آرشیو روزنامه شماره ۴۵۱۶ دنیای اقتصاد

اخبار بازار دیجیتال - روزنامه شماره ۴۵۱۶

  • مدل قیمت‌گذاری اینترنت موبایل اصلاح می‌شود

    مهر: وزیر ارتباطات از اتمام بررسی وضعیت چند ماهه اخیر قیمت‌گذاری اینترنت موبایل از سوی اپراتورها و افزایش قیمت آن با توجه به شکایت کاربران، خبر داد و گفت: این مدل تعرفه‌گذاری اصلاح می‌شود.
  • قیمت مکالمات خارجی کاهش می‌یابد؟

    ایسنا: مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان اینکه شرکت‌های بخش خصوصی می‌توانند با انعطاف‌پذیری بیشتری کار کنند و قراردادهای بهتری با خارجی‌ها ببندند،‌ گفت: اگر آنها بتوانند قیمت‌های مناسب‌تری بگیرند، ممکن است بتوانند تخفیفی به مردم بدهند.
  • چرا فروش آی‌فون‌های جدید کم شد؟

    بعد از آنکه تیم کوک، مدیرعامل شرکت اپل در روزهای اخیر به کاهش قابل‌توجه فروش گوشی‌های جدید آی‌فون در جهان اعتراف کرد، بسیاری از کارشناسان با دیدگاه‌های مختلف از علل گوناگون این اتفاق پرده برداشتند. به گزارش «ایسنا» تازه‌ترین آمارها و گزارش‌های منتشر شده از سوی اپل و سایر موسسات تحقیقاتی و آماری در جهان نشان می‌دهد فروش محصولات اپل به‌خصوص گوشی‌های آی‌فون به میزان قابل‌ملاحظه‌ای کاهش یافته است که به عقیده بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران این اتفاق بدون شک ناشی از تاثیرات و تبعات منفی تحریم و بایکوت این محصولات توسط کاربران و شرکت‌های چینی و بالاگرفتن آتش جنگ تجاری چین و آمریکاست.

بیشتر