتار مشتری پیدا کنند.
 • پلت‌فرم‌های مدرن

  مارسل ادی مدیوم
  نیمی از کل پولی که در سال ۲۰۲۰ صرف تبلیغات در جهان می‌شود برای تبلیغات آنلاین هزینه خواهد شد، به این معنا که سهم بازار این شکل از تبلیغات تا دو سال دیگر با سهم تبلیغات آفلاین یعنی در تلویزیون، مجلات، روزنامه‌ها و بیلبوردها برابر می‌شود. در سال‌جاری میلادی سهم تبلیغات آنلاین از کل بازار تبلیغات جهان، ۴۴ درصد معادل ۲۲۷ میلیارد دلار است و در سال ۲۰۲۰ این رقم به ۵۰ درصد معادل ۲۹۱ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر