به گزارش «ایسنا» به نقل از مرکز آمار اروپا، شیوع کرونا کماکان تاثیر زیادی در وضعیت کسب‌و‌کارها در سطح اتحادیه اروپا داشته تا جایی که در سه ماه نخست امسال رشد کسب‌و‌کارهای جدید تنها ۳/ ۰ درصد بوده است. از طرف دیگر کاهش مخارج مصرف‌کنندگان باعث شده طی همین مدت میزان ورشکستگی در بین کسب‌و‌کارهای اروپایی به نسبت سه ماه قبل آن ۸/ ۵ درصد بیشتر شود که این رقم طی یک سال اخیر بی‌سابقه بوده است. رکورد رشد ورشکستگی در اروپا مربوط به بهار سال ۲۰۱۵ بوده است.

اروپا یکی از آلوده‌ترین مناطق در زمان همه‌گیری کرونا محسوب می‌شود و ایتالیا، فرانسه و آلمان، سه کشور عضو اتحادیه اروپا هستند که جزو ۱۰ کشور با بیشترین میزان مرگ‌و‌میر کرونایی در جهان محسوب می‌شوند.

در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بلغارستان با رشد ۱۲‌درصدی شاهد بیشترین میزان ثبت کسب‌و‌کارهای جدید بوده و پس از این کشور نیز ایتالیا با ۶ درصد و بلژیک با ۴ درصد قرار دارند. از طرف دیگر میزان تاسیس کسب‌و‌کارهای جدید طی سه ماه نخست امسال در پرتغال ۹/ ۱۴ درصد نسبت به سه ماهه چهارم کمتر شده است. این رقم برای اسلواکی ۲/ ۲۴ درصد و برای لتونی ۹/ ۷ درصد کاهش بوده است.

اتحادیه اروپا شامل ۲۷ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی، فنلاند، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند