در یک پست وبلاگی که در ۲۱جولای منتشر شد، پاکسوس اظهار کرد: دو استیبل کوین پاکس (Stablecoins Paxos Standard (PAX و بی یواس‌دی (Binance USD (BUSD) صادرشده توسط شرکت پاکسوس تراست، یک موسسه مالی و شرکت فناوری مستقر در نیویورک، تقریبا ۱۰۰ درصد با پول نقد یا معادل آن پشتیبانی می‌شوند. این شرکت، سرکل و تتر را به‌دلیل ادعای خود مبنی بر «استیبل کوین تنظیم شده بودن» فراخوانده‌ است.

پاکسوس از طریق مقایسه مستقیم ذخایر دلار دو صادرکننده استیبل کوین، تتر لیمیتد (Tether Limited) که یواس‌دی تتر (USDT) را صادر می‌کند و سنتر (تاسیس شده توسط سرکل) که یواس‌دی کوین (USDC)  را منتشر می‌کند، یک جنگ استیبل کوین به راه انداخته است. البته این دو شرکت هنوز توضیحی در این مورد ارائه نکرده‌اند.

در اکوسیستم رقابتی استیبل‌کوین‌ها، ذخایر نقدینگی و معادل نقدی آن برای یواس‌دی کوین به میزان ۶۱درصد و برای  یواس‌دی تتر به میزان ۸۵/ ۷۵درصد است. در واقع سرمایه‌گذاری‌هایی که به‌راحتی قابل تبدیل به پول نقد هستند و می‌توانند ظرف سه ماه یا کمتر قابل تسویه باشند، قابل اعتمادند. طبق گفته پاکسوس، ذخایر نقدی کم رقبا یک ضعف اساسی است.

مشتریانی که از یواس‌دی کوین و یواس‌دی تتر استفاده می‌کنند با توجه به عدم نقدینگی رمزارزها (سررسیدهای سرمایه‌گذاری تا چندین سال)، ریسک عدم پرداخت شرکت‌ها و نرخ بهره که می‌تواند ارزش اوراق بهادار با سررسید طولانی‌مدت را کاهش دهد، با خطر زیان روبه‌رو می‌شوند.

پاکس و بی‌یواس‌دی متعلق به شرکت پاکسوس تراست از این خطرات عاری هستند؛ زیرا این شرکت توسط وزارت خدمات مالی امور خارجه نیویورک (NYDFS) کنترل می‌شود.

وزارت خدمات مالی امور خارجه نیویورک از این شرکت می‌خواهد محصولات و خدمات خود را به‌طور مداوم تایید و نظارت کند. به گفته پاکسوس، شرکت Trust Company Gemini یکی دیگر از صادرکنندگان استیبل کوین تنظیم ‌شده است که دلار Gemini)GUSD) را منتشر می‌کند. وزارت خدمات مالی امور خارجه نیویورک هر سه استیبل‌کوین پاکس،  بی‌یو‌اس‌دی و GUSD  را تنظیم می‌کند.

بنابراین یواس‌دی کوین و یواس‌دی تتر به دارایی‌های دیجیتال تنظیم ‌نشده مانند بیت‌کوین، اتریوم و سایر موارد شبیه هستند.

در آخرین پست وبلاگ پاکسوس، دن برستین، مشاور عمومی و مدیر ارشد تطبیق اظهار کرد: ارزش اصلی نظارت بر رمزارزها این است که اطمینان حاصل شود که ذخایر نقدی و پشتوانه این رمزارزها مشخص باشد. اگر نه اس‌دی کوین و نه تتر نتوانند تعهدات خود را برآورده کنند، آیا می‌توان آنها را به‌عنوان استیبل کوین‌هایی با پشتوانه دلار در نظر گرفت؟

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند