آرشیو روزنامه شماره ۴۶۸۰ دنیای اقتصاد

اخبار بازار دیجیتال - روزنامه شماره ۴۶۸۰

 • راه دشوار MTN در خاورمیانه

  حانیه شریف
  دنیای اقتصاد: فعالیت در برخی کشورهای پرخطر دنیا مانند سودان‌جنوبی و سوریه، باعث شده که اپراتور مخابراتی ام‌تی‌ان MTN Group Ltd. بسیار گسترده‌تر و پیشرفته‌تر از دیگر شرکت‌های هم‌رده خود شود. اما فعالیت در چنین کشورهایی، ریسک‌های خودش را دارد. شرکت MTN – که در آمریکا کمتر شناخته شده است – در آفریقا و خاورمیانه قدرت زیادی دارد. این شرکت مدت‌هاست که در دولت‌هایی کار می‌کند که یا در جنگ و تحریم به‌سر می‌برند یا به هر نحوی با درگیری و نزاع روبه‌رو هستند.
 • پرداخت غرامت به مالکان گوشی‌های پیکسل و پیکسل ایکس ال

  مهر: به دنبال توافق گوگل با نهادهای نظارتی در آمریکا، این شرکت بین ۲۰ تا ۵۰۰ دلار به تمامی مالکان گوشی‌های پیکسل و پیکسل ایکس ال غرامت پرداخت می‌کند. زیرا گوگل به‌طور عمدی روی گوشی‌های مذکور میکروفن‌هایی نصب کرده که معیوب بوده و نقص فنی داشته‌اند. براساس اعلام گوگل افرادی که قبل از تاریخ ۷ ژانویه سال ۲۰۱۷ دو مدل گوشی پیکسل یا پیکسل ایکس ال را خریداری کرده‌اند صلاحیت دریافت غرامت را دارند. افرادی که بتوانند ثابت کنند به علت مشکلات میکروفن گوشی‌های پیکسل دچار مشکلات جدی‌تری شده‌اند، مبلغ غرامت بیشتری دریافت می‌کنند. از جمله دیگر شروط پرداخت این غرامت زندگی در داخل آمریکا و عدم دریافت غرامت پس از سوم ژانویه سال ۲۰۱۷ است. گوگل احتمالا باید از این بابت ۲۵/ ۷ میلیون دلار غرامت پرداخت کند و تعداد غرامت گیرندگان احتمالا از ۱۵۰ هزار نفر فراتر می‌رود.
 • آخرین اخبار از ماهواره ناهید ۱

  مهر: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تحویل ماهواره ناهید ۱ به وزارت دفاع، به منظور آماده‌سازی برای پرتاب به مدار زمین خبر داد. محمدجواد آذری جهرمی در جریان افتتاح پروژه‌های زیرساختی مخابراتی و ارتباطی ساوه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی مقرر است ماهواره مخابراتی«ناهید ۱» در ۲۵۰ کیلومتری زمین قرار گیرد.
 • نظارت بر شبکه‌های اجتماعی د ر انگلیس

  آی‎تی ایران: در دولت انگلستان قوانین جدیدی در حال بررسی است که در صورت تصویب، برای شبکه‌های اجتماعی دردسر ساز خواهد بود. بر اساس قوانین جدیدی که فعلا در حال تکمیل است، شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیس بوک و یوتیوب در صورت عدم موفقیت در حذف مطالب خطرناک و سمی، با جریمه‌های سنگینی روبه‌رو خواهند شد. دولت این کشور، روز دوشنبه اعلام کرد که طبق قوانین جدید که قرار است از سال آینده اجرایی شود، شرکت‌های تکنولوژی در صورت عدم موفقیت در حذف مطالب نامناسب و خطرناک از شبکه خود، موظفند حداکثر تا ۵ درصد از درآمد خود را به‌عنوان جریمه پرداخت کنند. در غیر این صورت، امکان تعلیق یا محدودسازی سرویس‌هایشان وجود خواهد داشت.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر