آرشیو روزنامه شماره ۴۲۹۴ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۲۹۴

 • تغییر رویه ضمانت‌نامه‌های تجار

  دنیای اقتصاد: تسهیلات ضمانت‌نامه‌ای گمرک محدود شد. گمرک ایران در بخشنامه‌ای ورود کالای مشابه تولید داخل با تسهیلات ضمانت‌نامه‌ای گمرک را حذف کرد. این تصمیم با هدف حمایت از تولید داخل و بهبود فضای کسب‌وکار اخذ شده است.
 • شروط ایران برای واردات گوشت از استرالیا

  دنیای اقتصاد: کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تهران در نشست اخیر خود با حضور نمایندگان بخش کشاورزی استرالیا موضوع تغییر در شیوه واردات گوشت از استرالیا را مورد بحث و بررسی قرار دادند. در این نشست، شرایط بخش‌خصوصی ایران برای تامین گوشت با قیمت و کیفیت مناسب‌تر و موانع موجود در این‌خصوص مورد بررسی قرار گرفت.
 • آزمودن آزموده‌ها

  حسین حقگو
  مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی هفته گذشته از شکست بزرگ‌ترین عرضه در سال جاری و فروش تنها ۳۰ میلیارد تومان از ۹ هزار میلیارد تومان دارایی خبر داد. تقریبا تمام سهام عرضه‌شده در این واگذاری بزرگ –به‌جز سهام چند جایگاه سوخت- مربوط به سهام شرکت‌های کشت و صنعت، نیروگاه‌های برق و سیلوها بوده است.
 • فاز جدید همکاری بانکی فرانسه با ایران

  دنیای اقتصاد: رئیس هیات‌مدیره بانک فرانسوی «دلوباک» در نشست با دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، زمینه‌های همکاری مشترک و خدماتی که این بانک فرانسوی می‌تواند به شرکت‌های ایرانی ارائه دهد را مورد بحث و بررسی قرار داد.
 • ظرفیت‌سازی ۲۴هزار صندلی برای پروازهای نوروزی

  ایرنا: مدیر روابط‌عمومی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که ۲۴هزار صندلی برای تسهیل سفرهای نوروزی در بخش حمل‌ونقل هوایی ظرفیت‌سازی شده است. رضا جعفرزاده افزود: آمارها حاکی است که شرکت‌های هوایی نیز برای ارائه خدمات مناسب به هموطنان انجام روزانه بین ۸۵۰ تا یک هزار پرواز در مسیرهای داخلی و بین‌المللی را برنامه‌ریزی کرده‌اند. وی بر خرید بلیت از دفاتر خدمات مسافرتی معتبر تاکید کرد و گفت: هموطنان بلیت‌های هوایی خود را از دفاتر دارای مجوز بند الف سازمان هواپیمایی کشوری خریداری کنند و برای اعتبارسنجی بلیت‌های خریداری شده به سایت این سازمان یا انجمن شرکت‌های هواپیمایی مراجعه کنند تا از معتبر بودن بلیت‌های خود مطلع شوند. جعفرزاده با بیان اینکه ممکن است عده‌ای در این ایام به‌دنبال فروش بلیت‌های گران‌قیمت در فضای مجازی باشند، گفت: هموطنان می توانند هرگونه تخلف در گران‌فروشی را با مراجعه به سایت سازمان هواپیمایی کشوری، مسوولان این سازمان را مطلع کرده تا مورد بررسی قرار گیرد.
 • عرضه زعفران پالت شده در فروشگاه‌های زنجیره‌ای

  گروه بنگاه‌ها: گروه نوین زعفران عرضه با تخفیف زعفران به‌صورت چینش انبوه(پودیوم) را در فروشگاه‌های زنجیرهای داخلی آغاز کرد. این اقدام که برای اولین بار در سال‌جاری و در فروشگاه‌های کارفور خاورمیانه انجام شده بود، این بار به‌صورت همزمان در هایپراستار، افق کوروش، هایپرمی، شهروند و جانبو و با هدف خارج کردن این کالا از دسته کالاهای لوکس که پیش از این در قفسه‌های قفل شده عرضه می‌شد، انجام گرفته است. «نوین زعفران» که در نهم اسفندماه امسال برای یازدهمین دوره مورد تقدیر سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان قرار گرفت و تندیس طلایی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان را دریافت کرد، توسط سازمان خوار بار و کشاورزی ملل متحد (فائو) هم به‌عنوان واحد نمونه فرآوری و بسته‌بندی زعفران معرفی شد.

بیشتر
x