آرشیو روزنامه شماره ۵۱۴۲ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۵۱۴۲

  • مشتاقان خارجی کالای ایرانی

    دنیای‌اقتصاد: تنوع کالاهای صادراتی و وارداتی بر اساس آمارهای موجود نشان می‌دهد بیشترین تنوع در کالاهای وارداتی مربوط به سال ۹۶ و بیشترین تنوع کالاهای صادراتی مربوط به سال ۹۷ است. گزارشی که از سوی موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی تهیه شده است عنوان می‌کند روند مطلوب تنوع اقلام وارداتی از مبادی مهم تا سال ۹۷ با خروج آمریکا از برجام و محدودیت‌های ارزی با کاهش محسوس مواجه شده است.
  • ثبت‌سفارش نهاده‌های دامی در بن‌بست

    دنیای‌اقتصاد: عضو کمیسیون کشاورزی و صنایع‌تبدیلی اتاق تهران اعلام کرد به‌دلیل وجود بوروکراسی دولتی، واردات نهاده‌ها توسط بخش‌خصوصی مختل شده و احتمالا وضعیت تولید‌ مرغ در هفته‌‌های آتی نیز بهبود پیدا نخواهد کرد.
  • فراخوان اعلام پیشنهادها برای رفع موانع تولید و تجارت

    دنیای‌اقتصاد: مدیرکل دفتر امور اقتصادی و سیاست‌های تجاری وزارت صمت اعلام کرد: جلسات مستمر هفتگی برای رفع چالش‌های پیش‌روی فعالان اقتصادی در حال برگزاری است. به گزارش شاتا، احمد تشکینی با اشاره به استمرار برگزاری جلسات هفتگی در راستای رفع مشکلات پیش روی فعالان اقتصادی گفت: در این راستا از همه فعالان بخش تولید و تجارت، صاحب‌نظران و تشکل‌های بخش خصوصی درخواست می‌شود چالش‌های مرتبط با وزارتخانه را اعلام کنند تا نسبت به رفع آنها اقدام شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر