آرشیو روزنامه شماره ۴۵۴۳ دنیای اقتصاد

اخبار بازار دیجیتال - روزنامه شماره ۴۵۴۳

 • راز موفقیت مایکروسافت با ساتیا نادلا

  ۵ سال پیش در چنین روزی، ساتیا نادلا به‌عنوان مدیر عامل مایکروسافت انتخاب شد و بر اساس مهم‌ترین معیارهای صنعت تکنولوژی، تا کنون عملکرد بسیار موفقی داشته است. او در دوره‌ای مدیریت مایکروسافت را برعهده گرفت که این شرکت در سایه مدیریت استیو بالمر اوضاع جالبی نداشت. در میان شرکت‌های نوظهور و رقبای قدیمی که در آن زمان قدرت گرفته بودند مایکروسافت بیش از همیشه برندی خسته و بدون نوآوری به چشم می‌آید. انتخاب ساتیا نادلا که در آ‌ن زمان یک مدیر موفق پرورش یافته مکتب مایکروسافت بود تصمیمی جسورانه به حساب می‌آمد.
 • جهرمی: به جنگ با فضای مجازی پایان دهیم

  ایسنا: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد که باید هرچه زودتر به جنگ با فضای مجازی در کشور پایان داده شود و با بهره‌گیری از همین فضا به دشمنان نظام پاسخ دهیم.
 • قابلیت حذف پیام به مسنجر فیس‌بوک اضافه شد

  مهر: فیس‌بوک قابلیت حذف پیام ارسالی در مسنجر را برای تمام کاربران عرضه کرده است. این قابلیت به کاربر اجازه می‌دهد تا ۱۰ دقیقه پس از ارسال پیام خود را حذف کند. فیس‌بوک اعلام کرد قابلیت «حذف پیام ارسالی» یا Unsend را برای تمام کاربران اندروید و iOS مسنجر خود عرضه کرده است. این قابلیت به کاربر اجازه می‌دهد تا ۱۰ دقیقه پس از ارسال پیام حتی در چت‌های گروهی آن را حذف کند. نخستین بار فیس‌بوک این ویژگی را درمقیاس کوچک‌تر در پاییز ۲۰۱۸ میان کاربران اندروید در لهستان، بولیوی، کلمبیا و لیتوانی عرضه کرد. به هرحال این ویژگی اکنون در مسنجر دستگاه‌های iOS و اندروید عرضه شده است. البته در این قابلیت پس از حذف پیام، نشانگری در چت به بقیه کاربران نشان می‌دهد پیامی پاک شده است. این قابلیت فقط مختص پیام‌های متنی نیست و کاربران می‌توانند، عکس، ویدئو، لینک و محتواهای دیگر را نیز پاک کنند. برای استفاده از آن کافی است که کاربر روی پیام ارسالی ضربه بزند و آن را نگه دارد، سپس گزینه حذف را فشار دهد. در این قسمت گزینه‌های «حذف برای شما» یا «حذف برای همه» برای کاربر ارائه می‌شود.
 • کاشف ۱۴ ساله باگ فیس تایم، برنده جایزه عیب‌یابی اپل

  آی تی ایران: هفته گذشته، خبر باگ بزرگ فیس تایم و ماجرای کاشف باگ فیس تایم سروصدای زیادی به پا کرد. بعدا مشخص شد که این باگ را اولین بار یک پسر ۱۴ ساله به نام گرنت تامپسون کشف کرده است.
 • جزئیات شرایط جدید صدور ضمانت‌نامه برای شرکت‌های دانش‌بنیان

  گروه بنگاه‌ها: سرپرست معاونت برنامه‌ریزی صندوق نوآوری و شکوفایی گفت:بر اساس ضوابط جدید، فرآیند صدور ضمانت‌نامه برای شرکت‌های دانش‌بنیان بسیار آسان‌تر و مدت زمان صدور آن نیز کمتر شده است. به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، روح‌الله ذوالفقاری با اعلام این خبر افزود: ضمانت‌نامه‌های صادرشده شامل ضمانت‌نامه‌های پیمان و اعتباری است که به‌صورت «حد اعتباری» نیز قابل ارائه است. به‌طوری که در این موارد حد اعتباری برای شرکت‌های دانش‌بنیان تعیین می‌شود تا هر زمان که شرکت درخواست ضمانت‌نامه کرد در کمترین زمان ممکن به آن دست پیدا کند. وی یادآور شد: در گذشته اطلاعاتی که از شرکت‌ها برای صدور ضمانت‌نامه دریافت می‌شد، اطلاعات گسترده و پراکنده‌ای بود که در برخی موارد منجر به دوباره‌کاری می‌شد. اکنون این سیستم در صندوق نوآوری و شکوفایی اصلاح شده است.

بیشتر