آرشیو روزنامه شماره ۴۶۰۲ دنیای اقتصاد

اخبار بازار دیجیتال - روزنامه شماره ۴۶۰۲

 • تغییر چارچوب‌های بازار کامپیوتر

  دنیای اقتصاد: بازار کامپیوتر و تجهیزات کامپیوتری اوضاع خوبی ندارد. قیمت لپ‌تاپ و موبایل به سطح غیر‌قابل دسترسی برای بخش بزرگی از جامعه رسیده است. عددهایی که تا قبل از این در این بازار دیده نمی‌شدند حالا به قیمت متوسط بازار رسیده‌اند.
 • ایمن‌سازی انتخابات با نرم‌افزار تازه مایکروسافت

  مهر: مایکروسافت با هدف جلوگیری از دستکاری سایبری در زمان رای‌گیری انتخاباتی قصد دارد نرم‌افزار ویژه‌ای را با همکاری شرکت گالوئیس تولید کند. این نرم‌افزار کنترل روند اخذ رای را از طریق فرم‌های رمزگذاری شده از لحظه رای‌گیری تا زمان شمارش و ثبت آرا ممکن می‌کند. این امر موجب می‌شود تا شمارش آرا به‌طور دقیق و بدون تخلف انجام شود و پیگیری هر رای از زمان ثبت تا شمارش ممکن شود. تولید این نرم‌افزار با استقبال برخی سازمان‌ها و نهادهای فعال مواجه شده و انتظار می‌رود این نرم‌افزار متن باز در سیستم‌های رای‌گیری الکترونیک به کار گرفته شود. ایمن‌سازی و رمزگذاری این نرم‌افزار توسط شرکت گالوئیس صورت می‌گیرد که همکاری‌های گسترده‌ای با وزارت دفاع آمریکا ( پنتاگون) دارد. انتظار می‌رود نسخه نهایی این نرم‌افزار که ElectionGuard نام دارد تا تابستان امسال عرضه شود.
 • هاتگرام و طلاگرام به زودی مستقل می‌شوند

  مهر: دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به آخرین وضعیت نسخه‌های فارسی تلگرام و حذف آنها از گوشی کاربران توسط گوگل گفت: هاتگرام و طلاگرام به زودی استقلال خود را از شبکه تلگرام اعلام می‌کنند.
 • تمامی اپراتورها ۵ درصد کم فروشی در بسته‌های اینترنت داشتند

  مهر: معاون وزیر ارتباطات گفت: تمامی شرکت‌ها و اپراتورهای اینترنتی ۵ درصد کم‌فروشی در حجم بسته‌های اینترنتی داشته‌اند. حسین فلاح‌جوشقانی گفت: بررسی‌های رگولاتوری درباره کم‌فروشی اینترنت نشان می‌دهد در حوزه ارتباطات ثابت بین ۵ تا ۸ درصد اختلاف و مغایرت در ارائه حجم بسته‌های اینترنتی درخواستی مشترکان وجود دارد. فلاح‌جوشقانی افزود: بر همین اساس تمامی شرکت‌ها تا ۵ درصد و شرکت مخابرات ایران در استان خراسان‌شمالی، شرکت داده‌گستر عصرنوین (های وب) در استان فارس، شرکت پارس‌آنلاین در استان‌های فارس، همدان، کردستان و کرمانشاه، شرکت پیشگامان توسعه ارتباطات در استان کهگیلویه و بویراحمد، شرکت فناوری ارتباطات شاتل در استان بوشهر، شرکت داده‌پردازی فن‌آوا در استان کهگیلویه و بویراحمد و شرکت انتقال داده‌های آسیاتک در استان همدان تا ۸ درصد کم‌فروشی داشته‌اند و باید فرآیندهایشان را اصلاح و بهینه‌سازی نحوه محاسبه حجم ترافیک را انجام دهند.
 • سریع # ۸۰۰* را شماره‌گیری کنید

  ایسنا: در صورتی که با کم شدن نامتناسب شارژ سیم‌کارت یا هزینه‌ بالای قبض مواجه می‌شوید، به سرعت شماره‌ ۸۰۰#* را بگیرید تا اگر در سرویس‌های ارزش افزوده عضو شدید، از آن آگاهی یافته و بتوانید این خدمات را غیرفعال کنید. خدمات ارزش افزوده می‌تواند توسط خود اپراتورها یا توسط شرکای ثالثی که به‌عنوان تامین‌کننده محتوا شناخته می‌شوند، انجام شود.

بیشتر