شماره روزنامه ۵۸۳۴
|
آرشیو روزنامه شماره ۵۸۳۴ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۵۸۳۴

 • ستون فقرات اقتصادهای پیشرفته

  دنیای‌اقتصاد: کسب‌وکارهای خانوادگی، موتور محرکه اقتصادهای پیشرفته محسوب می‏شوند؛ به‌صورتی‌که حداقل ۷۰درصد تولید ناخالص کشورهای توسعه‌یافته حاصل فعالیت این بنگاه‌ها است. در ایران با وجود اینکه در دهه‌های گذشته شرکت‌های خانوادگی موفقی تاسیس شده، اما به دلیل عدم توجه به مساله جانشین‌پروری، عمر برخی از این شرکت‌ها همزمان یا کمی بعد از درگذشت موسس پایان یافته است.
 • محسن شکروی کارآفرین پیشکسوت درگذشت

  دنیای‌اقتصاد: حاج‌محسن شکروی، بنیان‌گذار صنایع غذایی شکلی که در دوره هفتم بر‌‌گزاری جشنواره امین‌الضرب در دی ماه ۱۴۰۱ به پاس یک عمر فعالیت اقتصادی و کارآفرینی مورد تجلیل قرارگرفته بود، ‌دار فانی را وداع گفت، درحالی‌که میراث شیرینی برای جامعه ایران برجای گذاشت.
 • تسهیل صدور گواهی استاندارد در مناطق آزاد

  دنیای‌اقتصاد: رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در پیشرفت اقتصادی کشور تاثیرگذار هستند و باید حداکثر تسهیل‌گری در امور اداری مربوط به بخش‌های اقتصاد و کسب‌وکار در این مناطق انجام شود.
 • ترخیص کشنده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها از گمرک با ارز ‌صادرات غیر

  دنیای‌اقتصاد: رئیس سازمان توسعه‌تجارت با اعلام اینکه با هماهنگی صورت‌گرفته با بانک‌مرکزی و گمرک ارز از محل صادرات غیر ‌به کشنده‌های دست‌دوم تخصیص داده‌‌می‌شود، تصریح کرد: با همکاری گمرک در اسرع‌وقت این کشنده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها ترخیص می‌شوند. به گزارش خبر‌‌‌گزاری تسنیم مهدی ضیغمی، با اشاره به اینکه از سال‌گذشته به دلیل جابه‌جایی در بحث ثبت‌سفارش‌ها یک نارضایتی در بخش کشنده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های دست‌دوم وارداتی به‌وجود آمده بود، گفت: یکسری از افراد قبض انبار داشتند اما ثبت‌سفارش نشده‌بودند که با مصوبه هیات‌وزیران مورخ ۲۵ مرداد دستور معاون اول رئیس‌جمهور و با هماهنگی و دستور وزیر صمت تمامی ثبت‌سفارش‌ها طی مدت کوتاهی بازمی‌شود. او افزود: تمامی افرادی که تا قبل از ۲۵مرداد کامیون و کشنده وارد گمرکات کردند و قبض انبار دارند، می‌توانند نسبت به ‌ثبت‌سفارش کالایشان بدون نیاز به سقف و سابقه در اسرع‌وقت ثبت‌سفارش خود را انجام دهند.
 • واردات اروپا از روسیه با واسطه دبی و ترکیه

  دنیای‌اقتصاد: به گزارش فایننشال‌تایمز، آمارهای گمرکی و دیگر اسناد رسمی نشان می‌دهد که اروپا همچنان در حال واردات حجم قابل‌توجهی کالا اساسی از روسیه است و این محموله‌ها را از کشورهای ثالث وارد می‌کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر
مدیران خودرو