آرشیو روزنامه شماره ۵۰۶۹ دنیای اقتصاد

اخبار بازار دیجیتال - روزنامه شماره ۵۰۶۹

 • بزرگ‌ترین خریدهای تکنولوژی در سال ۲۰۲۰

  دنیای‌اقتصاد - ندا لهردی: سالی که حالا آخرین روزهای تقویمش را رج می‌زنیم، سال عجیب و سختی برای مردم سراسر دنیا بود. شیوع ویروس کرونا در این سال و همه گیری آن در جهان همه‌چیز را تحت‌تاثیر قرار داد، پس تعجبی ندارد که صنعت تکنولوژی هم مانند بخش‌ها و کسب‌وکارهای دیگر ۲۰۲۰ را با رکود و مشکلاتش به‌خاطر بیاورد.
 • شیوه‌نامه جدید رجیستری ارتباطی با قاچاق موبایل ندارد

  دنیای اقتصاد: تغییر و تحولات مکرر رجیستری و اصرار بر حذف واردات مسافری موبایل حالا مشکلات بیشتری را به بازار موبایل وارد کرده است. واردات محدود گوشی توسط چند واردکننده منجر به تفاوت بالای قیمتی گوشی رجیستر شده و رجیستر‌نشده در بازار شده و به گفته مقامات رسمی باعث شده زمینه ایجاد سوءاستفاده از این موضوع شده به‌طوری که برخی افراد به‌طور ساعتی از مرز خارج شده و با آی‌فون‌های جدید برمی‌گردند یا بیشتر از نیمی از مسافران استانبول با خود آی‌فون ۱۲ و ۱۱ به همراه دارند.
 • همکاری وان‌پلاس و گوگل برای تولید رقیب اپل‌واچ

  آی‌تی ایران: وان‌پلاس اخیرا اعلام کرد با همکاری شرکت گوگل، درحال کار روی ساعت هوشمند جدیدی است که به‌عنوان رقیبی جدید برای اپل‌واچ وارد بازار خواهد شد.
 • شرکت تایوانی، برترین تولیدکننده تراشه‌های گوشی شد

  مهر: شرکت تایوانی مدیاتک با کنار زدن شرکت آمریکایی کوالکوم به برترین تولیدکننده تراشه‌های مورد استفاده در گوشی‌های هوشمند تبدیل شد. بررسی‌های انجام شده توسط شرکت تحقیقاتی کانترپوینت نشان می‌دهد مدیاتک توانسته به سلطه کوالکوم بر بازار تولید تراشه‌های مورد استفاده در گوشی‌های هوشمند پایان دهد و سهم عمده این بازار را از آن خود کند.
 • قابلیت پشتیبانی از چند اکانت به آی‌فون اضافه می‌شود؟

  آی‌تی ایران: اطلاعات حاصل از پتنتی جدید متعلق به اپل نشان می‌دهد که گوشی‌های آی‌فون آینده احتمالا از قابلیت ایجاد چند اکانت کاربری پشتیبانی خواهند کرد. اقدامی که اگر به واقعیت تبدیل و به گوشی‌های آی‌فون اضافه شود، می‌تواند تجربه جدیدی را برای کاربرانی که به‌دنبال چنین امکانی در گوشی‌های خود بودند، رقم بزند. طبق آنچه در این پتنت آمده، گوشی‌های آینده آی‌فون می‌توانند چند اکانت را مدیریت کرده و دسترسی مجزا و بدون تداخل چند کاربر را به امکانات گوشی فراهم کنند. اگرچه شاید این ویژگی، چندان مورد نیاز دارندگان گوشی‌های آی‌فون نباشد و تنها مناسب گروه خاصی از کاربران باشد، اما چنین قابلیتی در گوشی‌های اندروید وجود دارد و با توجه به آنکه اخیرا برخی از کاربران آی‌فون و آی‌پد، خواستار اضافه شدن پشتیبانی از چند اکانت به دستگاه‌های خود بودند، شاید این پتنت به تایید نهایی برسد و راه خود را به این دستگاه‌ها باز کند.
 • محققان گوگل باید از گوگل تعریف کنند

  مهر: طبق گزارشی جدید، گوگل با وضع قانونی از محققانش خواسته تا فناوری‌های این شرکت را مثبت نشان دهند و از آنها تعریف کنند. آلفابت (شرکت مادر گوگل) در سال ۲۰۲۰ میلادی قوانین سختگیرانه «موضوعات حساس» را برای تحقیقات پژوهشگرانش وضع کرده است.طبق اطلاعات به‌دست آمده، این شرکت حداقل در سه مورد از مولفان تحقیقات خواسته فناوری هایش را به شیوه‌ای منفی نشان ندهند. در فرآیند جدید بررسی تحقیقات گوگل از محققان خواسته شده تا قبل از پرداختن به موضوعاتی مانند تحلیل چهره و دسته‌بندی نژادی، جنسیتی یا سیاسی با تیم‌های حقوقی، سیاست‌گذاری و روابط‌عمومی مشورت کنند. در وب‌سایت یکی از محققان گوگل درباره قانون جدید آمده است: پیشرفت‌های فناورانه و افزایش پیچیدگی محیط خارج شرکت به ایجاد شرایطی منجر شده که به‌نظر می‌رسد پروژه‌های ساده چالش‌های اخلاقی، قانونی یا حتی حقوقی به‌وجود می‌آورد. به گفته کارمندان فعلی گوگل، قانون مذکور از ماه ژوئن اجرایی شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر