آرشیو روزنامه شماره ۴۸۳۶ دنیای اقتصاد

اخبار بازار دیجیتال - روزنامه شماره ۴۸۳۶

 • استراتژی جدید اروپا برای هوش مصنوعی

  دنیای اقتصاد: کمیسیون اروپا هفته گذشته مجموعه‌ای از طرح‌های فراگیر را معرفی کرد با این امید که این منطقه را با تمرکز روی اعتماد و شفافیت، به رهبری در حوزه هوش مصنوعی تبدیل کند. این طرح‌ها به تغییراتی در روش جمع‌آوری اطلاعات و به اشتراک‌گذاری آنها منجر می‌شوند که اقدامات در این زمینه میان شرکت‌های اروپایی و رقبای آمریکایی و چینی آنها را یکسان و متعادل می‌کنند. کمیسیون اروپا قصد دارد از سوءاستفاده‌های احتمالی جلوگیری کرده و همچنین در بین شهروندانش اعتمادسازی کند تا به این ترتیب از مزایای این تکنولوژی بهره‌مند شود.
 • دورکاری؛ راه‎حل استارت‌آپ‎ها در برابر کرونا

  دنیای‌اقتصاد: شیوع ویروس کرونا در روزهای اخیر موج نگرانی‎های شدیدی به راه انداخته است. نخستین واکنش به این نگرانی‌ها تعطیلی مدارس، دانشگاه‎ها، مراکز عمومی مانند سینماها و تئاتر و... بوده و هنوز خبری از تعطیلی یا تغییر ساعت کار اداره‌ها و سازمان‌ها نیست. اما استارت‌آپ‌های ایرانی طی یکی، دو روز گذشته راه‌حل دیگری را برای مقابله با این ویروس در نظر گرفته‌اند.
 • Search در جی‌میل آسان‌تر می‌شود

  آی‎تی ایران: اگرچه جست‌وجو در میان ایمیل‌های جی‌میل، کار سختی نیست؛ اما گوگل قصد دارد با اضافه کردن قابلیتی جدید با عنوان Search Chips، فیلترهای گوناگونی را برای نمایش جست‌و‌جوهای دقیق‌تر در اختیار کاربران قرار دهد. در حال حاضر، کاربران می‌توانند با وارد کردن موضوع مورد نظر، نام شخص یا یک کلمه کلیدی در نوار جست‌وجویی که در صفحه جی‌میل قرار دارد، محتوای مورد نظر را پیدا کنند. اما به کمک این قابلیت و فیلترهای جدید، کاربران می‌توانند برای نمونه، چت‌ها را از نتایج جست‌وجوی خود خارج کرده یا مشخص کنند که آیا فایل مورد نظر، دارای پیوست است یا خیر؛ و مواردی از این قبیل که می‌توانند جست‌و‌جویی پیشرفته‌تر را برای کاربران به ارمغان آورند. گوگل در این رابطه اعلام کرد: از کاربران خود شنیدیم که سرچ در جی‌میل می‌تواند سریع‌تر و بهتر انجام شود. این مساله ما را به ارائه Search chips ترغیب کرد که می‌تواند جست‌وجوی‌هایی با فیلترهای مختلف را پیش‌روی کاربران قرار دهد.
 • تسهیل دریافت سهمیه سوخت رانندگان تاکسی‌های اینترنتی

  گروه بنگاه‌ها: فرآیند واریز و دریافت اعتبار سهمیه سوخت رانندگان تاکسی‌های اینترنتی آسان‌تر شد و از این به بعد این رانندگان می‌توانند با همه کارت‌های بانکی خود، اعتبار سهمیه سوخت‌ دریافت کنند. معاون عملیات شرکت تپسی با اعلام این مطلب گفت: با هماهنگی‌های انجام شده بین نهادهای ذی‌ربط، یکی از مهم‌ترین مشکلات رانندگان تاکسی‌های اینترنتی یعنی مشکل کارت‌های بانکی سوخته یا مفقودی برای دریافت سهمیه سوخت، برطرف شد. به این ترتیب رانندگان این شرکت‌ها از شنبه ۲۶ بهمن می‌توانند با مراجعه به جایگاه‌های سوخت، از تمامی کارت‌های بانکی خود برای دریافت اعتبار سهمیه سوخت استفاده کنند و دیگر نیازی نیست تا منتظر تایید شماره حساب بانکی جدید برای دریافت سهمیه باشند.هومن دمیرچی با اشاره به راه‌اندازی سامانه ملی اطلاعات سفر (سماس) خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی سامانه سماس، رانندگان تاکسی‌های اینترنتی می‌توانند با مراجعه به این سامانه با استفاده از کد ملی، رمز کارت (چهار رقم آخر کد ملی) و شماره تلفن فعال در هر یک از شرکت‌هایی که در آنها فعال هستند، مانده اعتبار سوخت و تاریخچه واریز اعتبار خود را ببینند. همچنین می‌توانند در این سامانه نسبت به تغییر یا بازنشانی رمز اعتبار سوخت خود اقدام کنند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر