آرشیو روزنامه شماره ۴۹۳۳ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۹۳۳

 • بهبود تجارت خارجی در تابستان

  دنیای‌اقتصاد: تجارت خارجی ایران در این روزها از نظر داخلی و خارجی با پستی و بلندی‌هایی مواجه است. در عرصه خارجی محدودیت در حجم تجارت، دغدغه اصلی فعالان اقتصادی و متولیان تجاری است و در بُعد داخلی مساله رفع نشدن تعهد ارزی صادرکنندگان و بازنگرداندن ارزهای صادراتی همچنان داغ است، به‌طوری‌که رئیس‌جمهوری برای چندمین بار نسبت به کسانی که ارزهای‌شان را تاکنون بازنگردانده‌اند، هشدار داد و از اقدام سختگیرانه دولت نسبت به آنها سخن گفت.
 • مذاکرات تجاری هند و اروپا

  دنیای‌اقتصاد: روز شنبه وزیر بازرگانی هندوستان اعلام کرد که کشورش در حال مذاکره با اتحادیه اروپاست تا بر سر یک توافق تجارت آزاد با یکدیگر به نتیجه برسند؛ چون این سومین اقتصاد بزرگ آسیا به‌دنبال بازارهای جدید برای محصولاتش است.
 • پیشنهاد اتاق تهران برای سقف صادرات کارت اولی ها

  دنیای‌اقتصاد: رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: در صورت اعلام فهرست صادرکنندگان متخلفی که ارزشان را برنگردانده‌اند از سوی بانک مرکزی کارت بازرگانی آنان را تعلیق می‌کنیم.
 • آمار پرونده‌های تخلف تامین و عرضه کالا

  دنیای‌اقتصاد: مدیرکل بازرسی ویژه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از تشکیل بیش از ۵۷ هزار و ۱۰۰ پرونده تخلف در سال گذشته در بخش تامین یا عرضه کالا خبر داد. به گزارش سازمان مزبور، مجتبی ماجد افزود: اطلاع از چگونگی روند اعمال نظارت و بازرسی در سطح بازار و کنترل زنجیره تولید تا عرضه اقلام ضروری و اولویت‌دار در سبد مصرف کالای خانوار به‌منظور شناسایی موانع و مشکلات و امکان برنامه‌ریزی مناسب برای رفع معضلات در بخش تامین یا عرضه مطلوب کالا از سوی مراجع ذی‌ربط امری ضروری به‌شمار می‌رود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر